Gruzínsko – Turecko 6:2 (kon.) | Taiwan – Hongkong 5:1 (kon.) | Bulharsko – Juhoafrická rep. 4:0 (kon.)
Taiwan
5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Hongkong
cz Pondelok 16.04.2018, 16:40 • Grandwest Ice Station, Kapské město • MS - 3. divízia • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Hong Kong
    Hokejová asociace byla v Hong Kongu založena v roce 1980 a o 3 roky později byla tehdy ještě britská kolonie přijata za člena IIHF. Na mezinárodní scéně se národní tým poprvé a na dlouhou dobu naposledy představil v roce 1987, kdy se v australském Perthu zúčastnil MS skupiny D. A byla to krutá zkušenost. Od Austrálie, Jižní Koreje a Nového Zélandu dostal Hong Kong v šesti zápasech dohromady 189 gólů, přičemž vstřelil jediný. Následovalo v podstatě ukončení aktivní činnosti až do poloviny devadesátých let, kdy probíhaly první pokusy o ustavení domácí ligové soutěže.

Posledních 5 let na MS:
    2013 bez účasti na MS
    2014, III. divize: 1-1-0-3 17:27, 5 b., 4. místo
    2015, III. divize: 3-0-0-3 30:30, 9 b., 4. místo
    2016, III. divize: 1-0-0-4 12:26, 3 b., 5. místo (zápasy Gruzie byly kontumovány)
    2017, III. divize: 2-0-0-3 17:34, 6 b., 4. místo (zápasy Bosny a Hercegoviny byly kontumovány)

Tchaj-wan se stal členem IIHF 1. září 1983. Má 1 015 registrovaných hokejistů, z toho 88 seniorů, 116 žen a 811 juniorů.

V roce 2017 hrál také MS 3. divize. Tehdy se hrálo v Bulharsku a tým skončil ve skupině A na třetí pozici. S domácím Bulharskem prohrál 0:3, kontumačně vyhrál nad Bosnou a Hercegovinou 5:0 a nestačil na Hong Kong 2:5.

Mužstvo má sice věkový průměr jen 23 let, ale v posledních letech na mezinárodní scéně sbírá zkušenosti. Kanadský kouč Ryan Conrad Lang bude spoléhat kromě jiného na gólmana Liao Ju-Čengu, který byl právě na minulém MS druhým nejlepším brankářem v úspěšnosti zákroků.

Zápas začne pravděpodobně o něco později.

Zápas začne v 16:40.

Vinou technických problémů na straně organizátora nejsou k dispozici sestavy. Za problémy se omlouváme.

00:01

00:20
    V poklidném tempu zápas začíná, více ze hry mají hokejisté v bílém, tedy Tchaj-wan.

00:50
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:35
    Tým vedený jako domácí se dostal na útočnou část hrací plochy. Se střelou od obránce od modré čáry si poradil brankář.

01:50
    Hong Kong se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale rána byla hodně nepovedená.

04:01
    Vhazovat se bude před brankou, kterou hájí Jü-Čcheng Liao.

04:12
    Hra je znovu přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Tchaj-wanu.

04:40
    Jordan Ho vrací hru na svou polovinu.

05:18
    Hong Kong právě vstřelil branku!
    Máme tu první branku zápasu, situaci dva na jednoho nevyřešili hokejisté v červeném nejlépe, nicméně se puk dostal do míst, kde byl KING HO, který zakončoval přesně. Asistence: John Fu.
    05:18 King HO - 0:1

05:51
    King Ho musí být pozorný, vhazuje se před jeho brankou. Chou Čchung Tchi vyhrál vhazování, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

06:15
    Jasper Tchang se dostal do brejku, jeho akci spolehlivě kryje brankář Jü-Čcheng Liao. Vhazovat se tak bude před brankou Tchajwanu.

06:25
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu. Hra je hodně poznamenaná častými přerušeními.

07:54
    Vedoucí celek rozehrává od své branky, Čch Lok Lau pokračuje v akci, následně ale o puk přišel.

08:15
    Pcho-Jün Hsiao dobře vypálil z předbrankového prostoru, jeho ránu výborně vytáhl gólman King Ho.

09:10
    Paj Wang se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale nedokázal přesněji vypálit.

09:31
    Dostáváme se do poloviny první třetiny, Pcho Wang Čcheung vypálil přes obránce, jeho ránu gólman betonem vyrazil.

