Toronto – Dallas 6:5 (2:0 po s.n.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Edmonton – San Jose 3:4 (po pr.)
Vegas – NJ Devils 3:8 (kon.) | Anaheim – Vancouver 3:0 (kon.)

3. Carl Hagelin (PIT) 1+0 (03:52:14)

Statistiky: Střely na bránu: 33-40; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 50%-50%; Hity: 20-16; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.

Pittsburgh v Madison Square Garden dvakrát vedl, podruhé když odpověděl na ztrátu rychle získaného dvoubrankového vedení. Rangers ovšem také našli rychlou odpověď, a tak o osudu utkání rozhodlo prodloužení, ve kterém se prosadil Mika Zibanejad. Konečný výsledek velice atraktivního duelu. New York Rangers 4 Pittsburgh Penguins 3 po prodloužení.

62:53
    Rangers právě vstřelili branku!
    MIKA ZIBANEJAD nabral velkou rychlost a po pěkném sjetí před bránu z levého kruhu u pravé tyče z blízkosti dokázal puk propasírovat z úhlu za záda Caseyho DeSmithe, kterému kotouč prošel mezi levým betonem a lapačkou! Asistence: Chris Kreider a Neal Pionk.

60:46
    Mats Zuccarello se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže napoprvé, ani napodruhé již vpádu neuspěl! Casey DeSmith předvedl v rychlém sledu dva skvělé zákroky!

60:28
    Kris Letang krásně zavezl puk obloukem do levého kruhu a z jeho bodu mířil zápěstím do vzdálenějšího pravého rohu brány, jenže Alexandar Georgijev našel puk v lapačce!

60:01

Na začátku druhé třetiny se prosadili Bryan Rust a Riley Sheahan, zatímco na opačné straně v závěru utkání Chris Kreider a Jesper Fast. Carl Hagelin poté vrátil Penguins vedení, jenže na to o minutu a 2 sekundy později odpověděl Mika Zibanejad. V Madison Square Garden bude prodloužení. Skóre po 3. části. New York Rangers 3 Pittsburgh Penguins 3.

60:00

59:49
    Jevgenij Malkin rychle zamíchal s pukem, jenže u levé tyče se už se ocitl v příliš velkém úhlu a skórovat nedokázal!

59:49
    Alexandar Georgijev před zablokovanou střelou Jevgenije Malkina z bodu pravého kruhu pro vhazování posunul úmyslně branku a ruský útočník pojede v závěru trestné střílení!

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:26
    Jimmy Vesey nebezpečně vystřelil z úhlu, jeho pokus ale orazítkoval pouze vnější tyč brány Pittsburghu.
    56:43 Mika ZIBANEJAD - 3:3

56:43
    Chris Kreider předvedl v levém kruhu nádhernou stahovačku a přihrál na vzdálenější tyč, kde MIKA ZIBANEJAD v pohybu vpřed levou bruslí poslal puk v jízdě do brány! Video se nezkoumalo a jedeme dál. Rangers využili druhou ze tří přesilových her. Asistence: Chris Kreider a Neal Pionk.

56:22
    Chad Ruhwedel vyfasoval dvě minuty za podržení a Rangers si v dnešním zápase zahrají třetí přesilovou hru.
    55:41 Carl HAGELIN - 2:3

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 49. Kreider (Bučněvič, Pionk), 55. Fast (M. Staal, Kreider), 57. Zibanejad (Kreider, Pionk), 63. Zibanejad (Kreider, Pionk) – 22. Rust (Brassard), 23. Sheahan (Letang, Rowney), 56. Hagelin (Määttä)

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – M. Staal (A), Pionk, O'Gara, Gilmour, Skjei, Sproul – Kreider, Zibanejad, Fast (A) – Spooner, K. Hayes, Zuccarello (A) – Vesey, Namestnikov, Bučněvič – C. McLeod, Desharnais, Carey.
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Oleksiak, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Rust, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Rowney.

Rozhodca: Eric Furlatt, Dan O'Rourke. Devin Berg, Scott Cherrey

Diváci: 17379