Boston – Columbus 4:5 (po pr.) | Buffalo – Nashville 0:4 (kon.) | Montreal – Florida 0:2 (kon.)
Minnesota – LA Kings 3:4 (po pr.) | Arizona – Calgary 5:2 (kon.)
Montreal Canadiens
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Florida Panthers
cz Utorok 20.03.2018, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Montreal Canadiensa Florida Panthers.

Florida Panthers odehrála 69 zápasů s bilancí 29-6-7-27 a získala 77 bodů. V tabulce Východní konferenci je na deváté pozici. Z posledních pěti zápas vyhrála tři. Poradila si s Montrealem Canadiens 5:0, v nájezdech s New Yorkem Rangers 4:3 a Bostonem Bruins 3:0. Nestačila na Ottawu Senators 3:5 a na Edmonton Oilers 2:4.

Montreal Canadiens odehrál 72 zápasů s bilancí 21-5-12-34 a získal 64 bodů. V tabulce Východní konference je na třináctí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Dallasem Stars 4:2. Nestačil na Tampu Bay 2:3 v nájezdech, Columbus Blue Jackets 2:5, Pittsburgh Penguins 3:5 a a Toronto 0:4.

00:01

00:43
    Brendan Gallagher vypálil a jeho projektil kryje brankář hostujícího celku.

01:13
    Hra je nyní přerušena, kotouč vypal z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:10
    Tentokrát z dobré pozice zakončoval Daniel Carr a jeho projektil kryje brankář Floridy. Bude se vhazovat.

02:37
    Charles Hudon z bezprostřední blízkosti minul branku, jeho pokusu chyběla přesnost.

03:25
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, od modré pálil nepřesně zkušený Vincent Trocheck.

03:56
    Antti Niemi si snadno poradil s pokusem, jehož autorem je aktivně hrající Jevgenij Dadonov.

05:37
    Aaron Ekblad pálil od modré čáry, jeho projektil zblokoval domácí Nikita Ščerbak. Gólman zasahovat nemusel.

06:04
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nicolas Deslauriers – 5 min., bitka + 2 min., Vyprovokování bitky).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 5 min., bitka + 2 min., faul loktem).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nicolas Deslauriers – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

06:19
    Z předbrankového prostoru pálil Paul Byron, ale branku trefit nedokázal. Následně Roberto Luongo vychytal Karla Alznera.

06:59
    Jevgenij Dadonov se propracoval do zajímavé střelecké pozice. Jeho rána se od tyčky odrazila zpět do hry. Domácí celek měl nyní také štěstí.

07:24
    Roberto Luongo kryje kotouč po střele obránce Bretta Lernouta od modré čáry.

07:53
    Od modré čáry velmi dobře vypálil Jeff Petry, jehož ránu viděl brankář Floridy, a tak neměl problém zasáhnout.

08:07
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Michael McCarron – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Alex Petrovic – 5 min., bitka).

09:30
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není, hraje se zejména ve středním pásmu.

09:36
    Antti Niemi si snadno poradil s pokusem, který jemně před brankou tečoval jeden z hostujících hráčů.

10:09
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canadiens, kteří se nyní musí bránit.

11:02
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nikita Ščerbak – 2 min., hákování).

11:08
    Vincent Trocheck pálil z horní hranice kruhu, jeho pokus dobře viděl domácí brankář, a tak snadno zasáhl.

11:59
    Z bezprostřední pozice vyslal kotouč na branku Jevgenij Dadonov, jenže jeho projektil postrádal přesnost.

12:30
    Panthers hrají přesilovku dobře, dostali se do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

12:50
    Canadiens vyhazují přes všechny čáry, Florida musí rozehrávat od své branky.

13:02

13:45
    Nyní se domácí celek dostal do útočného pásma a pokouší se něco vymyslet. Zatím ale marně.

13:57
    Mike Reilly dobře vypálil od modré čáry, jeho ránu zblokoval Frank Vatrano.

14:30
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde sice kombinovali, ale bez výraznější šance.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Michael Matheson rozehrává od své branky.

15:29
    Antti Niemi dokázal zastavit velkou šanci hostujícího celku, do střelecké pozice se dostal Nick Bjugstad, který brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

15:56
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

16:07
    Florida se dostala do šance, její rána od modré čáry byla zblokovaná nad branku. Komerční přestávka.

