Švédsko – Island 24:26 (kon.) | Bielorusko – Rakousko 27:26 (kon.) | Chorvátsko – Srbsko 32:22 (kon.)
Francúzsko – Nórsko 32:31 (kon.)
Švédsko
24:26 (8:15)
Island
cz Piatok 12.01.2018, 18:15 • Spaladium Arena (Split) • Majstrovstvá Európy mužov • Skupina A

První překvapení házenkářské ME je na světě! Island porazil o dvě branky Švédsko. To dnes totálně zaspalo úvod, v prvním poločase rozchytalo Gustavssona. Ten už nebyl tak dominantní ve svém brankovišti ve druhém poločase. Okolo 50. minuty působili Islanďané hodně nervózně, ale pak měli k dispozici po faulu na Palmarssona dvouminutovou přesilovku, kterou se uklidnili a berou tak plný počet bodů na úvod evropského šampionátu v Chorvatsku. (19:47:21)

Konec zápasu. (24:26)
    60
    Ještě snižoval Nielsen střelou o zem. (24:26)

60
    Magnusson byl aktivní na pravé spojce až zapsal technickou chybu. (23:26)
    60
    Nilsson vyskočil na pravé spojce a svojí tvrdou střelou překonal Gustavssona, ten zůstal jen stát. (23:26)

59
    Appelgren chytil snadno podstřel a poté udělal Sigurdsson přešlap do brankoviště. (22:26)
    59
    Obrovská rychlost Gottfrdssona po nahrávce Zachrissona a ten z výskoku narval míč za Gustavssona. (22:26)

58
    Magnusson udělal chybu na spojce a útočit bude Švédsko. (21:26)

58
    Hodně nepřesná střela Jakobssona z pravé spojky skončila mimo branku soupeře. (21:26)
    57
    Palmarsson využil špatné nahrávky Nilssona na pravou spojku a Palmarsson to potrestal trhákem do pravého dolního rohu branky svojí pravačkou. (21:26)
    57
    A. Gunnarsson levačkou do levé poloviny branky překonal ze sedmičky Appelgrena. (21:25)

57
    A poté sedmička, když Zachrisson fauloval na levé spojce na šesti metrech Gudmundssona. (21:24)

56
    Devítka po faulu na Magnussona na pravé spojce. (21:24)
    56
    Lagergren si narazil míč se spoluhráčem na levé spojce a kolem pravé ruky Gustavssona snižuje. (21:24)
    55
    Palmarsson nahrával ze středu na levou spojku Smarasona a ten z šesti metrů poslal míč do sítě. (20:24)

55
    Magnusson na pravé spojce rozdával balony, následně přišel faul na Palmarssona na pravé straně. (20:23)
    55
    Další sražený míč v podání spoluhráče končí za Gustavssonem poté, co vyhodil balon Tolbring. Island si vezme timeout. (20:23)

54
    Avšak Zachrisson při trháku vyskočil na šesti metrech a ze středu mířil do levého horního rohu branky, jenže míč skončil na břevně. (19:23)