Carolina – Boston 4:6 (kon.) | Montreal – Dallas 4:2 (kon.) | Tampa Bay – Ottawa 4:7 (kon.)
Nashville – Winnipeg 3:1 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:0 (kon.)
Arizona – LA Kings 4:3 (2:1 po s.n.)
Carolina Hurricanes
4:6 (0:1, 3:0, 1:5)
Boston Bruins
cz Streda 14.03.2018, 00:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To už je z mé straně vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:11:05)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:34 (7:13, 18:6, 8:15)
    Zblokované střely – 13:18
    Vyhraná vhazování – 51:32
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 28:25

Hokejisté Caroliny dokázali prohrát doslova vyhraný zápas! Ještě deset minut před koncem vedli nad Bostonem 4:1 a zdálo se, že je už nemůže o dva body nic připravit. Pak však snížil Matt Grzelcyk, čímž odstartoval hostující smršť a především řádění Davida Pastrňáka. Ten své představení zahájil snížením na rozdíl jediného gólu a o chvíli později to byl zase jeho krajan David Krejčí, jenž připravil vyrovnávací zásah pro Dantona Heinena. Tyto tři branky dělilo pouhých 77 sekund. A zbytek utkání si už podmanil David Pastrňák. Ten nejprve v čase 56:30 strhl v přesilovce vedení na stranu Bruins a poté ještě střelou do prázdné branky pečetil skóre na 4:6. Český útočník si tak připsal první hattrick kariéry v NHL.

59:45
    Na hráčích i fanoušcích Caroliny je znát obrovské zklamání. Převládají nevěřícné výrazy.

59:34
    Ještě přerušení hry. Puk skončil mezi střídačkami.

59:01
    Začala poslední minuta tohoto zápasu, který protekl domácím hráčům mezi prsty.
    58:26 David PASTRŇÁK - 4:6

58:26
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je tu první hattrick DAVIDA PASTRŇÁKA v kariéře v NHL! Český útočník trefil ze středního pásma prázdnou branku a zřejmě tak rozhoduje o výhře Bostonu, na kterou by ještě deset minut před koncem nikdo nevsadil. Asistence: Kevan Miller a Riley Nash.

58:08
    Ward je na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti hráčích a s prázdnou brankou!

57:49
    Hosté v postavení mimo hru.

57:27
    Domácí jsou hodně zaskočeni, ale musejí to ještě zkusit. Do konce třetí třetiny zbývá dvě a půl minuty.
    56:30 David PASTRŇÁK - 4:5

56:30
    Hosté početní výhodu využívají a dokonávají neskutečný obrat! Matt Grzelcyk nabil na levý kruh DAVIDOVI PASTRŇÁKOVI, který z první vypálil bombu, která zamířila pod víko domácí svatyně – 4:5. Asistence: Matt Grzelcyk a Brad Marchand.

56:20
    Od modré čáry vypálil Matt Grzelcyk, puk si ale nenašel cestu za záda Warda.

55:52
    Justin Faulk poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování. Po reklamní přestávce si Boston zahraje přesilovku!

Martin Augustin

Góly a asistencie: 23. Aho (T. Teräväinen, Faulk), 33. T. Teräväinen (Aho, Faulk), 39. Williams (B. McGinn, E. Lindholm), 41. B. McGinn (E. Lindholm) – 20. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 51. Grzelcyk (Kuraly, Schaller), 51. Pastrňák (Marchand), 52. Heinen (Krejčí, Rick Nash), 57. Pastrňák (Grzelcyk, Marchand), 59. Pastrňák (K. Miller, Riley Nash)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk (A), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (C), Aho – Williams, E. Lindholm, B. McGinn – Di Giuseppe, V. Rask, Skinner (A) – Stempniak, D. Ryan, Nordström.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), K. Miller, Krug, Holden, Grzelcyk – Pastrňák, Riley Nash, Marchand (A) – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – B. Gionta, Backes, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Rozhodca: St. Pierre, Sutherland – Racicot, Shewchyk

Diváci: 13081