Skalica – Topoľčany 3:1 (kon.) | Michalovce – Prešov 4:2 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
4:2 (2:0, 2:1, 0:1) Stav série: 1:1
HC Prešov
Sobota 24.02.2018, 17:30TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Semifinále

Po skvelom štarte do zápasu tak domáce Michalovce vyrovnávajú stav série a do Prešova sa teda pôjde za stavu 1:1. Góly Michaloviec vstrelili v úvode Brezniak a Hamráček. Na rozdiel troch gólov dával Meliško. Po tridsiatich minútach ešte znížil Mikolášek, lenže na jeho zásah okamžite odpovedal Balko. Na konečných 4:2 skóre uzatváral päť minút pred koncom Pulščák.

Tretie stretnutie série je na programe 27.2.2018 o 18:00. Tentoraz sa však bude hrať na štadióne Prešova. To už je na dnes odomňa všetko, prajem vám ešte pekný večer. (19:41:27)

59:32
    Následne však boli hráči Prešova nútení opustiť útočné pásmo. Vhadzovať sa tentoraz bude v tom strednom.

59:00
    Riečický už je na striedačke a hostia to teda skúšajú bez brankára.

58:30
    Veľká šanca hostí, ktorú mal Pulščák, lenže gólman Trenčan nadvakrát podržal svoj tím.

56:52
    Prešov sa snažil dostať do útočného pásma, lenže defenzíva Michaloviec nedovolila ohrozenie vlastnej bránky.

56:00
    Dokonca stretnutia už však ostávajú len štyri minúty, čo už zrejme domáce Michalovce nepustia.

55:29
    Cez obranu Prešova sa teraz dostal rýchly Toma, ale jeho strela skončila na Riečickom.

54:50
    Už mohlo byť o výsledku rozhodnuté, ale v samostatnom nájazde úplne zbytočne prihrával Piatak, čo sa ukázalo ako zlé riešenie.
    53:28 PULŠČÁK - 4:2

53:28
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    Deväť sekúnd pred koncom presilovky hostia znižujú! Pred bránkou sa totiž dostal k puku osamotený FRANTIŠEK PULŠČÁK, ktorý po prihrávke Gavrika dostal puk do siete – 4:2.

52:00
    Hostia síce vyhrali vhadzovanie, ale po nepodarenej rozohrávke vyhodil puk cez všetky čiary Hančák.

51:37
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Balko – 2 min., hákovanie).

51:04
    Prešovu už naozaj neostáva veľa času a keď ešte chce hosťujúci tím pomýšľať na víťazstvo, tak musí okamžite vstreliť kontaktný gól.

50:18
    Nezpečne strieľal z pravej strany Linet, ale jeho pokus dokázal vyraziť Riečický betónom.

49:56
    Prešov nahodil puk do útočného pásma a opäť nepodarené, pretože sa píska zakazané uvoľnenie. Vhadzovanie opäť pred bránkou Riečického.

49:09
    Mesároš v obrovskej šanci mohol vstreliť piaty gól, ale jeho blafák dokázal skvele prečítať už ležiaci Riečický.

48:47
    Dobrý zápas hrá aj Balko, ktorý sa teraz dostal s pukom do dobrej pozície, ale jeho pokus napokon zblokoval jeden z obrancov hostí.

48:00
    Po pravej strane sa dostal do útočného pásma Jokeľ, ten nahadzoval pred Riečického, ale jeden z obrancov tečoval puk na ochrannú sieť. Opäť teda vhadzovanie pred hosťujúcou bránkou.

Rastislav Štrauch

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 2. Brezniak (Hamráček), 7. Hamráček (Brezniak, Kolba), 22. Meliško (Jokeľ, Piatak), 35. Balko – 28. Mikolášek (Valent, Novický), 54. Pulščák (Gavrik, Babynets)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Hamráček – Mesaroš, Balko, Banovský.
    HC Prešov: Riečický (Spodniak) – Kotzman, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor – Prokop, Šimčák, Baláž – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Bylina, Gavrik – Pulščák, Valent, Mikolášek.

Rozhodca: R. Lauff – R. Vojtek, M. Novotný, O. Homola