USA – Česko 10:0 (kon.) | Kanada – Nórsko 8:0 (kon.) | Taliansko – Švédsko 2:0 (kon.)
USA
10:0 (3:0, 7:0, 0:0)
Česko
cz Pondelok 12.03.2018, 04:00 • Kwandong Hockey Centre • Paralympiáda - sledge
    Čeští sledge hokejisté na USA nestačili a o medaile si tak na paralympiádě nezahrají.

Střely na branku – 31:13 (11:5, 18:7, 2:1) (05:52:00)

Ve třetí třetině už gól nepadl. Američané měli nahráno a tak se bavili kombinační hrou a téměř nestříleli. O jejich vysoké výhře 10:0 rozhodla zejména druhá část, v níž do sítě brankáře Kudely poslali hned sedm puků. Je tedy jisté, že si český tým o medaile nezahraje. Zítra je čeká poslední utkání ve skupině proti Japonsku.

44:21
    Tak přeci jen ještě zajímavá česká příležitost. Nájezd dvou na jednoho zakončoval Zdeněk Krupička, ale Cashova lapačka byla přesná a jistá.

44:01
    Začala poslední minuta zápasu, Američané stále s pukem ve svém útočném pásmu.

43:02
    Puk se nyní odrazil před české brankoviště, kde ho přikryl Kudela. Dvě minuty do konce zápasu.

42:27
    Američané dlouho motali soupeře v jeho obranném pásmu. Nakonec to zkusil Tyler Carron a hru přerušil Kudela.

41:11
    Zápas se už opravdu hlavně dohrává. Alespoň čestný úspěch pro český výběr je hodně vzdálený, Američané jsou totiž většinu času na puku.

39:48
    Od modré čáry vystřelil Carron a Kudela puk nadvakrát zkrotil.

39:43
    Nahozený puk si stáhl pod sebe brankář Martin Kudela. Teprve dvacetiletý gólman dnes zažívá těžký křest ohněm.

39:29
    Čeští hráči se prokombinovali do středního pásma. Nakonec ale jen nahodili puk za branku.

38:58
    Page trefil na mantinel veterána Miroslava Hrbka. Rozhodčí přerušili hru, ale naštěstí se českému hokejistovi nic nestalo.

38:04
    Američané se skvěle pohybují, vyhrávají souboje, ale za góly se už neženou.

36:57
    S nahozením Martina Nováka ze středního pásma neměl Cash problémy. Alespoň si ale sáhl na puk.

36:20
    Celek USA je v plném počtu.

35:58
    Landeros si na modré čáře počíhal na Krupičku. Byla z toho tvrdá srážka, ale vylučovat se nebude.

35:02
    Američané se prozatím spokojili s vyhozením puku za českou branku.

34:19
    Za faul loktem je vyloučen Luke McDermott. Přesilová hra pro český tým.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 2. Roybal (Landeros), 9. Farmer (Wallace, Page), 13. Farmer (McKee, Pauls), 19. Farmer (Page, Wallace), 22. Wallace (Farmer, Page), 25. Roybal (Misiewicz, McKee), 28. Dodson (Hanning JR), 29. Farmer (Landeros, Carron), 29. Roybal (Misiewicz), 30. Dodson (Landeros, Roman)

USA: Cash (Lee) – Carron, Landeros, Dequebec, Pauls, Hanning JR – Roybal, Misiewicz, McKee, Wallace, Farmer, Grove, McDermott, Page, Roman, Dodson
    Česko: Kudela (Vápenka) – Kubeš, Doležal, Motyčka, Geier, Z. Hábl, Hrbek, Raul, Šafránek, Palát, Krupička, Wágner, Novák, Klíma

Rozhodca: Luthcke (NOR) – Forgenbaum (CAN), Nothegger (AUT)