LA Kings – St. Louis 2:7 (kon.) | San Jose – Washington 0:2 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 5:2 (kon.)
Florida – NY Rangers 4:3 (2:1 po s.n.) | Nashville – NJ Devils 2:3 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Minnesota 4:1 (kon.)

Andrej Sekera (EDM) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:43

Díky povedené druhé třetině a taktickému výkonu v poslední dvacetiminutovce vyhrává tento zápas domácí celek poměrně snadno 4:1. Spolehnout se mohl na svého brankáře, který tým podržel. Minnesota byla střelecky aktivnější, ale brankáře Oilers překonala jen jednou.

59:21
    Tyler Ennis ještě z povinnosti dojížděl kotouč, aby znepříjemnil rozehrávku domácím.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry, Edmonton míří za výhrou v tomto zápase.
    57:27 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:1

57:27
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč posílá ze středního pásma do prázdné branky RYAN NUGENT-HOPKINS. Asistence: Connor McDavid a Adam Larsson.

57:13
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.
    56:25 Leon DRAISAITL - 3:1

56:25
    Minnesota při vlastním oslabení jela dva na jednoho. Zakončit nedokázala, přišla o puk a z rychlé protiakce poslal kotouč přesně mimo dosah brankáře Wild zkušený LEON DRAISAITL. Asistence: Ethan Bear.

55:55
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Cullen – 2 min., podražení).

55:14
    Mnoho času už hostující celek na vyrovnání nemá.

55:10
    Několik dobrých šancí měla Minnesota v přesilové hře, ale brankáře nedokázala prostřelit.

54:56

54:06
    Minnesota kombinovala před brankou soupeře, ale puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankářem Oilers.

53:46
    Matt Dumba rozehrává od své branky, Wild se nemohou dostat do útočného pásma stabilněji.

53:25
    Početní převahu hraje hostující celek, který se ale nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

52:56
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., hákování).

52:56
    Mikael Granlund se dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře domácího celku.

52:15
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál.

52:05
    Cam Talbot kryje kotouč, hra je přerušena. Komerční přestávka. Více ze hry má nyní hostující celek, a proto se domácí parta musí bránit tlaku soupeře.
    49:44 Charlie COYLE - 2:1

49:44
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Krátce před polovinou třetí třetiny se také prosazuje hostující celek. Tyler Ennis přihrál před branku, kde byl malý moment volný hráč. Tím byl CHARLIE COYLE, který dokázal na malém prostoru získat střeleckou pozici a prostřelil brankáře Oilers. Asistence: Tyler Ennis a Gustav Olofsson.

49:10
    Ryan Strome pálil z otočky, jeho projektil postrádal přesnost. Obrana Wild dokázala kotouč dostat do bezpečí.

48:03
    Ryan Nugent-Hopkins se musel vracet do středního pásma, kam obrana Wild dokázala dostat kotouč.

47:26
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se dostáváme k polovině třetí třetiny. Oilers stále vedou o dva góly.

47:02
    Hostující celek se nyní dostal do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

46:33

46:27
    Edmonton se dostal do útočného pásma, Pontus Åberg vypálil a jeho pokus kryje hostující brankář. Komerční přestávka.

45:51
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Strome – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., hrubost).

45:51
    Zach Parise pálil od modré čáry, jeho pokus snadno kryje domácí brankář.

45:00
    Mnoho šancí hostující celek v přesilové hře nemá.

44:34
    Minnesota hraje přesilovou hru, ale do výraznější střelecké pozice se nemůže propracovat.

44:01
    Jason Zucker z předbrankového prostoru minul branku. Nebyla to špatná rána.

43:52

43:11
    Hra je znovu přerušena, buly před brankou Oilers.

43:00
    Tři minuty hry jsou ze třetí třetiny pryč a hostující celek poznal, že ho nečeká vůbec nic snadného.

42:25
    Tyler Ennis vybojoval kotouč v útočném pásmu, do střelecké pozice se on ani jeho spoluhráči nedostali.

41:57
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:40
    Domácí musí rozehrávat od své branky.

41:18
    Jason Zucker se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho střela byla zblokovaná.

41:00
    Pontus Åberg dobře vypálil, jeho projektil dokázal zastavit brankář Devan Dubnyk.

40:16
    Nino Niederreiter se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zastavil brankář Oilers.

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

Dva góly dal ve druhé třetině domácí celek, která je sice střelecky méně aktivně, ale dvě z šestnácti střel dokázal proměnit. Naopak Cam Talbot pokryl všech jednadvacet ran soupeře, a tak po čtyřiceti minutách hry vede Edmonton 2:0.

40:00

39:36

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí se musí bránit a daří se jim to. Drake Caggiula při vlastním oslabení v přečíslení dva na jednoho minul.

38:43
    Mikael Granlund pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

38:25
    Přesilovku hrají hosté, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

37:31
    Cam Talbot kryje kotouč a před jeho brankou se strhla menší potyčka.

37:26
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., podražení).

37:12
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí celek souboj o kotouč zvládl.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:30
    Jason Zucker byl připravený před brankou na dorážku, kotouč se k němu ale nedostal.