16:21
    Jonathan Huberdeau pálil od modré čáry, jeho projektil domácí brankář Antti Niemi viděl, a tak neměl problém zasáhnout. Hra je přerušena, vhazovat se bude před jeho brankou.

16:35
    Artturi Lehkonen se po rychlé protiakci dostal do střelecké pozice, se kterou si dokázal poradit brankář Floridy. Vhazovat se bude před brankou Panthers.

17:04
    6:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, mírně aktivnějším týmem jsou domácí.

18:03
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:31
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí celek špatně rozehrál, k puku se dostal v útočném pásmu AARON EKBLAD, který si vybruslil před branku, položil si brankáře a poslal kotouč pod horní tyčku. Chybu Canadiens dokázali Panthers proměnit.
    18:31 Aaron EKBLAD - 0:1

18:48
    Artturi Lehkonen obkroužil branku, poslal kotouč do brankoviště, kde byl zcela volný Jacob de La Rose , který zakončoval. Asistence: Artturi Lehkonen a Alex Galchenyuk. Situaci ale předcházel ofsajd, gól tak neplatí.

18:48
    Florida si vzala výzvu – ofsajd.

18:48
    A podle všeho to vypadá, že se opravdu jednalo o postavení mimo hru, které předcházelo celé situaci.

18:55
    Antti Niemi si snadno poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal hostující Keith Yandle.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:31
    Ještě jednalo vhazování, od modré čáry zakončoval Mark Pysyk a jeho ránu kryje brankář Canadiens.

19:47
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jared McCann – 2 min., držení hole).

19:50
    Početní výhru mají k dispozici domácí hokejisté.

20:00

Po první třetině platí jednobrankové vedení Floridy, prosadil se Aaron Ekblad. Krátce po jeho gólu skóroval také Jacob de La Rose, ale jeho gólu předcházelo postavení mimo hru, to bylo odhaleno výzvou floridského týmu. 1:0 vedou Panthers.

20:01

20:29
    Jeff Petry se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Roberto Luongo.

20:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canadiens, následně se do šance dostal Aleksander Barkov, který nedokázal brankáře prostřelit.

21:08
    Další šance při vlastním oslabení pro Barkova, který ani tentokrát neuspěl.

21:29
    PO postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

21:58
    Noah Juulsen zakončoval z dobré pozice, ale jeho rána končí mimo branku. Domácí brankář zasahovat nemusel.

22:26
    Sledujeme rychlý hokej, převahu má Florida, která stále vede o jednu branku.

23:37
    Antti Niemi si poměrně snadno dokázal poradit s pokusem, který vyslal z předbrankového prostoru Denis Malgin. Hra je přerušení.

24:39
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Montrealu, který zatím působí poněkud zakřiknutě.

25:07
    Jevgenij Dadonov se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale přes obránce domácího celku se nedostal.

25:36
    Gólman Floridy rozehrává od své branky, pomáhá tak svým spoluhráčům.

25:47
    Hosté ale špatně rozehráli, a tak je z toho jen zakázané uvolnění.

26:11
    Roberto Luongo si snadno poradil s pokusem, který vyslal Mike Reilly.

26:11
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podražení).

26:33
    Brendan Gallagher vypálil z dobré pozice, jeho projektil ale zblokoval jeden z hostujících hráčů.

27:00
    Přesilovku hraje domácí celek dobře, Florida se musí bránit tlaku soupeře.

27:09
    Hra je přerušena, vhazovat se bude po dobrém zákroku brankáře Floridy před jeho branku.

27:24
    Derek MacKenzie se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, ale brankáře prostřelit nedokázal.

27:44
    Mnoho času už z domácí přesilovky nezbývá.

28:11

28:16
    Antti Niemi velmi špatně rozehrál, pák získal Vincent Trocheck, jehož rychlá rána končí na tyčce. Z pohledu hostujícího celku velká škoda.

28:50
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.

29:22
    Keith Yandle minul branku ránou od modré čáry.

29:55
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Denis Malgin, jehož projektil dobře zastavil brankář Canadiens, Vincent Trocheck následně také ztroskotal na brankáři.

