Toronto – Montreal 4:0 (kon.) | Tampa Bay – Boston 0:3 (kon.) | Carolina – Philadelphia 2:4 (kon.)
Columbus – Ottawa 2:1 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Arizona – Minnesota 1:3 (kon.)
Vancouver – San Jose 3:5 (kon.) | Colorado – Detroit 5:1 (kon.) | Vegas – Calgary 4:0 (kon.)
Tampa Bay – Edmonton 3:1 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 6:3 (kon.)
New York Islanders
3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Carolina Hurricanes
cz Nedeľa 18.03.2018, 22:00 • Barclays Center, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:54:31)

Trestné minuty: 8:8

Utkání je u konce a Carolina se může radovat z těsné výhry. Třetí třetina přinesla snahu domácích o vyrovnání, což se podařilo na začátku 49. minuty, kdy se o to tečí Baileho nahození postaral Anders Lee. Stav 3:3 však vydržel pouze do 54. minuty, v té tvrdou ranou skóroval hostující Trevor van Riemsdyk a jak se ukázalo, byla to nakonec branka vítězná. New York sice v závěru vyvinul tlak a před Darlingem vzniklo několik závarů, skóre se už však neměnilo.

59:33
    Barzal se sice dostal do útočného pásma, neměl však od levého mantinelu komu přihrát.

58:58
    Velký nápor domácích, na Darlinga pálili Barzal i Bailey, Carolina však i po tomto závaru drží těsný náskok.

58:20
    Domácí branka je opět prázdná.

57:52
    Hostující Brett Pesce dostal dvě minuty za hrubost, domácí John Tavares zase dvě minuty za sekání.

57:52
    Ihned po buly přišla střela a poté i menší šarvátka. Na vině bylo Tavaresovo sražení. Vylučovat se ale bude na obou stranách.

57:46
    Halák je na střídačce, začíná power play New Yorku.
    57:46 Závar před Darlingem

57:46
    Domácí se dostali do pásma a vytvořili menší závar. Darling se musel na brankovišti pěkně mrskat, ale vyplatilo se mu to, Carolina stále drží jednobrankový náskok.

56:47
    V dobré pozici pro střelu byl hostující Aho, jeho dělovka ale skončila na plexi za Halákovou brankou.

56:20
    Další přerušení, domácí se při přechodu do útoku dopustili postavení mimo hru.

55:57
    Dahlbeckova střela z levé strany byla sražena, puk skončil mimo ledovou plochu.

55:51
    Na druhé straně se ale zakázané uvolnění píská, hra se vrací před Haláka.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 31. Jo. Bailey (Pulock, Tavares), 33. Lee (Tavares, Barzal), 49. Lee (Jo. Bailey, Tavares) – 3. Slavin (Nordström, V. Rask), 5. Stempniak, 35. V. Rask (Nordström, Slavin), 54. T. van Riemsdyk (T. Teräväinen, Aho)

New York Islanders: Halák (Gibson) – Boychuk, Leddy, Aho, Pelech, Pulock, Hickey – Eberle, Barzal, Tavares (C) – Jo. Bailey, Beauvillier, Lee – Fritz, B. Nelson, Ladd (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, Wagner.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Faulk (A), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Dahlbeck – T. Teräväinen, Williams, Aho – E. Lindholm, J. Staal (C), B. McGinn – Di Giuseppe, V. Rask, Skinner (A) – Stempniak, D. Ryan, Nordström.

Rozhodca: Dwyer, Rehman – Kovachik, Miller

Diváci: 10 688