10:04
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Tchaj-wanu.

11:30
    Čch'-Lun Chung vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář King Ho. Vhazovat se bude před brankou Hong Kongu.

11:55
    Kcha Ho Wong rozehrává od své branky, vedoucí celek se nikam nežene.

12:19
    Tzu-Čch'-a Čchan pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná a končí mimo branku, maskovaný muž ani zasahovat nemusel.

12:44
    Další práce pro Kinga Ho, který situaci před svou brankou zvládl velmi dobře.

13:05
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Hong Kongu.

13:20
    John Fu zvládl souboj o kotouč, a tak musí hrát obránce, který rychle přenáší směr hry.

14:20
    Sledujeme pasáz hry bez výraznějších šancí, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.

15:01
    Tchaj-wan se usadil v útočném pásmu a pokoušel se něco vymyslet, ale k výraznější střele se nepropracoval.

15:22
    John Fu se pokoušel dostat do brejku, ale jeho akci zastavil obránce Jien-Lin Šen, který získal puk.

16:45
    Ani jedno mužstvo se nikam nežene, ale po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočném pásmu Hong Kongu. Ten stále drží jednobrankové vedení.

17:30
    Hsiao-Chao Jang byl volný před brankou, přihrávka se k němu ale nedostala, navíc upadl, a tak by ani zakončil nemohl.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:21
    King Ho kryje ránu z pravého kruhu, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

19:11
    Tchajwan se dostal do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet. Přišel o puk, a tak se do zajímavé střelecké pozice dostal Jordan Ho. Jeho ránu kryje gólman.

19:50
    Už se nic nestane.

20:00

Po první třetině vede Hong Kong o jednu branku, prosadil se Chej Jü To. Za 15 minut bude zápas pokračovat druhou třetinou. Střely na branku 8:9.

20:01

21:24
    Velmi dobře si poradil King Ho se situací před svou brankou, nakonec dokázal zasáhnout.

21:31
    Buly před brankou Hong Kongu, následná akce ale končí icingem.

22:00
    Dvě minuty jsou pryč ze druhé třetiny, sledujeme aktivní hru celku, který stále vede.

22:39
    Mnoho šancí v této pasáži hry k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

24:10
    I-Čcheng Pchan vedl útočnou akci svého celku, ale jeho rána od modré čáry byla zblokovaná.

24:34
    Hokejisté v bílém, tedy Tchaj-wan se propracoval do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:02
    Hsiao-Chao Jang vypálil na bližší tyč, jeho rána byla zblokovaná.

25:25
    King Ho musel znovu zasahovat, tentokrát si poradil s pokusem z výrazně lepší střelecké pozice.

25:50
    Hong Kong vyhodil přes všechny čáry tak, aby z toho nebyl icing, a tak mohly oba týmy střídat.

26:58
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Tchaj-wanu.

27:34
    King Ho musel být pozorný, rána od modré čáry se zajímavě odrazila a tak tak že neskončila za brankovou čárou.

28:20
    Další zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Jü-Čcheng Liao.

29:01
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! A je vyrovnáno, krásnou bekhendovou střelou po samostatné akci se prosazuje aktivně hrající PCHING-EN LU.
    29:01 Pching-En LU - 1:1

31:28
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! Hong-Kong se přestal koncentrovat a soupeř toho okamžitě využil. Nyní se po pěkné spoluhráčově přihrávce prosazuje pohotovou střelou z mezikruží JIEN-LIN ŠEN. Asistence: I-Čcheng Pchan.
    31:28 Jien-Lin ŠEN - 2:1

33:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetiny, sledujeme rychlý hokej, nyní puk kryje po střele od modré čáry King Ho.

34:05
    Vhazovat se bude před brankou Kinga Ho, který si s nahozením na svou branku dokázal poměrně snadno poradit.

34:20
    I-Čcheng Pchan se vrací až za svou branku, odkud rozehrává další akci. Sledujeme rychlý hokej, který dokázal Tchaj-wan otočit ve svůj prospěch.

35:54
    Hraje se rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Šancí je k vidění velmi málo.

36:13
    Stále se hraje bez vyloučení, sudí zatím neviděli ani jeden nedovolený zákrok.

