Metallurg Magnitogorsk – Kazaň 2:5 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 2:3 (kon.) | Jaroslavľ – Petrohrad 1:4 (kon.)
Helsinki – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:5 (1:1, 1:2, 0:2) Stav série: 1:2
Ak Bars Kazaň
cz Utorok 20.03.2018, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Srdečně zde vítám všechny milovníky hokeje! Konferenční semifinále play-off KHL jsou v plném proudu. Já Vás provedu třetím zápasem semifinálové série Východní konference mezi Metallurgem Magnitogorsk a Ak Bars Kazaň. Na led Magnitky se série stěhuje za vyrovnaného stavu 1:1.

Ak Bars Kazaň:
    Hokejisté Kazaně vstoupili do play-off jako nejlepší tým Východní konference po základní části. Nasbírali v ní rovných 100 bodů. V konferenčním čtvrtfinále se utkali s Chabarovskem a v této sérii splnili roli favorita, když zvítězili 4:1 na zápasy.

Metallurg Magnitogorsk:
    Hokejisté Magnitogorsku se valnou částí základní části na své poměry celkem protrápili. Na jejím konci ale chytili dobrou formu a v tabulce nakonec obsadili s 95 body páté místo. Ve čtvrtfinále Východní konference Metallurg vyřadil 4:2 na zápasy Jekatěrinburg.

Průběh série – 1:1 na zápasy:

1. zápas: Ak Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 3:4 po prodl. (1:0, 1:2, 1:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky:
    17. Sekáč (Lander, Azevedo), 23. Galijev (Kosov), 43. Ohtamaa (Tkačov, Klinkhammer) – 26. Ellison (Čibisov, Děnisov), 33. Wolski (S. Těreščenko), 52. Timkin (Osala, Kokarev), 69. Wolski (Mozjakin)

2. zápas: Ak Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
    8. Kosov (Klinkhammer), 21. Azevedo (Sekáč), 32. Zaripov (Galijev, Tokranov), 40. Galijev (Zaripov) – 30. Lee (Ellison, Čibisov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, Pivcakin, Děnisov, S. Těreščenko, Běreglazov, Dronov – Wolski, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Čibisov, Ellison, Šenfeld – Kokarev, Osala, Timkin – De. Kazionov, Kaletnik, Platonov – Švyrjov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Tokranov (A), Batyršin, Markov (A), Ljamkin, Manuchov, Ohtamaa, Sidorov – Zaripov, Tkačov, Galijev – Azevedo, Lander, Sekáč – A. Potapov, Malychin, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), Kosov.

Rozhodčí: Naumov, Bělov – Sazonov, Zacharenkov.

Dozněla hymna Ruské federace. Utkání začne za malou chvíli.

00:01

00:30
    Hosté v náznaku dobré příležitosti. Anton Lander hledal na zadní tyčku najíždějícího Sekáče, který na puk nedosáhl.

00:51
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté vstoupili do utkání skvěle! Ljamkin nahodil z rohu puk do brankoviště. Tam se výborně zorientoval Justin Azevedo, jenž kotouč narazil JIŘÍMU SEKÁČOVI, který udělal brankáři Košečkinovi kličku a zakončoval do prázdné branky. Asistence: Justin Azevedo a Nikita Ljamkin.
    00:51 Jiří SEKÁČ - 0:1

02:18
    Domácí tak mají co dohánět. Zatím se k ničemu nedostali.

03:16
    Celek Ak Bars naopak velmi aktivně napadá a domácí mají problémy s rozehrávkou.

04:08
    Puk se zase vrací za domácí branku. Hráči Metallurgu mají problém projít přes střední pásmo.

04:17
    Obránce Grigorij Dronov to nyní vyřešil individuálně a po jeho nahození brankář Garipov přerušil hru.

04:41
    Andrej Čibisov obkroužil hostující branku a pokoušel se zasunout puk za záda Garipova. Ten byl ale pozorný a uhájil svou brankovou čáru.

05:28
    Hostující kapitán Alexandr Svitov schytal ostrý hit. Publikum to velmi spokojeně kvituje.

06:16
    Po akci Mozjakina přikryl volný kotouč brankář Garipov. Následuje reklamní přestávka.

06:20
    Po buly vystřelil od modré čáry Chris Lee. Puk je ve výstroji Emila Garipova.

06:35
    Domácí se začínají nadechovat k náporu! Denis Kazionov krásně přenesl hru na Denise Platonova, proti němuž se ale stačil přesunout brankář Garipov!

07:27
    Zakázané uvolnění Kazaně. Hra se vrací před Garipova.

07:29
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Fjodor Malychin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

08:01
    Sergej Mozjakin to zkoušel z úhlu. Mířil na bližší tyč, ale Garipov byl připraven.

