Toronto – Florida 1:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (po pr.) | NJ Devils – Columbus 1:2 (kon.)
Washington – Tampa Bay 2:4 (kon.) | Detroit – Nashville 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:3 (kon.)
Winnipeg – LA Kings 3:4 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:5 (po pr.)

David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střely, TOI 18:46
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 5 střel, TOI 22:39 (07:25:27)

Hvězdy utkání

1. David Krejčí (BOS) 1+0
    2. Cam Talbot (EDM) 42 zák., 3 góly, 93,3%
    3. David Backes (BOS) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 20-45; Zablokované střely: 16-10; Vhazování: 34%-66%; Hity: 38-19; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 8-4.

Boston po gólech Ryana Stromea a Jujhara Khairy vstupoval do závěrečné třetí třetiny s dvoubrankovým mankem, jenže Bruins se v závěrečné části do svého soupeře pořádně zakousli a třemi góly zápas otočili na svou stranu. V dresu Bostonu se postupně prosadili Noel Acciari, Matt Grzelcyk a český útočník David Krejčí, který rozhodl o výhře svého týmu 64 sekund před koncem. Konečný výsledek krásného utkání v Rogers Place. Edmonton Oilers 2 Boston Bruins 3.

59:15
    Charlie McAvoy byl v závěru vyloučen za podržení a Edmonton to zkusí bez brankáře ve hře 6 na 4!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:56 David KREJČÍ - 2:3

58:56
    Bruins právě vstřelili branku!
    DAVID KREJČÍ si najel u pravé tyče na krásnou přihrávku od Dantona Heinena zpoza brány a krásnou střelou zápěstím z blízkosti zamířil nad lapačkou Cama Talbota do bližšího horního rohu brány! Český útočník otočil zápas těsně před koncem na stranu Bostonu, který vede 3:2! Asistence: Danton Heinen a David Backes.

57:53
    Hra byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Zřejmě se dočkáme prodloužení.

56:51
    Bruins krásně vypálili na levém křídle od hrazení a mohli zápas otočit na svou stranu, jenže puk se od horní tyče odrazil zpět do hry! Málem to bylo 3:2!

55:21
    Patrick Maroon se u levé tyče ocitl v šanci, jenže minul bližší horní roh brány Bostonu.

53:58
    Oilers se ocitli v mezikruží v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát Antona Chudobina nepřekonali!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:45
    Zdeno Chára na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk skončil v lapačce Antona Chudobina. Komerční přestávka. Stav utkání je vyrovnaný 2:2.
    51:42 Matt GRZELCYK - 2:2

51:42
    MATT GRZELCYK využil obrovského závaru před bránou Cama Talbota a z mezikruží v pohodě zamířil do prázdné brány! Bruins smazali dvoubrankové manko a vyrovnali na 2:2! Asistence: Riley Nash a Charlie McAvoy.

51:02
    Jujhar Khaira si najel před bránu na krásné nahození z pravého křídla a jeho teč minula levou tyč!

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 19. R. Strome, 32. Khaira (Slepyšev, Nurse) – 45. Acciari (Krug, Carlo), 52. Grzelcyk (Riley Nash, McAvoy), 59. Krejčí (Heinen, Backes)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Russell, Davidson, Benning – Maroon, McDavid (C), Caggiula – Lucic (A), Draisaitl, Cammalleri – Khaira, R. Strome, Slepyšev – Puljujärvi, Letestu, Kassian.
    Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Heinen, Riley Nash, Backes (A) – Schaller, Kuraly, Acciari.

Rozhodca: Chris Schlenker, Steve Kozari. Čároví: Steve Barton, Mark Wheler

Diváci: 18347