NY Rangers – Carolina 6:3 (kon.) | Philadelphia – Vegas 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
Washington – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 3:5 (kon.) | Anaheim – St. Louis 2:4 (kon.)
LA Kings – Vancouver 3:0 (kon.) | San Jose – Detroit 5:3 (kon.)

Vladimír Sobotka (STL) 1+0, 3 střely, TOI 14:52
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 2 střely, TOI 15:44 (06:57:18)

Hvězdy utkání

1. Alex Pietrangelo (STL) 0+2
    2. Ivan Barbašev (STL) 1+1
    3. Brandon Montour (ANA) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 22-23; Zablokované střely: 11-20; Vhazování: 49%-51%; Hity: 24-22; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

Anaheim se mohl v případě vítězství nad St. Louis posunout na druhé místo Pacifické divize, jenže svému soupeři podlehl. Blues třikrát vedli o dvě branky a potřetí už se Ducks do zápasu vrátit nedokázali. Vítězný gól zaznamenal český útočník Vladimír Sobotka, který vstřelil letos svůj 10. gól. Konečný výsledek utkání. Anaheim Ducks 2 St. Louis Blues 4.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:31
    John Gibson se vydal na střídačku a Anaheim se snaží zdramatizovat závěr zápasu při hře bez brankáře!

56:30
    Puk byl v útočném pásmu Ducks sražen mimo ledovou plochu a prostor dostává krátká komerční přestávka.

54:52
    Colton Parayko napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, která mířila mezi betony Johna Gibsona, jenže je včas dokázal sevřít a puk po skvělém zákroku vyrazil!

54:26
    Ducks se snaží vrátit potřetí v zápase zpět do zápasu, jenže jen těžko se dostávají do šance.

52:17
    Rickard Rakell se ocitl před bránou po nahození zpoza brány ve velké šanci, jenže Jakea Allena nepropálil!

52:06
    John Gibson si snadno poradil s nahozením Blues z levého kruhu a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
    51:28 Patrik BERGLUND - 2:4

51:28
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    PATRIK BERGLUND si najel do mezikruží na přihrávku Kyla Brodziaka z pravého křídla a krásnou střelou zápěstím zamířil nad lapačkou Johna Gibsona do pravého horního rohu brány! Blues vedou 2:4! Asistence: Kyle Brodziak.

49:30
    Blues se vrhli do útoku na pravém křídle, jenže jejich snahu zastavilo postavení mimo hru. Hra přerušena.

48:34
    Francois Beauchemin práskl na pravém křídle do puku, jeho rána ale zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány a Jake Allen v bráně Blues zasahovat nemusel.

47:27
    Nick Ritchie rychle objel bránu, u pravé tyče ale puk po rychlé otočce do brány zasunout nedokázal!

47:18
    Blues se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

46:41
    Brayden Schenn se ocitl v mezikruží ve velké šanci a střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, jenže John Gibson se vytasil s famózním semaforem! Komerční přestávka.
    46:15 Chris KELLY - 2:3

46:15
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Chris Kelly napřáhl na vrcholu pravého kruhu přes jednoho z hráčů St. Louis ke střele, která na přední tyči prošla Jakeovi Allenovi do sítě! Chris Kelly mohl vstřelit svůj první gól v dresu Anaheimu, jenže DEREK GRANT mu ho drobnou tečí těsně před bránou nechtěně sebral. Asistence: Chris Kelly a Hampus Lindholm.

45:52
    Kevin Bieksa na pravém křídle práskl u hrazení do puku a Jake Allen ho na přední tyči lapil do lapačky.

44:45
    Brandon Montour na levém křídle od modré čáry napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem, kterou na přední tyči zablokoval těsně před bránou Alex Pietrangelo.

44:27
    Jakob Silfverberg vybojoval ve středním pásmu kotouč se Ducks se po jeho nahození usadili v útočném pásmu.

44:05
    Domácí ale prohrávají o dvě branky, takže by měli pořádně zvýšit obrátky, pokud chtějí vyrovnat a vyhrát.

43:03
    Hra je ve třetí třetině na poměry NHL pomalá a oba týmy jako by se soustředily na to, aby zbytečně neinkasovaly.

42:24
    Ondřej Kaše nahodil puk do pravého rohu útočného pásma, kde se ho snažil dojet Nick Ritchie, blíže ke kotouči měl ovšem hostující Carl Gunnarsson.

41:21
    Jaden Schwartz velice dobře a aktivně napadal rozehrávku Ducks v útočném pásmu, puk ale neukořistil.

40:55
    Rickard Rakell byl v pravém rohu útočného pásma dohrán Coltonem Paraykem a Blues poté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazování před Jakem Allenem.

