Prehľad ZOH Pchjongčchang 2018 - 14. d (kon.)
koniec udalosti
Prehľad udalostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 14. deň

cz Streda 21.02.2018, 01:05Zimné olympijské hry

Program jako vždy zahajuje curling v 1:05, tentokrát půjde o jediný zápas, ale o to důležitější. Do té doby děkujeme za pozornost. (18:05:15)

Co nabídne 13. den soutěží? Očekávaný slalom mužů, ženskou kombinaci, finále ženského Big Airu, finále ženského hokejového turnaje, které nabídne jinou úroveň hokeje, než byla dosud v zápasech žen k vidění, štafetu sdruženářů, semifinále mužů v curlingu, biatlonovou štafetu žen a mužské štafety v short tracku.
    Medailové pořadí zemí po 12. dni soutěží

Co dalšího nabídl 12. den soutěží? Nádherný souboj ruských krasobruslařek v krátkém programu, který vyvrcholil světovým rekordem 15leté Aliny Zagitovové. Fanstastické představení mužů v kvalifikaci Big Airu, jejichž finále bude aspirovat na jeden z nezapomentulných zážitků těchto her. Poznali jsme vítěze mezi skikrosaři a bobistkami. Překvapivá rozuzlení obou stíhacích závodů družstev v rychlobruslení. Týmové sprinty běžců na lyžích daly Johannesi Høsflotu Klæbovi třetí zlato z těchto her a z Marit Bjørgenové udělaly nejúspěšnějšího sportovce zimních olympijských her historie. Poznali jsme většinu semifinalistů curlingových turnajů a zažili obrovské překvapení v podobě postupu německých hokejistů přes Švédy do semifinále.

Na olympijských hrách v Pchjongčchangu skočil 12. den soutěží, který přinesl českým fanouškům velkou radost v podobě postupu hokejistů po vydřené bitvě s USA do semifinále turnaje. Výrazně potěšili také běžci na lyžích Martin Jakš a Aleš Razým, kteří se probojovali do finále týmového sprintu a v něm skončili na výborném 7. místě. Blízko překvapení byly také jejich kolegyně Kateřina Beroušková a Petra Nováková, které smolně obsadily první nepostupové místo do finále.
    Slovenské fanoušky rozhodně potěšil výkon krasobruslařky Nicole Rajičové, která je po krátkém programu na 13. místě.

16:00
    Konec soutěží 12. dne.
    Semifinále českého týmu bude v pátek na pořadu dne jako první, tj. v 8:40 SEČ.

15:40
    Zákulisí
    Skandál v korejské rychlobruslařské reprezentaci. Po vypadnutí ve čtvrtfinále stíhacího závodu ženských družstev dvě členky týmu, Po-um Kim a Či-u Pak veřejně obvinily svoji kolegyni, Son-jong No, že za to může ona, protože se jich neudržela a dojela 4 sekundy za nimi. To vyvolalo bouřlivé reakce mezi fanoušky, kteří během krátké chvíle sepsali petici za vyloučení Kim a Pak z reprezentace, kterou již podepsalo přes 500 000 lidí. V Koreji platná hranice, při jejíž překonání se peticí musí zabývat vláda, je 200 000 podpisů.

15:32
    Lední hokej
    Olympijský turnaj má další senzaci, Německo ve čtvrtfinále vyřazuje nejlepší tým po skupinové fázi. Švédové za celý zápas ani jednou nevedli, pouze dotahovali náskok soupeře. Definitivně ho smazali v 52. minutě, ale na gól v prodloužení po nedůrazu v obranných řadách již reagovat nemohli.

Švédsko – Německo 3:4p (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
    47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)

Německo postupuje do semifinále proti Kanadě. Švédsko na turnaji končí.
    Vítězný gól Patricka Reimera potvrzovala kontrola videa. Nabízíme se švédským i německým komentářem.

15:30
    Lední hokej
    Neuvěřitelné, Němci, kteří dosud v základní hrací době nevyhráli na turnaji ani jeden zápas, jsou v semifinále olympijských her! Rozhoduje o tom v 62. minutě Patrick Reimer, který se natlačil před brankáře Fastha, který zasáhl velmi nejistě a Reimer pod ním protlačil puk do branky!

15:28
    Lední hokej
    Německo postupuje do semifinále!

15:24
    Lední hokej
    Švédové ve třetí třetině dokázali umazat dvoubrankovou ztrátu a jejich zápas s Německem musí jít do prodloužení.
    Švédsko – Německo 3:3 po 3. třetině

15:22
    Lední hokej
    Nesmírně vyrovnaný souboj rozhodl jediný gól ve 41. minutě, ve kterém hrál klíčovou roli nejlepší muž na buly celého turnaje, Kanaďan Eric O'Dell. Kanaďané udrželi čisté konto, ačkoliv museli ve 25. minutě vystřídat zraněného brankáře Bena Scrivense. Kevin Poulin byl připraven skvěle.

Kanada – Finsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
    41. Noreau (O'Dell)

Kanada postupuje do semifinále, kde se střetne s postupujícím ze zápasu Švédsko – Německo.
    Poslední sekundy utkání Kanada - Finsko.