30:01
    Dostáváme se druhé poloviny hry druhé třetiny i zápasu. Mark Pysyk trefil jen brankáře.

30:37
    Vincent Trocheck znovu v zakončení a i tentokrát minul branku. Domácí brankář své spoluhráče výrazně podržel.

31:07
    Komerční přestávka, Logan Shaw trefil jen prostor, kde byl připravený brankář Floridy.

31:36
    Michael Matheson skvěle dokázal vyrazit kotouč soupeři, který se tak nedostal do zakončení.

32:17
    Colton Sceviour se propracoval do střelecké pozice, se kterou si dokázal brankář Montrealu poradit. Sledujeme rychlý hokej, ve kterém je aktivnější hostující celek.

32:55
    MacKenzie Weegar minul branku od modré čáry, následně odehrál Montreal přes všechny čáry na icing. Antti Niemi musí být pozorný.

33:19
    Brendan Gallagher se dostal do výborné šance, ale brankáře Floridy neprostřelil, následně skvěle vedl akci hostů Aleksander Barkov, jehož pokus vychytal Antti Niemi.

33:40
    Roberto Luongo je zraněný a míří k němu lékař.

33:40
    Jonathan Drouin vypálil a jeho projektil trefil hostujícího brankáře do krku, kde nemá chránič. Brankář Panthers je ale v pořádku a pokračuje ve hře.

34:46
    Kotouč končí nad brankou domácích v ochranné síti. Komerční přestávka.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit.

35:36
    Jared McCann se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus byl zblokovaný.

35:43
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

35:48
    Jeff Petry vypálil z dobré pozice, jeho projektil zblokoval Aaron Ekblad.

36:11
    Colton Sceviour se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, jeho projektil končí mimo branku, gólman Canadiens zasahovat nemusel.

36:53
    Florida hraje aktivně při vlastním oslabení. Michael Matheson minul branku, mířil pod horní tyčku, ale neuspěl.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:33
    Antti Niemi si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Derek MacKenzie z velké dálky.

37:43

38:00
    Velmi dobře sehrál hostující celek toto oslabení, během kterého soupeře do šancí nepustil.

38:03
    Jacob de La Rose se dostal před branku Floridy, kotouč ale poslal příliš vysoko.

38:40
    Jevgenij Dadonov se dostal do brejku, vychytal ho ale domácí brankář, Antti Niemi má na svém kontě další zákrok.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Aleksander Barkov ani Aaron Ekblad nedokázali prostřelit brankáře Montrealu. Florida hraje výborně.

39:35
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., hákování).

39:36
    Druhou přesilovou hru mají k dispozici hokejisté Floridy.

39:55
    Roberto Luongo musel zasahovat, do šance se totiž dostal domácí Logan Shaw.

40:00

Po druhé třetině stále platí jednobrankové vedení Floridy. Ve druhé části hry si zejména Florida připsala velké šance, ale proměnit je nedokázala. Uvidíme velmi zajímavou třetí třetinu.

40:01

40:01
    Třetí třetina pokračuje, přesilovku hraje hostující celek.

40:45
    Brendan Gallagher se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář hostujícího celku. Hra je tak přerušená.

41:06
    Přesilovku se hostům nedaří podle představ, více ze hry mají hokejisté Montrealu.

41:30
    Montreal hraje v plném počtu.

41:40
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jamie McGinn – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

41:40
    Další přesilovka pro domácí hokejisty. Hra je rychle přerušená pro ofsajd.

41:56
    Derek MacKenzie se dostal po špatné rozehrávce domácích k zakončení. Jeho rána ale minula prázdnou branku a puk končí vysoko nad. Vhazovat se bude před brankářem domácích, neboť byl puk tečovaný.

42:18
    Aleksander Barkov pálil z dobré pozice, jeho pokus v přečíslení dva na jednoho skvěle zastavil brankář.

42:30
    Daniel Carr vedl bleskovou protiakci, jeho projektil se mezi tři tyče nevešel.

42:53
    Sledujeme velmi rychlý a zajímavý hokej, který se musí fanouškům líbit.

43:23
    Roberto Luongo kryje skvěle střelecký pokus, který vyslal z pravého kruhu zkušený Alex Galchenyuk.