36:02
    Hra je nyní přerušena, po střele Zuckera kryje kotouč domácí brankář. Cam Talbot byl pozorný, a tak neměl se zákrokem problémy.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Více ze hry má domácí celek, i když je střelecky méně aktivní.

34:41
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit fanoušky, zejména pak ty Edmontonu.

34:23
    Devan Dubnyk zachránil své spoluhráče od další inkasované branky, velkou šanci měl nyní domácí celek, ale prosadit se nedokázal.

33:26
    Sledujeme rychlý hokej, Lucic si vypracoval další slibnou střeleckou pozici, ale brankář Minnesoty byl nyní pozorný.
    32:00 Connor MCDAVID - 2:0

32:00
    Domácí celek po velkém tlaku využívá přesilovou hru. Andrej Sekera připravil kotouč pro CONNORA MCDAVIDA, který střelou bez výraznější přípravy prostřelil brankáře Minnesoty. Asistence: Andrej Sekera.

31:50
    Oilers nenechali soupeře vyhodit, domácí mají tlak.

31:26
    Connor McDavid vypálil od modré čáry, jeho pokus ale zblokoval Jonas Brodin.

31:11
    Leon Draisaitl znovu dostal hru do útočného pásma, pokračoval Milan Lucic.

30:52
    Leon Draisaitl nedokázal přesněji vypálit, jeho rána byla zblokovaná.

30:36
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

30:20
    Přesilovou hru hraje Edmonton, který může v početní výhodě navýšit své vedení.

30:12
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mikael Granlund – 2 min., hákování).
    29:12 Connor MCDAVID - 1:0

29:12
    Dlouhé čekání na gól je u konce. Po pěkné samostatné akci se prosazuje CONNOR MCDAVID, který dostal od obrany Minnesoty mnoho prostoru. První střelu ještě brankář pokryl, na dorážku už byl krátký. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.

28:31
    Ryan Nugent-Hopkins vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

28:03
    Leon Draisaitl se do zakončení nedostal, neboť byl v postavení mimo hru. Vhazovat se bude po komerční přestávce mimo branku.

27:20
    Adam Larsson rozehrává od své branky, Leon Draisaitl se dostal do střelecké pozice a jeho ránu zblokoval Jason Zucker.

26:54
    Domácí celek se usadil před brankou, ale do výraznější šance se nedostal. Naopak Wild vybojovali kotouč, a tak se Edmonton musí bránit.

25:52
    Kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou Minnesoty. Buly před Dubnykem.

25:44
    Po střele domácího hráče se bude vhazovat v útočném pásmu Oilers.

25:34
    Ryan Strome se propracoval do střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

24:50
    Hra je nyní přerušena.

24:25
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Hra se přelévá ze strany na stranu.

23:02
    Hostující celek vede na střely 14:5, na úvodní branku zápasu stále čekáme.

22:45
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

22:21
    Charlie Coyle protečoval kotouč do útočného pásma, následně se už ale k zakončení nedostal.

21:26
    Mikael Granlund vedl další hostující akci, ale ani on se nedostal do příznivější střelecké pozice.

20:56
    Jason Zucker a jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma, kde se pokoušeli prostřelit domácího brankáře. Cam Talbot byl ale pozorný.

20:35
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:04
    Zápas pokračuje druhou třetinou.

20:01

5:12, tak vypadá statistika střel na branku po první třetině. Úvodních dvacet minut hry vyšlo výrazně lépe hostujícímu celku, který svého soupeře do žádné výraznější šance nepustil.

20:00

19:52
    Ještě jedno vhazování.

19:45
    Už se nic nestane.

19:00
    Charlie Coyle obkroužil branku a pokoušel se puk zasunout k tyčce, ale domácí brankář byl pozorný.

18:41
    V poklidném tempu se první třetina dohrává. Puk mají hostující hokejisté pod kontrolou.

18:00
    Mikael Granlund se dostal do útočného pásma, ale puk jen nahodil.

17:20
    Mnoho času už v první třetině nezbývá, střelecky vedou hosté 11:3.

17:02
    Kris Russell vedl útočnou akci svého týmu, ale do výraznější střelecké pozice se nedostal.

16:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

15:35
    Vhazuje se před brankou Minnesoty. Hostující celek vyhrál souboj o puk.

15:20
    Ryan Strome vybojoval puk v útočném pásmu, vypálil od modré čáry, ale obrana byla pozorná.

15:12
    Connor McDavid pálil z dobré pozice, ale branku se mu nepodařilo trefit.

14:00
    Zach Parise přišel o kotouč na své modré čáře, Milan Lucic se dostal do střelecké pozice, ale z mezikruží minul branku.

13:26
    Mikko Koivu se v útočném pásmu dostal ke kotouči, ale rychle k němu přistoupil Darnell Nurse, který jej nenechal vypálit.

13:00
    Sedm minut hry zbývá do konce první třetiny, domácí celek hraje hodně pasivně a soupeři střelecky vůbec nestačí.

12:47
    Komerční přestávka.

12:30
    Marcus Foligno se pokoušel propracovat do střelecké pozice, což se mu podařilo.

