Nitra – Nové Zámky 4:1 (kon.) | Zvolen – Žilina 4:1 (kon.)
Mountfield HK
3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Stav série: 2:0
Bílí Tygři Liberec
cz Piatok 16.03.2018, 17:20 • ČPP Aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

Ode mne je to pro dnešek z ČPP Arény vše, děkuji vám za pozornost, přeji příjemné prožití zbytku pátečního večera a hezký víkend. Někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (20:02:15)

Nejlepší hráči utkání

Mountfield HK – Radek Smoleňák
    Bílí Tygři Liberec – Roman Will

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK – 10 (22)
    Bílí Tygři Liberec – 10 (31)

Dramatický duel je za námi! Hradec Králové otočil ve třetí třetině nervy drásají souboj s Libercem a v sérii se ujímá vedení 2:0 na zápasy! Jak již bylo řečeno, zápas rozhodlo závěrečné dějství, kdy Východočeši nejprve srovnali zásluhou Lukáše Cingela, jenž z pravého kruhu propálil Willa mezi betony. Celé utkání pak rozhodla dokonale přesná přihrávka Cibulskise a únik Radka Smoleňáka, který předvedl blafák večera a poslal Lvy do vedení. Bílí Tygři závěr zápasu neustáli, začali více protestovat než hrát, zároveň se dopustili několika prohřešků proti pravidlům a Mountfield tak mohl pohodlně uzavřít střetnutí třetí brankou z hole Jaroslava Bednáře. Série se tak za stavu 2:0 pro svěřence Václava Sýkory přesouvá pod Ještěd.

59:55
    Poslední sekundy tohoto utkání se odehrávají před Willem.

59:09
    Bílí Tygři ještě nahazují kotouč do pásma Lvů, ale Hradečtí jej rychle dostávají za obrannou modrou.

58:51
    Po inkasované brance svou hůl vyřadil z provozu Tomáš Fillipi. Následně ji hodil k sudím, za což rovněž inkasuje osobní trest na deset minut a následně také osobní trest do konce utkání.
    58:51 Jaroslav BEDNÁŘ - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

58:51
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hradec využil přesilovku a dnes zvítězí! JAROSLAV BEDNÁŘ vyslal z levého kruhu střílenou přihrávku a Bulíř si nešťastně srazil kotouč do vlastní sítě! Asistence: Roman Kukumberg, Blaž Gregorc.

58:09
    Osobní desetiminutový trest inkasuje také Petr Jelínek, rovněž za nesportovní chování.

58:09
    Filip Pešán ještě protestuje u obou hlavních, ale ti své výroky nemění, Hradec bude hrát 88 sekund přesilovku pět na tři.

58:09
    A je tu další vyloučení pro Bílé Tygry, které tentokrát není úplně zasloužené. Červený byl nedovoleně atakován hokejkou do obličeje, vyloučen by však měl být Bulíř, nikoliv Šmíd, kterému je trest za vysokou hůl uložen. Jelikož byla ve tváři útočníka Mountfieldu krev, trest je na 2+2 minuty.

58:02
    Severočeši pochopitelně nemají ani tak na co čekat a okamžitě útočí, v třetině Hradce ale dlouho kotouč neudrželi.

57:38
    Liberečtí se sami připravují o možnost zaútočit v závěru utkání! Petr Jelínek dnes podruhé inkasuje dvě trestné minuty za krosček.

57:30
    Will spěchá na střídačku, Bílí Tygři hrají v šesti!

57:13
    Dominik Lakatoš za nepříliš decentní slova obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

57:13
    Filip Pešán si bere oddechový čas.
    57:13 Radek SMOLEŇÁK - 2:1

Petr Šatalík

Góly a asistencie: 52. Cingel (Gregorc, Jaroslav Bednář), 58. Smoleňák (Cibuļskis, Gregorc), 59. Jaroslav Bednář (Kukumberg, Gregorc) – 6. Bakoš (Redenbach, Jánošík)

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Cibuļskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Zigo, Látal – R. Pavlík.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Maier, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodca: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer