Karviná – Jičín 28:26 (kon.) | Plzeň – Dukla 24:23 (kon.) | Lovosice – Kopřivnice 30:25 (kon.)
Zubří – Frýdek-M. 30:25 (kon.)
HCB Karviná
28:26 (12:11) Stav série: 2:0
O2xyworld HBC Jičín
cz Nedeľa 15.04.2018, 10:30 • hala STaRS, Karviná • Chance Extraliga mužů (CZ) • Štvrťfinále

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (12:11:05)

Série pokračuje o příštím víkendu v Jičíně, kde má Karviná dvě možnosti na její ukončení a postup do semifinále.

HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 28:26 (12:11)
    Nejvíce branek: Nedoma 7, Monczka 5/1, Brůna 4/1 – Šulc 10/3, Horut 4, Kubík 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 4:4.

Karviná vede 2:0 na zápasy, ale na druhý bod ve čtvrtfinálové sérii s Jičínem se pořádně nadřela. Nesmírně dramatický zápas až do samotného konce. Domácí také do druhého poločasu vstoupili špatně, chybovali v útoku a Jičín se ve 35. minutě ujal vedení a průběžně do něj odskakoval po dobu 8 minut. Pak ale Slezané udělali klíčovou šňůru 4 gólů a zdálo se, že už zápas dovedou do vítězného konce. Jenže 5 minut před koncem se hosté opět dostali na dostřel a po chybě domácích dokonce v 59. minutě vyrovnali. Samotný závěr ale Karviná zvládla lépe a po tvrdém boji slaví druhé vítězství.

Konec zápasu. (28:26)
    60
    Jičín nechal na pravé straně úplně volného Nedomu, ten nezaváhal a 6 sekund před koncem definitivně rozhoduje zápas! (28:26)

60
    10 sekund před koncem 60. minuty si vybírá druhý oddechový čas Karviná. (27:26)

60
    Jičín samozřejmě bez brankáře, ale zakončení se mu nepovedlo a souboj o míč v poli končí autem pro domácí! (27:26)
    60
    Zbránek na začátku 60. minuty opět vrací domácím vedení. (27:26)
    59
    Také Karviná bez brankáře, jenže ztratila míč a Rychna přes celé hřiště vyrovnává! (26:26)
    59
    Jičín bez brankáře, Šulc prudkou ranou propálil ruce Mokroše. (26:25)

59
    Horut vyloučen za vzájemnou potyčku s Tomášem Mlotkem. (26:24)

59
    Tomáš Mlotek vyloučen za vzájemnou potyčku s Horutem. (26:24)

58
    Poslední oddechový čas Jičína. (26:24)
    58
    Brůna v časové tísni pálil z těžké pozice, ale přes hráče dává velmi důležitý gól. (26:24)

57
    Faul na Piatka, Baník zůstává v útoku. (25:24)

57
    Tomáš Mlotek prudkou ranou míjí, ale byla tam teč. (25:24)
    57
    Již devátý gól nezastavitelného Šulce, který měl opět trochu štěstí v podobě teče mimo dosah Mokroše. (25:24)
    56
    Piatek po delší době úspěšný na pivotu. Karviná stále drží mírný náskok. (25:23)