Žilina – Zvolen 2:6 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 1:3 (kon.)
HC Olomouc
0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Stav série: 1:3
HC Škoda Plzeň
cz Utorok 20.03.2018, 17:20 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu z čtvrtého utkání čtvrtfinále Generali play off, ve kterém se utkají HC Olomouc a HC Škoda Plzeň.

Série odstartovala na západě Čech, kde Hanáci získali pro sebe vítězství v prvním zápase, když utkání v nájezdech rozhodl Zbyněk Irgl. Druhé utkání vyhrála Škodovka, když vítězný gól vstřelila ve třetí třetině. Na třetí utkání se série přesunula na olomoucký led, kde, stejně jako ve druhém zápase, Západočeši dokázali vstřelit vítěznou branku v polovině třetí třetiny.

Nejproduktivnější hráči v play off:

Olomouc — Zbyněk Irgl (4+4)
    Plzeň — Milan Gulaš (3+1)

Potvrdí Plzeň roli favorita, nebo si Kohouti dojdou pro druhé vítězství v sérii? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 17:20.
    Plzeň otočila sérii a vede 2:1 na zápasy.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Jaroměřský (A), L. Galvas, J. Galvas, Houdek – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Matai, Herman, Mráz.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Pulpán – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – Stach, Kratěna, Indrák (A) – D. Kindl, Kracík, Kantner – Hollweg, Preisinger, T. Kubalík.

Rozhodčí: Šír, Pražák – Frodl, Komárek.

Týmy již nastupují na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne.

Olomouckým zimním stadionem nyní zní česká hymna.

00:01

00:06
    Plzeň vyhrála vhazování a Mertl ihned nahazuje do útočného pásma.

00:33
    Škůrek rozjíždí první útočnou akci domácích z vlastního pásma.

00:59
    Kratěna zavezl puk do útočného pásma, ale následně svou zadovkou nenašel spoluhráče a kotouč se vrátil do střední třetiny.

01:30
    Jakub Kindl čeká za vlastní brankou až mu vystřídají spoluhráči.

01:55
    Káňův přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.

02:05
    Hollweg protečoval puk do útočného pásma, kde ho sbírají domácí obránci.

02:20
    Olomouc si zahraje první přesilovou hru utkání – Jones (PLZ) odchází na trestnou lavici za držení.

02:33
    Plzeň se osvobozuje.

02:46
    Hanáci jsou již usazení v pásmu a kombinují.

02:58
    Akci zakončoval střelou z mezikruží Eberle, Svoboda vyrazil a žádný z olomouckých hráčů se k dorážce nedostal.

03:29
    Plzeň vyhazuje kotouč až ke Konrádovi.

03:45
    Znovu se hosté osvobozují.

04:11
    Ostřížek zachytil vyhození, ale puk stihl přejít přes modrou čáru.

04:20
    Hosté hrají v plném počtu.

04:21
    Puk skončil na plzeňské trestné lavici.

04:45
    Plzeň aktivně napadá a Sklenička udržel modrou čáru, tudíž se hosté drží v útočné třetině.

05:15
    Konrád si připisuje zákrok proti střele Jonese od modré čáry.

05:26
    Staněk nahodil na Svobodu ještě ze středního pásma, plzeňský brankář raději drží puk před dojíždějícím Knotkem.

05:41
    Eberle protečoval do útočného pásma.

05:55
    Knotkova střela od modré skončila na prvním bránícím hráči.

06:04
    Po třesku dvou holí skončil kotouč na plzeňské střídačce, bude následovat vhazování ve středním pásmu.

06:09
    Nahození Lukáše Galvasa do útočného pásma se po ochranném skle svezlo až do ochranné sítě.

06:34
    Škůrek dostal na modrou čáru přihrávku, vypálil z první, Svoboda kryje kotouč v lapačce.

06:58
    Sklenička nahodil na Konráda od modré čáry, domácí brankář raději drží puk.