40:01
    Blues vedou na začátku závěrečné třetí třetiny o dvě branky a Anaheim čeká těžká práce, pokud chtějí vyrovnat.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-19; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 41%-59%; Hity: 16-16; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné min.: 2-2.

Třetí třetina začne přibližně v 4:52.

Corey Perry sice dokázal ve druhé třetině odpovědět na gól Ivana Barbaševa, který přesně tři minuty po přestávce navázal na úvodní branku z hole Roberta Bortuzza ze závěru první části a poslal St. Louis do dvoubrankového vedení. Hosté ovšem udeřili v závěru třetiny znovu a k české radosti se prosadil po krásné otočce Vladimír Sobotka. Skóre po druhé třetině dnešního utkání. Anaheim Ducks 1 St. Louis Blues 3.

40:00

39:46
    Hra byla během pouhých sedmi sekund dvakrát přerušena kvůli zakázanému uvolnění hráčů St. Louis.

39:33
    Jason Chimera předvedl husarský kousek, když si za bránou zpracoval puk do vzduchu a z něj se vzápětí snažil u levé tyče kotouč sklepnout do brány, Jake Allen ho ale vychytal!

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:39
    Dmitrij Jaškin nepříjemně vystřelil z levého kruhu pro vhazování, John Gibson ale na přední tyči puk vyrazil.
    36:50 Vladimír SOBOTKA - 1:3

36:50
    Jordan Schmaltz na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na vzdálenější levou tyč, kde našel VLADIMÍRA SOBOTKU a český útočník poté parádní střelou z otočky překonal roztaženého Johna Gibsona! Vladimír Sobotka vstřelil letos svůj desátý gól a Blues opět vedou o dva góly. Asistence: Jordan Schmaltz a Ivan Barbašev.

36:09
    Hra byla po nahození Ducks přerušena a vhazovalo se po pravici brankáře Jakea Allena.

35:19
    Hra byla přerušena kvůli hře vysokou holí před bránou Jakea Allena a následuje komerční přestávka.

34:48
    Vladimir Sobotka mohl skórovat v mezikruží, jenže John Gibson jeho pokus fantasticky vykopl pravým betonem!

34:43
    Vyloučený Brancois Beauchemin je zpět na ledě a také Anaheim úspěšně přečkal první oslabení v zápase.

34:07
    Ivan Barbašev se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, jenže trefil pouze boční síť brány Johna Gibsona.

33:35
    Ducks se podařilo vyhodit podél trestných lavic a Jake Allen se vydal za bránu, aby rychle pomohl spoluhráčům rozehrát.

32:53
    Vladimir Tarasenko vystřelil na vrcholu pravého kruhu po komerční přestávce dobře, jenže minul přední horní roh brány.

32:43
    Vladimir Tarasenko se u pravé tyče řítil do velké šance a poté se nepříjemně střetl vpádu s Johnem Gibsonem poté, co ho zezadu podrazil vpádu Francois Beauchemin.

32:26
    Alexander Steen se po nahození z pravého křídla a ostrého úhlu snažil prosadit v mezikruží, jenže Adam Henrique ho skvěle pokryl a do zakončení nepustil.

31:34
    Blues podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před bránu Jakea Allena.

31:28
    Rickard Rakell na levém křídle vystřelil bez přípravy z ostrého úhlu s příklepem a puk se na přední tyči od Alexe Pietrangela odrazil za bránu brankáře Jakea Allena.

30:48
    Jaden Schwartz se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jenže neposedný kotouč usměrnil nad bránu Anaheimu!

30:02
    Blues chybovali v levém kruhu obranného pásma, ve kterém se málem dostal ke střele dobře forčekující hokejista Anaheimu, nakonec ale kotouč nedokázal zkrotit.

29:24
    John Gibson si snadno poradil s nahozením Carla Gunnarssona z levého křídla a ostrého úhlu a ukryl puk v lapačce. Následuje krátká komerční přestávka.

28:48
    Corey Perry na levém křídle z ostrého úhlu nahazoval puk před bránu, jenže nikoho ze spoluhráčů nenašel.

27:18
    Blues se nepodařilo rozehrát a puk zamířil podél hrazení na zakázané uvolnění, po kterém byla hra přerušena.

26:53
    Vyloučený Dmitrij Jaškin naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Anaheim nedokázal využít první přesilovou hru.

26:28
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly k jedné střele, Jake Allen a poté John Gibson ale byli mezi třemi tyčemi pozorní. Nejprve pálil Ryan Getzlaf a vzápětí v oslabení Vladimír Sobotka.

24:53
    Dmitrij Jaškin to přehnal před bránou Johna Gibsona s forčekingem a vyfasoval dvě minuty za hákování.
    24:17 Corey PERRY - 1:2

24:17
    Ryan Getzlaf nádhernou přihrávkou z levého kruhu pro vhazování našel na vzdálenější pravé tyči COREYHO PERRYHO, který z blízkosti zametl puk do brány! Ducks dokázali skórovat a jsou zpět v zápase. V Honda Center padly tři branky. Asistence: Ryan Getzlaf a Brandon Montour.

