cz Pondelok 12.03.2018, 01:30Paralympijské hry

14:03
    To už je z mé strany vše. Na shledanou! (14:03:54)

14:02
    Program 4. dne paralympijských her je u konce. Ve sportech, v nichž se dnes rozdávaly medaile, neměly výpravy Česka ani Slovenska své zástupce. Čeští fanoušci tak mohli fandit jen sledge hokejistům, kteří ale favorizovaný tým USA nezaskočili a po vysoké prohře 0:10 ztratili naději na postup do bojů o medaile. Dva zápasy pak absolvovali slovenští curleři. Ti nejprve porazili 8:3 Švédsko, ale následně podlehli 6:7 Německu.

Curling:
    Britové dotáhli zápas s Kanadou do vítězného konce už po 7. endu! V něm zaznamenali trojku a deklasovali tak Javorové listy 8:1. Další zápasy se ještě hrají.
    Kanaďané zabodovali proti Britům poprvé až v 6. endu.

13:28
    Curling:

Poslední dnešní curlingové zápasy dospěly už do 7. endů. Za druhou porážkou v řadě směřují Kanaďané, kteří dokázali proti Britům zatím jen korigovat na 1:5. Do utkání s Ruskemi se vrátili trojkou Američané, ti už tak ztrácejí jen dva body. Norové mají zatím pod kontrolou duel se Švýcarskem, v němž vedou 5:2 a v posledním zápase prohrávají Korejci s Německem 2:3.

Sledge hokej:
    Sledge hokejisté Itálie porazili Švédy 2:0 a zajistili si postup do semifinále turnaje, kam ze skupiny A putují společně s Kanadou. Italové byli po celý zápas jasně lepší a Švédům držel naději na dobrý výsledek především výborný brankář Nilsson.

12:44
    Italští parahokejisté navýšili ve 40. minutě skóre duelu se Švédskem na 2:0 a zřejmě míří do bojů o medaile. Druhou trefu týmu z apeninského poloostrova přidal Gianluigi Rosa.

12:10
    Ve druhé třetině duelu Itálie se Švédskem branka nepadla a Italové tak stále drží hubené vedení 1:0. Stále si přitom udržují herní převahu.

Korea – Německo 0:1
    Ve finále se Mentelová-Speeová srazila se svou krajankou Lisou Bunschotenovou. Obě závodnice upadly, ale Mentelová-Speeová se zvedla rychleji a s velkým náskokem dojela do cíle jako první. Tam pak na svou soupeřku počkala, aby ji mohla obejmout.

11:43
    Velký příběh váže za druhým zlatem v kariéře pro snowboardkrosařku Bibian Mentelovou-Speeovou. Přestože vynechala celou sezónu kvůli léčbě rakoviny, stačila se vrátit a obhájila paralympijské zlato ze Soči. Zajímavostí také je, že nizozemská závodnice se kvalifikovala na ZOH v roce 2002 do Salt Lake City, ovšem to byla u ní objevena rakovina kostí poprvé a z toho důvodu ji byla amputována levé noha. Později Mentelová-Speeová i přes svůj handicap získala titul nizozemské mistryně mezi zdravými závodnicemi!

11:33
    Po první třetině vedou Italové nad Švédskem 1:0. Necelé dvě minuty před přestávkou se prosadil Sandro Kalegaris. Italové mohli vést i větším rozdílem, ale výborně zatím chytá brankář Švédska Ulf Nilsson.

09:26
    Dnes už jsou všechny medaile rozdány. Od 11:00 nás ještě čeká utkání parahokejistů mezi Itálií a Švédskem, které může mnohé napovědět o druhém postupujícím do semifinále ze skupiny A. V 11:35 pak odstartuje poslední blok curlingových duelů.