06:58
    Hollweg (PLZ) se jako třetí zapojil do šarvátky a rozhodčí ho za jeho počínání poslali na dvě minuty na trestnou lavici.

07:11
    Ofsajd domácích.

07:25
    Irgl prošel sám do útočné třetiny, kde vypálil, Svoboda bez problémů kotouč kryje.

07:30
    Škůrek pálil od modré, Eberle se snažil dorážet, ale dorážka minula branku.

07:46
    Plzeňští se osvobozují.

07:57
    Škůrkovu střelu tečoval před brankou Laš, ale kotouč minul tři tyče.

08:19
    Dlaší ŠKůrkovu a Vyrůbalíkovu střelu vykryli do střel padající bránící hráči.

08:29
    Knotkovu dorážku před brankou Svoboda chytil a drží puk.

08:54
    Irgl kombinuje s Burianem a mladším z Galvasů.

09:12
    Po návratu z trestné lavice se Hollweg ihned zapojil do hry a vydal se forčekovat.

10:01
    Další střelu vyslal Staněk, ke Svobodovi nedoputovala, neboŤ se do ní položil jeden z plzeňských hráčů.

10:39
    Mráz nahazuje do útočného pásma a sám si dojíždí puk.

10:56
    Kotouč doskotačil až do středního pásma, odkud ho Herman posílá na Svobodu a odchází střídat.

11:07
    První přesilová hra pro hosty, Knotek (OLO) v útočném pásmu podrazil protihráče a odešel pykat na dvě minuty.

11:14
    Pulpánova rána od modré čáry zamířila pouze do zadního mantinelu.

11:31
    Škodovka stále kombinuje v útočném pásmu.

11:42
    Kohouti posílají kotouč do středního pásma.

11:56
    V rohu za Konrádovou brankou bojují čtyři hráči o kotouč.

12:14
    Ze souboje vyšla vítězně Plzeň, ale nedokázala udržet útočné pásmo.

12:43
    Kratěnovu střelu Konrád pouze vyrazil, kotouč poté sebral Škůrek.

13:07
    Domácí hrají v plném počtu.

13:52
    Káňa dostal křižnou přihrávku a byl sám na levém kruhu, Svoboda se však stihl přesunout a puk vyrazit.

14:31
    Hanáci znovu nahazují puk do útočné třetiny, kde o něj bojují s Indiány.

14:56
    Sklenička prokličkoval mezi dvěma hráči, třetí již byl nad jeho síly.

15:29
    Jones drží puk za vlastní brankou.

15:34
    Ofsajd Plzně.

15:55
    Kracík tečoval před Konrádem, ale puk zamířil vedle branky.

16:27
    Strapáč si vybruslil s pukem na pravý kruh a vypálil, Svoboda vyráží.

16:50
    Kubalíkova střela byla nepřesná.

17:06
    Preisinger nahazuje do útočného pásma a odchází střídat.

17:32
    Akci Kohoutů zakončil Laš střelou od modré čáry, Svoboda měl dobrý výhled a kotouč kryje.

17:53
    Kratěnova střela z levé strany byla sražena za branku.

18:06
    Hosté se sami vyhání z útočného pásma.

18:10
    Kratěna se dostal za obránce a jel na Konráda, byl tísněn a zakončil vedle branky.

18:14
    Jakub Kindl uklidňuje hru za vlastní brankou.

19:07
    Konrád vyjel na levý kruh a přikryl kotouč před dojíždějícím Denisem Kindlem.

19:40
    Sklenička se při přechodu do útočného pásma dostal do ofsajdové pozice.

19:48
    Svoboda vyjetím za branku pomáhá obránců s rozehrávkou.

20:00

V první třetině jsme na olomouckém zimním stadionu sledovali vyrovnanou hru, ani jeden z týmů se nedokázal dostat do vyložené šance, stejně tak nikdo nezužitkoval přesilovou hru, a proto odchází hokejisté do kabin za bezbrankového stavu. Druhá třetina začne přibližně v 18:09.