08:53
    Garipov nyní zasáhl lapačkou proti Mozjakinově střele z levého kruhu.

09:05
    Sergej Těreščenko vypálil od modré čáry, branku netrefil.

09:24
    Hned dvakrát střílel od modré Alexej Běreglazov. Poprvé trefil protihráče, druhá rána pak skončila v lapačce Garipova.

09:30
    Hosté jsou v plném počtu.

10:14
    Pokus hostí o rychlý protiútok skončil odpískaným ofsajdem.

10:57
    Domácí mají převahu a většinou drží puk ve své útočné třetině. Kazaň ale stále drží těsný náskok.

12:01
    Nápor domácích pokračuje. Birjukov přenesl hru na Chrise Leeho, který z první minul hostující branku.

12:08
    Právě Chrise Leeho podrazil Alexandr Svitov. Druhá přesilovka pro Magnitogorsk.

12:35
    Střela Mozjakina byla sražena do ochranné sítě za brankou.

12:35
    Domácí jsou dokonce vykázáni z útočného pásma. Mozjakin tak zřejmě trefil puk do ochranné sítě přímo.

13:03
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají! Z levého kruhu vystřelil SERGEJ MOZJAKIN a letící puk holí nešťastně tečoval Justin Azevedo. Garipov už na změnu směru střely nezareagoval a kotouč zapadl k levé tyčce jeho branky. Asistence: Chris Lee a Wojtek Wolski.
    13:03 Sergej MOZJAKIN - 1:1

14:06
    Domácí určitě vyrovnali zaslouženě. Většinu času byli o dost aktivnější než soupeř.

15:12
    A nápor Magnitky pokračuje. Opět se hraje v obranné třetině Kazaně.

16:03
    Z levého kruhu střílel Jevgenij Timkin, ale ránu zblokoval obránce Kazaně.

16:26
    Na druhé straně poslal Markov do úniku Jiřího Sekáče. Tomu ale nedovolil pořádně zakončit Chris Lee.

17:12
    Vladislav Kaletnik zasáhl v šermované před hostující brankou protihráče Manuchova do tváře. Zřejmě tam byla krev a Kaletnik tak vyfasoval trest na 2+2 minuty!

17:31
    Birjukov získal puk a hned ho také vyhodil.

17:49
    Stejný hráč opět poslal kotouč přes všechny čáry.

18:08
    Z osy hřiště střílel Andrej Markov. Branku netrefuje.

18:54
    Domácí vyhazují. Zatím hrají oslabení velmi dobře.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:31
    Od modré čáry vystřelil Atte Ohtamaa, Košečkin vyráží.

19:53
    Sehrávka na levý kruh, odkud to opět zkoušel Atte Ohtamaa. Košečkin svým zákrokem přerušil hru.

20:00

První třetina třetího zápasu semifinále Východní konference mezi Magnitogorskem a Kazaní skončila nerozhodně 1:1. Hosté vstoupili do utkání skvěle a už po 51 sekundách hry je poslal do vedení Jiří Sekáč. Magnitka se ale postupně nadechla k náporu a ve 14. minutě i srovnala. V přesilovce se prosadil Sergej Mozjakin. V závěru periody byl vyloučen na 2+2 minuty domácí Kaletnik a Kazaň si zbytek přesilovky přenese do druhé části.

20:28
    Hosté využívají přesilovku a jdou podruhé v zápase do vedení! Košečkina překonal ANTON LANDER, který mezi kruhy plácl do Azevedovy přihrávky a puk, který ještě změnil směr o hůl obránce Birjukova, zapadl do levého horního růžku. Asistence: Vasilij Tokranov a Justin Azevedo.
    20:28 Anton LANDER - 1:2

21:40
    Hosté odskakují na rozdíl dvou gólů! Danis Zaripov si vyjel zpoza branky až před brankoviště. Sice Košečkina nepřekonal, ale k volnému puku se dostal VLADIMIR TKAČOV, jenž ho u tyčky protlačil přes položený beton domácího brankáře až za brankovou čáru – 1:3. Asistence: Danis Zaripov.
    21:40 Vladimir TKAČOV - 1:3

21:40
    Platnost gólu ještě muselo potvrdit video. Vše ale bylo v pořádku a Kazaň tak vede 3:1.

21:40
    Domácí reagují střídáním brankářů! Košečkina nahrazuje Ilja Samsonov.

23:12
    Domácí tým je v úvodu druhé třetiny těžce zaskočen. Na ledě vládne Kazaň.

24:40
    Ilja Samsonov si připsal úspěšný zákrok po střele Danise Zaripova.

25:32
    Domácí si vůbec nedokáží přihrát. Naopak, prokličkovat před jejich branku se snažil Alexandr Svitov, jenž si vzal přeci jen velké sousto.

25:48
    Domácí se nyní dopustili zakázaného uvolnění.