43:40

43:52
    Tři na jednoho nyní ujížděla Florida, její hokejisté ale situaci překombinovali. Do zakončení se tak nedostali.

44:30
    Znovu přečíslení dva na jednoho. Jevgenij Dadonov a Aleksander Barkov vyřešili situaci tak, že prvně jmenovaný pálil nad branku.

44:41
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Montrealu, který se musí nyní bránit skvělé hře Panthers.

45:04
    Vincent Trocheck zakončoval z ostré střelecké pozice, jeho projektil ale kryje brankář domácích.

46:16
    Michael Matheson obkroužil branku a pokoušel se zakončovat. Vypálil z kruhu a jeho projektil končí mimo.

46:23
    Obrovský tlak Floridy přinesl její druhou branku, ale trvalo to. Po tlaku v útočném pásmu se svou nepříliš nápadnou střelou prosazuje aktivně hrající mladý ALEKSANDER BARKOV. Asistence: Mark Pysyk a Nick Bjugstad.
    46:23 Aleksander BARKOV - 0:2

46:56
    Brendan Gallagher se na druhé straně propracoval do velké šance, jeho rána se od tyčky odrazila zpět do hry.

47:35
    Antti Niemi nyní musel být pozorný, dokázal si poradit s pokusem, který vyslal na jeho branku Colton Sceviour.

48:04
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

48:47
    Jacob de La Rose se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zblokoval hostující Mark Pysyk.

49:03
    Nick Bjugstad se dostal do zakončení, s jeho pokusem si brankář Montrealu dokázal poradit, následně neuspěl ani Aleksander Barkov.

49:56
    Z kruhu vypálil Jonathan Drouin, jehož projektil končí mimo banku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, aktivně hrající hostující celek dokázal navýšit své vedení.

50:25
    Jonathan Drouin znovu zakončoval, jeho projektil končí mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

51:27
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

51:42
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Alex Petrovic – 2 min., podražení).

51:51
    Jeff Petry vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář.

52:17
    Alex Galchenyuk autorem další střely z kruhu, i tentokrát byl pozorný brankář Floridy.

52:45
    Montreal sice kombinuje v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se zatím nemůže propracovat.

53:10
    Daniel Carr kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, vypálit se mu nepodařilo, naopak puk končí za brankou Canadiens.

53:42
    Daniel Carr obkroužil braku a rychle zakončoval, jeho projektil velmi dobře zastavil Roberto Luongo.

53:42

54:12
    Florida se vrací ke své aktivní hře, domácí celek se musí bránit tlaku soupeře. Kotouč vypadl z hrací plochy, a tak uvidíme komerční přestávku.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek se nemůže propracovat do výraznějších pozic.

55:11
    Aleksander Barkov rozehrává od své branky, dostává hru do středního pásma, jeho spoluhráči střídají.

55:42
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovalo se před brankou Montrealu, následně rychle vypálil Michael Matheson a jeho pokus kryje Antti Niemi.

56:18
    Roberto Luongo přerušuje hru, poradil si s pokusem, který vyslal z kruhu domácí Mike Reilly.

56:34
    Další práce pro brankáře Floridy, Roberto Luongo se v závěru zápasu rozhodně nudit nebude. Nyní si poradil se střelou Shawa.

57:20
    Domácí hrají bez brankáře.

57:50
    Denis Malgin ze středního pásma nedokázal trefit odkrytou část branky.

58:24
    I tento kotouč končí mimo branku, Paul Byron jej dokázal dobruslit.

58:56
    Jeden z hráčů Canadiens zblokoval střelu Floridy.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:07
    Roberto Luongo kryje ránu od modré čáry.

59:37
    Canadiens rozehrávají od své branky, mnoho času už nemají.

59:55
    Florida netrefila odkrytou branku, je z toho jen icing.

Florida vyhrává tento zápas 2:0 a získává body v tabulce, které potřebuje v boji o play-off. Velmi dobře hrál hostující celek v první a třetí třetině. Naopak ve druhé části hry si nějaké šance vypracoval domácí tým. Roberto Luongo vychytal svou 76 nulu v NHL, a tak se dostal na dělené deváté místo v této statistice. Podobně jsou na tom Ed Belfour a Tony Esposito. První gól zápasu dal Aaron Ekblad , druhý Aleksander Barkov.