Střely na branku v 1. třetině:

Olomouc: 10
    Plzeň: 3

20:01

20:09
    Plzeň vyhrála buly a Kadlec bude rozehrávat.

20:26
    Gulaš to zkoušel z levé strany, ale minul branku.

20:42
    Kadlec znovu rozehrává od vlastní branky.

20:53
    Indrák se Stachem se dostali do přečíslení, Stach dostal přihrávku, ale Konrád se stihl přesunout.

21:02
    Střelu od modré čáry zblokoval Burian a otáčí hru.

21:24
    Kratěna dostal od Stacha přihrávku zpoza brány před Konráda, ale domácí brankář výborným zákrokem drží bezbrankový stav!

22:15
    Jones nahazuje puk do útočného pásma.

22:29
    Plzeň nyní aktivně forčekuje, ale Hanáci vyráží s pukem dopředu.

22:45
    Kadlecovo nahození ještě ze středního pásma Konrád drží ve výstroji.

22:51
    Po buly se prodral s pukem dopředu Kubalík, Konrád vyrazil puk na Vyrbalíkovu hůl.

22:57
    Zakázané uvolnění Plzně.

23:12
    Laš poslal střelu po přechodu do útočného pásma, po dorážce se natahovali Knotek a Eberle, ani jeden z nich nedosáhl.

23:43
    Svoboda vyjetím z branky pomáhá s rozehrávkou.

24:11
    Burian přesprintoval Čerešňáka a získal pro Moru útočné pásmo.

24:35
    Škůrek svou ránou trefil pouze Schleisse.

24:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté udeřili z nenápadné šance. Puk vyplaval zpoza branky a DAVID STACH ho lehkým dloubnutím poslal za Konrádova záda. Asistence: Ondřej Kratěna.
    24:48 David STACH - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

25:26
    Střela Denise Kindla zamířila do zadního mantinelu.

25:48
    Kubalíka čistě zastavil Staněk.

26:12
    Jones nahazoval na branku, ale nemířil přesně.

26:18
    Plzeň dostává k dispozici přesilovou hru, Konrád (OLO) održel dvě minuty za posunutí branky. Trest odpyká Mráz.

26:58
    Gulaš zaváží puk do útočného pásma a jeho spoluhráči se rozestavují.

27:18
    Mertl dostal přihrávku mezi kruhy, ale nezpracoval ji a jeden z olomouckých mu vypíchl kotouč.

27:44

27:48
    Kadlecovu ránu od modré čáry chytá Konrád lapačkou.

27:53
    Hosté vyhráli vhazování.

28:18

28:29
    Kindlova rána zamířila pouze do mantinelu.

28:34
    Kohouti vyhazují puk na zakázané uvolnění.

28:47
    Herman zaváží puk do útočného pásma a získává čas pro spoluhráče na vystřídání.

29:19
    Ostřížek to zkusil z levého kruhu, Svobodovi puk vypadl, ale stihl ho přikrýt před přijíždějícím Skladaným.

29:44
    Gulaš svou přihrávkou našel Schleisse před brankou, Konrád výborným zákrokem zasáhl!

30:12
    Hermanova rána vypadla Svobodovi z lapačky a puk se kutálel vedle branky. Žádný z olomouckých hráčů se k němu však nedostal.

30:20
    Hned po vhazování v útočném pásmu pálil Laš, ale jeho pokus zblokoval Čerešňák.

31:00
    Kracík vystihl olomouckou rozehrávku, ale následně nedokázal projít mezi dvěma hráči.

31:30
    Strapáč hledal přihrávkou Irgla na druhé straně, puk ale plzeňští dokázali ztečovat.

32:09
    Preisinger pouze protečoval do útočného pásma a odjíždí střídat.

32:46
    Skladaný ometl puk o mantinel do útočného pásma, tam pro něj vyjel Svoboda.

33:06
    Plzni je odpískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Svobodu.