24:05
    Brandon Montour na pravé straně vystřelil od modré čáry a Jake Allen na přední tyči puk vyrazil do ochranné sítě.

23:57
    Blues se nepodařilo rozehrát a kotouč po nepřesné a dlouhé přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.

23:49
    Ryan Getzlaf mohl rychle vrátit Ducks zpět do zápasu, když střelou z bodu pravého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Jake Allen ale předvedl parádní semafor!
    23:00 Ivan BARBAŠEV - 0:2

23:00
    Nikita Sošnikov na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu a po zákroku Johna Gibsona ho bez problému dorazil do sítě z blízkosti IVAN BARBAŠEV! Blues vedou 2:0. Asistence: Nikita Sošnikov a Alex Pietrangelo.

22:23
    Brayden Schenn vystřelil po přiťuknutí Vladimira Tarasenka na vrcholu pravého kruhu, jeho následná střela ale skončila na hrudi Johna Gibsona, který puk vyrazil.

22:13
    Dmitrij Jaškin rychle objel bránu a u pravé tyče se ho snažil zasunout z otočky mezi betony Johna Gibsona, brankář Anaheimu ale puk vsedě skvěle vyrazil!

21:12
    Blues na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a jejich střela byla na přední tyči vyražena Johnem Gibsonem.

21:01
    Colton Parayko vystřelil od modré čáry zápěstím, jeho následná střela ale byla kvůli postavení mimo hru zbytečná.

20:01
    V Honda Center začala prostřední část utkání, do které Blues vstupují zásluhou Roberta Bortuzza s jednobrankovým vedením.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-10; Zablokované střely: 5-5; Vhazování: 50%-50%; Hity: 10-11; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:57.

Navzdory několika velkým šancím, z nichž největší měl na holi Ryan Getzlaf, který se ocitl sám před bránou, se na úvodní gól čekalo až do závěru úvodní části, ve které se prosadil po sérii bekhendových přihrávek obránce Robert Bortuzzo. Skóre po první třetině v Honda Center. Anaheim Ducks 0 St. Louis Blues 1.

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:51
    Blues se nepodařilo na levém křídle rozehrát a po zakázaném uvolnění následuje komerční přestávka.
    17:30 Robert BORTUZZO - 0:1

17:30
    Blues na pravém křídle vystavěli pěkné schody, když Brayden Schenn našel bekhendovou přihrávkou Alexe Pietrangela a kapitán Blues Alex Pietrangelo vzápětí stejným způsobem ROBERTA BORTUZZA, který v mezikruží napřáhl ke střele zápěstím a o vyrážečku Johna Gibsona puk poslal do levého horního rohu brány – 0:1! Asistence: Alex Pietrangelo a Brayden Schenn.

17:19
    Kevin Bieksa napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila k přední tyči, Jake Allen si ale připsal fantastický zákrok poté, co puk pravým betonem vykopl!

16:15
    Ducks se ocitli před bránou vzápětí ve velké šanci, Jake Allen ale jejich pokus z mezikruží úspěšně vyrazil!

16:09
    Rickard Rakell na pravém křídle z nulového úhlu nastřelil puk před bránu, Hampus Lindholm ho ale nedokázal zasáhnout.

15:30
    Ducks se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

15:25
    Colton Parayko tvrdě vypálil od modré čáry, jenže jeho rána zamířila pouze doprostřed brány a hrudi Johna Gibsona.

15:12
    Ryan Kesler míchal na vrcholu levého kruhu s pukem, jenže hosté mu ho dokázali rychle vypíchnout.

14:31
    Adam Henrique na levém křídle z úhlu nahodil puk na přední tyč, kde hosté kotouč srazili za vlastní bránu.

14:10
    Adam Henrique dnes nastoupil ke svému jubilejnímu zápasu v NHL! Srdečně blahopřejeme!

14:10
    Jaden Schwartz vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Johna Gibsona následuje reklamní přestávka.

13:48
    Ivan Barbašev na levém křídle z nulového úhlu nahodil puk před bránu, kde ho na přední tyči John Gibson holí vyrazil.

13:25
    Colton Parayko podržel puk v pravém kruhu obranného pásma a počkal, až jeho spoluhráči v klidu a správně dostřídají.

12:59
    Vladimir Tarasenko na pravém křídle vystřelil od hrazení a jeho pokus z úhlu o pořádný kus minul vzdálenější levou tyč.

12:15
    Carl Gunnarsson na levém křídle od modré čáry nahodil puk podél hrazení za bránu Johna Gibsona a na vzdálenější straně ho poté dojeli domácí hokejisté Anaheimu.

