Švajčiarsko – Nemecko 3:0 (kon.) | USA – Kanada 4:3 (2:1 po s.n.) | Švédsko – Rusko 2:1 (kon.)
Česko – Fínsko 1:2 (kon.)
Švédsko
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Rusko
cz Piatok 12.01.2018, 17:30 • Dmitrov • Majstrovstvá sveta žien U18 • Semifinále
    Švédky slaví historické finále. K jejich postupu výrazně přispěla i Anna Amholtová, která je bezpochyby nejlepší brankářkou turnaje.

Střely na branku – 21:24 (6:8, 8:7, 7:9) (19:50:58)

Ve třetí třetině se Ruskám konečně podařilo prolomit jejich střelecké trápení, když se ve 49. minutě prosadila v přesilové hře Ilona Markovová. Švédky však vzápětí také využily početní výhodu a po brance, která byla nakonec připsána Jenny Antonssonové (byť se zdálo, že puk dostala za záda brankářky Ljungblomová), si vzaly těsné vedení zpět. Sborná poté promrhala dlouhou přesilovku 5 na 3 a závěr utkání si už hráčky se třemi korunkami na dresech pohlídaly. Poprvé v historii na osmnáctkách uvidíme jiné finále než USA – Kanada. O zlato se utkají Američanky se Švédskem a Rusky vyzvou Kanaďanky v souboji o bronz.

Šťastné Švédky si nyní vyslechnou svou národní hymnu.

Nejlepší hráčky: Jelena Provorovová (RUS) – Maja Nylenová-Petersenová (SWE)

Obrovská radost švédských hokejistek! Ty se v kategorii do 18 let probojovaly do finále MS vůbec poprvé v historii. O zlato si zahrají proti vítězkám posledních tří šampionátů z USA.

59:58
    Dvě sekundy před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu. S největší pravděpodobností je rozhodnuto.

59:43
    Švédky vyhodily!

59:23
    Ruská branka je prázdná! Je z toho tedy situace 6 na 4.

59:22
    Ještě je tu vyloučení na švédská straně! Lina Ljungblomová zasáhla tělem Lučnikovovou, která se těžce zvedala z ledu.

59:01
    Začala poslední minuta třetí části zápasu!

58:38
    Puk je za ruskou brankou, to Švédsku vyhovuje.

57:58
    Farchutdinovová zachytila puk po střele ze středního pásma, okamžitě ho posouvá na své spoluhráčky. Ruskám zbývají dvě minuty.

56:49
    Švédky teď navíc vyvezly kotouč do útočného pásma.

56:26
    Rusky už musejí dát vše do útoku, jejich soupeřky však hrají dobře takticky.

55:04
    Švédky jsou po dlouhé době kompletní! Do konce zbývá pět minut.

54:23
    Lina Ljungblomová mohla svůj tým už hodně přiblížit k postupu do finále. Byla sama před ruskou gólmankou, ale Farchutdinovová Rusky udržela ve hře!

53:58
    Teď už je Švédsko ve čtyřech!

Martin Augustin

Góly a asistencie: 31. Bouvengová (Ljungblomová, Waxinová), 51. Antonssonová (Nylenová-Petersenová, Ljungblomová) – 49. Markovová (Lučnikovová)

Švédsko: Amholtová (Dahlgrenová) – Nylenová-Petersenová (C), Berggrenová, Lidmanová, Waxinová, Ahová, Olssonová, Beverinová – L. Johanssonová, Lundinová (A), Forsbergová – Bouvengová, Ljungblomová, T. Johanssonová – Antonssonová (A), Brolinová, A. Wilhemssonová – Mogrenová, Blomová, E. Wilhemssonová – Carlssonová.
    Rusko: Farchutdinovová (Treťjaková) – Orlovová (C), Provorovová, Ponjatovská, Medveděvová (A), Savoninová, Golovkinová, Cacynová, Kulaginová – Alexandrovová, Bratiševová (A), Běloglazovová – Lučnikovová, Markovová, Pestovová – Budanovová, Mezencevová, Loburová – Škalevová, Jakubivová, Serovová.

Rozhodca: Gugliettaová (GBR), Rapinová (USA) – Kainbergerová (AUT), Priceová (USA(