33:16
    Herman vyhrál čistě vhazování, Mataiovu ránu srazili za branku, odkud puk posílal dopředu Herman, obránci Plzně, ale situaci zvládli.

33:58
    Čerešňák vyčkává s pukem za vlastní brankou.

34:21
    Po souboji dvou hráčů se Konrádova branka dostala mimo svou polohu a hra je přerušena. Bude následovat vhazování ve středním pásmu.

34:32
    Irglova střela prosvištěla těsně vedle Svobodovy branky.

35:08
    Skleničkova rána po přechodu do útočného pásma mířila nad Konrádovu branku.

35:32
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

35:51
    Ostřížek před Svobodou pálil z otočky, brankář hostů puk vyráží.

36:03
    Houdkova rána nebyla přesná.

36:15
    Na druhé straně nadělal Konrádovi problémy Schleiss.

36:42
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale Kohouti je nepouští do střeleckých pozic.

37:18
    Eberle jel s Jaroměřským dva na dva, první jmenovaný vzal zakončení na sebe, Svoboda puk vyrazil na plzeňské hokejky.

37:34
    Po odrazu od jednoho z plzeňských hráčů puk končí mimo ledovou plochu.

37:40
    Střelou ze středního pásma prověřil Staněk.

37:49
    Zakázané uvolnění Západočechů.

38:21
    Káňa zahajuje akci na levé straně.

38:44
    Západočeši rozehrávají z vlastního pásma.

39:08
    Kohouti dobře forčekovali a Matai na chvíli získal puk.

39:22
    Gulaš vyslal na Konráda střelu zpoza obránce, domácí gólman vyrazil puk za branku.

39:26
    Zakázané uvolnění domácích.

39:42
    Stach nahazuje kotouč za Konráda, zde ho sbírá Škůrek.

40:00

I ve druhé třetině mohli diváci na olomouckém zimním stadionu sledovat vyrovnaný hokej, padla jediná branka, když se prosadil Stach a poslal hosty do vedení. Domácí se snažili o vyrovnání, ale Svoboda za svá záda žádný puk nepustil. Dokáží ve třetí třetině Hanáci zvrátit stav zápasu, nebo Plzeň dokráčí pro třetí vítězství? To se dozvíme přibližně v 19:00, kdy začne třetí třetina.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Olomouc: 10 (20)
    Plzeň: 11 (14)

40:01

40:09
    První útok Západočechů končí zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Svobodu.

40:30
    Knotkova rána šla těsně vedle branky.

40:45
    Na útočné modré čáře Irglovi utekl kotouč.

40:49
    Svoboda (PLZ) dostal dvě minuty za posunutí branky. Trest odpyká Indrák.

40:54
    Střela Lukáše Galvase od modré minula branku.

41:08

41:24
    Hanáci kombinují v útočném pásmu.

41:56
    Ostřížkův pokus z úrovně brankové čáry Svobodu nepřekvapil.

42:20
    Kohouti drželi Škodovku v pásmu, nakonec ale křižnou přihrávku vystihl Mertl a osvobozuje hosty.

42:49

42:59
    Indrák se ihned zapojil do hry, ale na Škůrka si nepřišel a ztratil puk.

43:21
    Vyrůbalík za vlastní brankou čeká na dostřídání spoluhráčů.

43:39
    Burianova křižná přihrávka nenašla adresáta.

43:51
    Kohouti jsou nastěhovaní v útočném pásmu, ale hosté je nepouští do nebezpečných pozic.

44:13
    Plzeň vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

44:20
    Západočeši vyhráli vhazování, vysokým obloučkem posílají puk do středního pásma a odchází na střídačku.

44:49
    Preissinger vyráží dopředu.

45:15
    Strapáčova rána jen těsně minula Svobodovu branku.

45:38
    Rozhodčí vyhodnotili Strapáčovo (OLO) počínání jako nedovolené a posílají ho na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

45:41
    Plzeň vyhrála vhazování.

