Švajčiarsko – Japonsko 3:1 (kon.) | Švédsko – Korea 8:0 (kon.)
Švajčiarsko
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Japonsko
cz Pondelok 12.02.2018, 08:40 • Kwandong Hockey Centre • Olympijské Hry - ženy • Skupina B

Díky povedené druhé třetině vyhrává Švýcarsko tento zápas 3:1, výraznou mírou se na výhře posílela Sara Benzová, která vstřelila dva góly. Japonsko v tomto zápase bylo střelecky aktivnější, ale brankářku soupeřek překonalo jen jednou. (10:50:42)

59:50
    Už se nic nestane.

59:34
    Aoj Šigaová vypálila mimo branku od modré čáry.

59:18
    Akane Hosojamadaová rozehrává od své branky.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:20
    Švýcarsko se musí bránit, ale soupeřky mnoho šancí nemají.

57:36
    Sara Benzová se málem dostala ke střele, kterou by poslala do prázdné branky.

57:05
    Aoj Šigaová minula branku, následně puk končí ve středním pásmu. Japonsko musí o útočnou třetinu bojovat.

56:30
    Haruna Jonejamaová pálila z první z kruhu, ale její projektil končí mimo.

56:23
    Florence Schellingová kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude v japonském útočném pásmu.

56:04
    Japonsko hraje bez brankářky.

55:33
    Florence Schellingová si snadno poradila s pokusem, kterou vyslala Šoko Onoová.

53:50
    Švýcarsko hraje aktivně v útočném pásmu, ale do zakončení se nemůže propracovat.

53:18
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Laura Benzová – 2 min., podražení).

53:14
    Laura Benzová kombinuje v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se nepropracovala přes dobrou obranu.

52:05
    Švýcarský celek hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky, Japonsko nemá mnoho možností, jak snížit.

50:50
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek si nedokáže vypracovat výraznější střelecké pozice.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, tým vedený jako domácí vede o dva góly.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 31. S. Benzová (Rüeggová, L. Benzová), 34. S. Benzová (Meierová), 45. Müllerová – 48. Kuboová (Horiová, H. Tokoová)

Švajčiarsko: Schellingová (Brändliová) – Altmannová, Bullová, Gassová, Meierová, Zollingerová, L. Benzová, Sigristová, Wetliová – Rüediová, Raselliová, Stänzová – Stalderová, S. Benzová, Müllerová – Forsterová, I. Waidacherová, Rüeggová – M. Waidacherová, N. Waidacherová, Allemannová.
    Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – Kojkeová, Hosojamadaová, A. Tokoová, Suzukiová, Horiová, Takeučiová, Aoj Šigaová – H. Tokoová, Kuboová, Nakamurová – Jonejamaová, Osawaová, M. Fudžimotová – Adačiová, Šišiučiová, Onoová – Terašimaová, Takaová, Iwaharaová.

Rozhodca: Granová, Hoveová – Heikkinenová, Pagonová