12:00
    Matt Cullen od modré čáry vypálil, a tak musel být domácí brankář pozorný.

11:48
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej.

11:15
    Hostující rána od modré čáry byla zblokovaná, gólman Edmontonu zasahovat nemusel.

10:48
    Devan Dubnyk má na svém kontě další zákrok, poradil si se střelou z velké dálky.

10:30
    Connor McDavid vedl útočnou akci, kterou nepřesnou střelou zakončoval Nurse.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry má hostující celek, domácí hráči se zatím do výraznější šance propracovat nedokázali, ostatně jen jednou vypálili na branku.

09:49
    Joel Eriksson Ek vypálil z předbrankového prostoru, jeho projektil kryje brankář Oilers.

09:27
    Vhazovat se nyní bude před gólmanem Edmontonu. 1:8, tak vypadá statistika střel na branku.

08:31
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit. Na výraznější střelecký moment stále čekáme. Nyní rozehrávají domácí od své branky.

07:48
    Eric Staal byl volný před brankou, ale nedokázal přesněji dorazit kotouč za beton brankáře.

07:27
    Wild mají více ze hry, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

07:01
    Další postavení Minnesoty mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

06:42
    Ryan Suter vypálil od modré čáry a jeho pokus kryje domácí Cam Talbot. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

06:20
    Střeleckou převahu má domácí celek, v tomto ohledu vede 3:0.

06:15

05:54
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

05:17
    Connor McDavid nahazoval kotouč ze středního pásma do útočného, ale nikdo ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil.

04:52
    Andrej Sekera od modré čáry minul branku, gólman zasahovat nemusel.

04:25
    Mikael Granlund se ve svém pásmu dostal do problémů, za pomoci spoluhráčů dokázal situaci vyřešit.

03:51
    Devan Dubnyk rozehrává za za svou brankou. Špatně, a tak hrají domácí. Ethan Bear nedokázal dostat hru na druhou stranu, a pak se domácí připravili o pásmo.

03:30
    Tři střely jsme zatím viděli a všechny vyslal hostující celek.

02:50
    Marcus Foligno vybojoval kotouč v útočném pásmu, následně se do šance dostal jeho spoluhráč, jenže střela byla zblokovaná.

01:42
    Ryan Nugent-Hopkins bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to.

01:30
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Edmontonu.

01:08
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, domácí se nyní usadili v útočném pásmu.

00:13
    Devan Dubnyk přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, A. Larsson, Russell, Benning, Sekera, Bear – Lucic, McDavid, Draisaitl – Caggiula, Nugent-Hopkins, Åberg – Puljujärvi, R. Strome, Slepyšev – Pakarinen, Khaira, Kassian.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise, M. Koivu, Coyle – Niederreiter, J. Eriksson Ek, Ennis – Winnik, Cullen, M. Foligno..

Minnesota – Edmonton 1:2

Wild jsou zatím pořád na druhé straně barikády. Tento tým se drží na dostřel nejlepších celků západní konference a proto také může pomýšlet na postup do vyřazovací části ligy. Za 68 zápasů dokázal tento tým nasbírat úctyhodných 85 bodů. Navíc Minnesota za sebou táhne sérii tří vyhraných zápasů po sobě. Naposledy vyhráli dnes nad ránem ve Vancouveru 5:2. Jsem sám zvědav, jak se tento tým popasuje s back-to-back zápasem a jestli přidá další výhru, která by je posunula k vytouženému play-off.

Arizona – Minnesota 5:3

Domácí hráči letos nenaplňují to, co jsem od nich před začátek ligy očekávalo. Olejáři se kroutí na 13. místě se ziskem 62 bodů. Ztráta na play-off je v tuto chvíli propastných 17 bodů. Domácí tým nedokázal v posledních pěti zápasech vyhrát v řádné hrací době. Ano, forma se o něco zlepšila, když poslední dva domácí zápasy vyhráli buď před nájezdy nebo prodloužení, ale výhra v 60 minutách je o něčem jiném. Edmonton dokázal v této sezóně vstřelit 189 branek, což je průměr ligy. Obrana je ovšem daleko horší a patří k těm nejhorším, aspoň co se týče Západu.

San Jose – Edmonton 5:2

Zámořská NHL má na programu své další zápasy. Program ze soboty na neděli ukončíme těsně nad ránem zápasem mezi Edmontonem Oilers a Minnesotou Wild. Domácí tým měl volno, naopak Minnesota má back-to-back zápas, Dozajista nás čeká vzrušující podívaná na kterou jste všichni zváni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 30. McDavid (Nugent-Hopkins), 32. McDavid (Sekera), 57. Draisaitl (Bear), 58. Nugent-Hopkins (McDavid, A. Larsson) – 50. Coyle (Ennis, Olofsson)

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, A. Larsson, Russell, Benning, Sekera, Bear – Lucic, McDavid, Draisaitl – Caggiula, Nugent-Hopkins, Åberg – Puljujärvi, R. Strome, Slepyšev – Khaira, Kassian, Cammalleri.

Rozhodca: Hebert, Pochmara – Devorski, Nowak

Diváci: 18 347