45:50
    Gulaš pálil od modré čáry, Konrád lapačkou vytečoval puk nad branku.

46:12
    Vyrůbalík posílá kotouč přes všechny čáry.

46:29
    Hosté už jsou v útočném pásmu a kombinují.

46:45
    Finální přihrávku do mezikruží na Mertla ztečoval Staněk.

47:08
    Gulašovi rána nesedla a Kohouti posílají puk do středního pásma.

47:38
    Domácí hrají v plném počtu, ale hosté se stále drží v útočné třetině.

47:58
    Jones pálil od modré čáry, Konrád chytil puk do lapačky, rychle ho vyklepal a rozehrál.

48:21
    Po Hollwegově nárazu zůstal Houdek ležet na ledové ploše, rozhodčí zákrok neposoudili jako nedovolený.

48:31
    Kantner vystřelil na Konráda (OLO), který poskakující puk poslal hokejkou až do ochranné sítě a obdržel za to dvě minuty. Trest odpyká Strapáč.

48:49
    Eberle vyjel s pukem až do útočného pásma.

49:12
    Západočeši jsou již usazení v útočném pásmu.

49:26
    Gulaš vyčkává s pukem na hokejce.

49:37
    Dopředu se vydal po pravé straně Eberle, do střely mu stačil sáhnout jeden z plzeňských hráčů, puk skončil v ochranné síti.

49:52
    Jones zaváží puk do útočného pásma.

50:08
    Jaroměřský zblokoval křižnou přihrávku a vyhazuje puk až ke Svobodovi.

50:31

50:45
    Knotek i Irgl promáchli Strapáčovu přihrávku zpoza branky.

51:15
    Ostřížek to zkusil sám, jeho pokus byl zblokovaný.

51:43
    Káňa vybojoval puk a nabil Ostřížkovi, tomu rána nesedla, a tak nemusel Svoboda zasahovat.

51:52
    Zakázané uvolnění Indiánů

52:04
    Gulaš vyvezl puk za červenou čáru a nahodil za Konráda.

52:26
    Západočeši se znovu provinili zakázaným uvolněním.

52:31
    Jakub Galvas svou střelou trefil pouze Hollwega.

52:46
    Stejně tak Irglova i Knotkova střela byla zblokovaná.

53:04
    Jakub Kindl s odrazem od plexiskla vyhodil kotouč do ochranné sítě, následuje vhazování po Svobodově pravé ruce.

53:32
    Ostřížek se Skladaným zaváží kotouč do útočného pásma.

53:45
    Ostřížek z otočky před brankou minul!

54:13
    Kadlec posílá puk lehkým ťuknutím na soupeřovu polovinu tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

54:35
    Kantner nahazuje kotouč a odjíždí střídat.

54:53
    Staňkova střela mířila hodně nad branku.

55:23
    Jaroměřský poíslá dopředu Eberleho.

55:50
    Zakázané uvolnění Škodovky.

56:17
    Sklenička se Strapáčem zkřížili své hole a puk končí v hledišti.

56:31
    Houdek nahazuje do útočného pásma.

56:43
    Svoboda při rozehrávce za vlastní brankou zakolísal a následně nebyl v úplně dobré pozici, ale Eberle netrefil puk přesně a brankář hostů zvládl zasáhnout.

56:56
    Skladaný zakončoval od modré čáry, Svoboda bez potíží chytá.

57:27
    Svoboda raději kryje pomalu jedoucí puk před Skladaným.

57:27
    Oddechový čas pro domácí tým.

57:27
    Konrád zůstává na střídačce, domácí zkusí hru v šesti!

57:38
    Hosté dostali puk do středního pásma.

57:58
    Škůrkovu střelu tečoval před Svobodou Knotek.

58:16
    Vyrůbalíkovi utekl kotouč do středního pásma.

58:32
    Olomouci je odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě, domácí hráli v sedmi, trest odpyká Skladaný, Konrád se vrací do své svatyně.