26:11
    Metallurg v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

27:36
    Domácí by potřebovali nějaký impulz. Druhá třetina je zatím jejich jedno velké trápení.

29:14
    Z ničeho nic jsme viděli domácí příležitost! Osala našel z druhé vlny najíždějícího obránce Grigorije Dronova, který z mezikruží minul branku!

29:45
    Domácí absolvovali zatím asi nejlepší střídání ve druhé třetině, které strávili v útočném pásmu.

30:52
    Justin Azevedo je vyloučen zadržení a Metallurg si tak zahraje přesilovku.

31:28
    Hosté dokázali vyhodit.

31:46
    Hráči Kazaně opět vyhazují puk až k Samsonovovi.

32:11
    Do přihrávky Běreglazova vložil hůl protihráč a domácí tak opět přišli o útočné pásmo.

32:53
    Tahle přesilovka Metallurgu se nepovedla, hosté jsou v plném počtu.

33:35
    Přihrávku Dronova spoluhráč nezachytil a domácí se tak dopustili zakázaného uvolnění.

34:21
    Wojtek Wolski z pravého kruhu minul hostující branku.

34:41
    Nic nebezpečného nevymyslel ani Jan Kovář. Garipov přikryl puk a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

35:14
    Obrovský závar před Garipovem! Ten rozpoutal objetím branky a přihrávkou na Wolskiho Jan Kovář. Jeho spoluhráč brankáře neprostřelil a následně se dostali k dorážkám Kovář a právě Wolski. Puk je pod ležícím Garipovem!

36:18
    Domácí konečně našli půdu pod nohama a začali stupňovat tlak. Rádi by do přestávky alespoň snížili.

37:40
    Čas ale ubíhá a Kazaň drží dvougólové vedení.

37:54
    Denis Platonov z levé strany vystřelil na brankáře Garipova. Ten přerušil hru.

38:14
    Nyní byl nucen podržet puk ve výstroji Ilja Samsonov.

38:48
    Alexandr Svitov měl před sebou poměrně hodně prostoru. Dojel až mezi kruhy, ale svou střelou nepřekonal Samsonova.

39:11
    Domácí budou mít k dispozici přesilovou hru! Dvě minuty za podražení dostal Alexandr Svitov.

39:23
    Domácí využívají přesilovku hned po 12 sekundách! Do nabídky Denise Kokareva vložil hůl OSKAR OSALA, který puk zvedl mimo dosah brankáře Garipova. Magnitka je zpět v utkání. Asistence: Denis Kokarev a Alexej Běreglazov.
    39:23 Oskar OSALA - 2:3

40:00

Po druhé třetině prohrává Magnitogorsk s Kazaní 2:3. Hostům skvěle vyšel nástup do druhé části. Nejprve se využil dohrávanou přesilovku Anton Lander a v čase 21:40 to bylo díky práci důrazného Vladimira Tkačova v brankovišti už 1:3. Domácí se poté hodně trápili a do hry se znovu dostali až ve druhé polovině třetiny. To se přeci jen nadechli k náporu a v čase 39:23 snížil v početní výhodě na rozdíl jediného zásahu Oskar Osala.

40:18
    Po nahrávce Dronova před brankou zakončoval Sergej Mozjakin. Ten trefil jen dobře postaveného Garipova.

41:02
    Domácí se zatím drží na puku. Gól v závěru druhé části je vrátil do hry a zvedl jim sebevědomí.

41:52
    Hosté poslali puk za branku soupeře. Icing se nepíská, Metallurg musí hrát.

42:24
    Stanislav Galijev spíše jen nahodil puk na Samsonova. Ten raději podržel puk v lapačce.

43:04
    Domácí rozjíždějí další útok zpoza své branky.

43:16
    Za hákování je vyloučen Chris Lee. Přesilovka pro Metallurg.

44:18
    Hosté přesilovku využívají a odskakují soupeři na rozdíl dvou gólů! VASILIJ TOKRANOV se na modré čáře opřel z první do kotouče a jeho bomba zapadla k bližší tyčce Samsonovovy branky – 2:4. Asistence: Justin Azevedo a Jiří Sekáč.
    44:18 Vasilij TOKRANOV - 2:4

44:18
    Domácí si ještě vyžádali přezkoumání celé situace. Reklamovali, že gólu předcházel ofsajd, ale to pohled rozhodčích na video vyvrátil. Branka tedy byla uznána.

45:22
    Po Birjukovově nahrávce měl velkou šanci Jan Kovář. Zblízka nepřekonal brankáře Garipova!

46:05
    Andrej Čibisov po přejetí do útočného pásma vystřelil, puk končí v lapačce Emila Garipova. Reklamní přestávka.

46:09
    Po vhazování střílel od modré Těreščenko. Netrefil branku.