11:37
    Nahození Ducks skončilo v pravém kruhu ledové plochy, kde kotouč rychle dojel Vladimír Sobotka.

10:59
    Robert Bortuzzo se na opačné straně dostal na vrcholu mezikruží k odraženému puku, jeho rána ale byla zablokována. Hra se přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu.

09:58
    Ducks napřáhli na vrcholu pravého kruhu k pěkné střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Jake Allen ji ale pravým betonem vyrazil a připsal si skvělý zákrok!

09:25
    Chris Thorburn se snažil protáhnout podél hrazení na pravém křídle a Kevin Bieksa ho s Adamem Henriquem přišpendlil tvrdě na hrazení, čímž akce Blues ztroskotala.

08:17
    Ryan Getzlaf našel v mezikruží Ryana Keslera, jeho prudká rána bez přípravy ale zamířila mimo bránu Blues.

07:29
    Vince Dunn napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k jedovaté střele, která nad zamířila vedle vzdálenější pravé tyče brány Anaheimu a John Gibson nezasahoval.

07:00
    Před bránou Johna Gibsona vznikl po nahození z pravého křídla a ostrého úhlu obrovský závar, společně se spoluhráči ale nakonec puk dostal z brankoviště!

06:42
    Brayden Schenn nabral na levém křídle velkou rychlost a střelou zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování málem na přední tyči překonal Johna Gibsona mezi betony! Brankář Ducks je ale dokázal včas sevřít. Komerční přestávka.

06:07
    Kevin Bieksa podržel puk za vlastní bránou a počkal v klidu, až všichni jeho spoluhráči dostřídají.

05:28
    Ondřej Kaše z pravého kruhu nahodil puk před bránu, kde se Nick Ritchie dostal k odraženému kotouči. Jeho střela bekhendem ale byla zablokována.

04:56
    Josh Manson si najížděl na pravém křídle na zadovku od jednoho ze svých spoluhráčů, jenže Blues puk vystihli.

03:55
    Brandon Montour se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, jenže kotouč z blízkosti nedokázal poslat za záda Jakea Allena.

03:39
    Jakob Silfverberg na vnějším oblouku pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která nad ledem mířila k přední tyči, Jake Allen ji ale dokázal vyrazit.

02:42
    Blues z levého kruhu nahodili puk na vzdálenější pravou tyč, kde ho John Gibson lapačkou vyrazil mimo bránu.

02:23
    Ducks první velkou šanci v dnešním zápase nevyužili a vzápětí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

01:54
    Ryan Getzlaf se ocitl před bránou v obrovské šanci a nikým neatakován mířil po ledě k pravé tyči, jenže Jake Allen ho dokázal fantasticky vychytat levým betonem!

01:29
    Blues se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se proti němu druhé zakázané uvolnění.

01:06
    John Gibson měl před pár okamžiky problém na přední tyči a nahozením Braydena Schenna z levého křídla, nakonec ale horký brambor dokázal poslat za svou bránu.

00:23
    Brandon Montour na vrcholu pravého kruhu vystřelil po zakázaném uvolnění Blues a Jake Allen si připsal první zákrok, když puk hrudí úspěšně vyrazil před sebe.

00:01
    Ryan Getzlaf se sice na úvodním vhazování hodně usmíval, vyhráli ho ovšem hokejisté ze St. Louis.

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, Beauchemin, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Chimera, D. Grant, Kelly. Hlavní trenér: Randy Carlyle.

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Schmaltz, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Steen (A), Brodziak, Berglund – Jaškin, Sobotka, T. Thompson – Sošnikov, Barbašev, Thorburn. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Dave Jackson, Gord Dwyer. Čároví: Brandon Gawryletz, Mark Wheler.

Anaheim se po sérii čtyř domácích zápasů, během kterých vyhrál třikrát v řadě, a dvou venkovních utkání vrací zpět do Honda Center, kde se v úterý v noci bude snažit proti St. Louis ukončit sérii dvou porážek v řadě. Ducks nestačili venku na Nashville a naposledy Dallas. St. Louis prohrálo sedm utkání v řadě a velmi špatnou sérii ukončilo 1. března těsnou výhrou nad Detroitem, poté ovšem Blues prohráli dvakrát v řadě. Naposledy si však s chutí zastříleli ve Staples Center, kde zásluhou sedmi různých střelců porazili 7:2 Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 25. Perry (Getzlaf, Montour), 47. D. Grant (Kelly, H. Lindholm) – 18. Bortuzzo (Pietrangelo, B. Schenn), 23. Barbašev (Sošnikov, Pietrangelo), 37. Sobotka (Schmaltz, Barbašev), 52. Berglund (Brodziak)

Rozhodca: Dave Jackson, Gord Dwyer. Čároví: Brandon Gawryletz, Mark Wheler

Diváci: 16312