46:49
    Zajímavý závar před hostující brankou. Pro Kazaň to dobře dopadlo.

46:52
    Justin Azevedo podrazil Denise Kokareva, ale sudí si nakonec všimli zákroku Andreje Markova, který je vyloučen za vysokou hůl. Tak či tak, je tu přesilovka domácích.

47:29
    Ilja Samsonov byl donucen přidržet vyhozený puk. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

47:44
    Sergej Mozjakin trefil z mezikruží jen Ohtamaaho, který mu obětavě padl do střely!

48:12
    Chris Lee našel Wojteka Wolskiho, který už střílel do poloodkryté klece. Nastřelil však jen bližší tyčku!

48:38
    Nabídka Mozjakina jen prošla předbrankovým prostorem. Tlak domácích ale pokračuje.

48:53

49:02
    Zakázané uvolnění Kazaně.

49:48
    Střelu Jevgenije Timkina ukryl v rukavici Garipov. Bude se vhazovat po jeho pravici.

50:01
    Zakázané uvolnění hostí. Kazaň dělí od druhé výhry v sérii deset minut.

51:29
    Hosté teď uspořili cenný čas. Hrálo se především ve středním pásmu.

52:03
    Zakázané uvolnění hosté. Hra se stěhuje před Garipovovu branku.

52:49
    Nahození Těreščenka od modré čáry vyrazil Garipov před sebe. Následně tak musel čelit dorážce Andreje Čibisova, ale i s ní si poradil.

53:44
    Čas běží a domácí stále prohrávají o dva góly. Potřebovali by snížit co nejrychleji.

54:17
    Zaripov nyní dobře nabil svému spoluhráči a Samsonov puk vyrážel levým betonem.

54:27
    A je zřejmě rozhodnuto! Opět to byl dlouholetý hráč Metallurgu, Danis Zaripov, který našel mezi kruhy JUSTINA AZEVEDA a ten z první umístil puk mimo dosah Samsonovovy lapačky – 2:5. Asistence: Danis Zaripov a Nikita Ljamkin.
    54:27 Justin AZEVEDO - 2:5

55:36
    Garipov zachytil nahozený puk. Vhazuje se v útočném pásmu Metallurgu.

56:10
    Z ostrého úhlu střílel Denis Platonov. Garipov si pohlídal prostor u bližší tyčky.

56:28
    Justin Azevedo měl na holi další gól! Hostující útočník najížděl sám na Ilju Samsonova, ale ten tentokrát vyrazil střelu Azeveda lapačkou!

57:35
    Domácí už zřejmě pochopili, že s tímto zápasem nic neudělají a spíše ho už jen dohrávají.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:41
    Po přihrávce Ellisona ještě mohl snížit Vladislav Kaletnik, ovšem Garipov byl na místě. Stačil se přesunout.

58:52
    Navýšit skóre mohli hosté! Přečíslení 2 na 1 zakončoval střelou do Samsonova Roman Manuchov.

59:19
    V závěru zápasu tryskají emoce! Rozhodčí musejí trhat šarvátku, která se strhla u střídaček! Navíc se bude vylučovat.

59:19
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., nedovolené bránění).

59:58
    Ještě trest za vysokou hůl pro Nikitu Pivcakina. Za strkanici mezi Ellisonem a Malychinem se naopak vylučovat nebude.

Hokejisté Kazaně vítězí v Magnitogorsku 5:2 a v sérii se ujímají vedení 2:1 na zápasy! Ve třetí třetině hosté neponechali nic náhodě a ještě dvakrát skórovali. Ve 45. minutě zužitkoval přesilovou hru Vasilij Tokranov a v čase 54:27 uzavřel skóre Justin Azevedo.

Stav série – 1:2.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:28 (15:5, 9:13, 16:10)

Jiří Sekáč (KZN) 1+1, 1 střela, čas na ledě 13:03

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek dne! (17:41:27)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 14. Mozjakin (Lee, Wolski), 40. Osala (Kokarev, Běreglazov) – 1. Sekáč (Azevedo, Ľamkin), 21. Lander (Tokranov, Azevedo), 22. Tkačov (Zaripov), 45. Tokranov (Azevedo, Sekáč), 55. Azevedo (Zaripov, Ľamkin)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (22. Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, Pivcakin, Denisov, S. Těreščenko, Běreglazov, Dronov – Wolski, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Čibisov, Ellison, Šenfeld – Kokarev, Osala, Timkin – De. Kazionov, Kaletnik, Platonov – Švyrjov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Tokranov (A), Batyršin, Markov (A), Ľamkin, Manuchov, Ohtamaa, Sidorov – Zaripov, Tkačov, Galijev – Azevedo, Lander, Sekáč – A. Potapov, Malychin, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), Kosov.

Rozhodca: Naumov, Bělov – Sazonov, Zacharenkov