36:30
    Pcho-Jüan Hsiao nedokázal kotouč zpracovat, a tak se ani on do střelecké pozice nepropracoval.

37:30
    Hong Kong rozehrává od své branky, nemůže se propracovat do výraznější šance. Zkoušel to Siu Him Kchan, ale byl připraven o puk, a pak z toho bylo postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, tým vedený jako domácí dokázal otočil skóre a vede.

39:00
    Hra se nyní dostala před branku Tchaj-wanu, ale hráči se do výraznější šance nedostali.

40:00

Dva góly ve druhé třetině vstřelil Tchaj-wan, díky čemuž vede 2:1 a má blíže k výhře v tomto zápase. Střelecky vede tento tým 17:15, ve druhé třetině pak 9:6.

40:01

40:27
    Zápas pokračuje třetí třetinou, sledujeme aktivní vstup Tchaj-wanu.

41:28
    Vyloučení v týmu Hong Kong (Theophilus Wong – 2 min., podražení).

42:05
    Přesilovku hrají Tchaj-wan aktivně, usadil se na útočné polovině, kde kombinoval. Wej-Tching Čchang pálil od modré čáry velmi nepřesně.

43:27
    Vyloučení v týmu Hong Kong (Tony Leung – 2 min., podražení).

44:24
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! Gól v přesilovce a tým vedený jako domácí navyšuje své vedení. Po výborné přihrávce spoluhráče se z předbrankového prostoru prosazuje JIE-N-ČCH'-N ŠEN.
    44:40 JIE-N-ČCH'-N ŠEN- 3:1

47:30
    Mnoho šancí k vidění není, hokejisté Hong Kongu se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma, což znamená, že k výraznějšímu ohrožení branky mají daleko.

48:15
    Kcha Ho Wong bojoval o kotouč, ale souboj prohrál, následně ale Tchaj-wan rozehrál jen na icing.

50:01
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje a hraje se zejména na polovině. V neutrálním pásmu se bojuje o kotouč. Hráči mnoho šancí nemají.

50:16
    Další buly ve středním pásmu, dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Tým vedený jako domácí míří za výhrou.

51:44
    Alvin Šam se marně pokoušel vymyslet něco před brankou soupeře. Jü-Čcheng Liao ani zasahovat nemusel, obrana před ním byla pozorná.

52:11
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! Máme tu další branku a znovu se prosazuje celek vedený jako domácí. Tentokrát si od mantinelu před branku vybruslil JÜNG-PCHING TSAO, který celkem snadno dokázal prostřelit brankáře Kinga Ho.
    52:11 Jüng-Pching TSAO - 4:1

52:47
    Tchaj-wan hraje i dál aktivně, soupeři se musí bránit tlaku soupeře. Hong Kong si výraznější šanci delší dobu vypracovat nedokázal.

53:16
    Vyloučení v týmu Hong Kong (Alvin Šam – 2 min., krosček).

54:07
    Tým Tchaj-wan právě vstřelil branku! Přesilovka využitá, po dobré přihrávce spoluhráče se ránou bez výraznější přípravy prosazuje aktivně hrající JIE-N-ČCH'-N ŠEN. Asistence: Pcho-Jün Hsiao.
    54:07 Jie-n-Čch'-n ŠEN - 5:1

56:00
    Siu Him Kchan pálil z velmi dobré střelecké pozice, jeho rána se odrazila od horní tyčky do rohu hrací plochy. Mnoho času už ze třetí třetiny nezbývá.

56:38
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:31
    Vhazovat se bude před brankou Jü-Čcheng Liaoa. Buly vyhráli jeho spoluhráči, a tak ani zasahovat nemusel. Následně je z toho icing, buly se bude opakovat.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry v tomto zápase, Hsiao-Chao Jang se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Oba týmy střídají.

58:26
    Jien-Lin Šen se pokoušel obkroužit branku, ale jeho projektil dokázal King Ho vyrazit.

59:00
    Obrovskou šanci měl Hong Kong, dva hráči jeli sami na branku. Nejprve Jeffrey Tchaj, a pak ani jeho spoluhráč nedokázali přesněji vypálit.

59:35
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

Díky povedené druhé a třetí třetině vyhrává tento zápas Tchaj-wan poměrně jednoznačně 5:1 Střelecky to tak přesvědčivé rozhodně nebylo.

Nejlepší hráč
    Tchaj-wan: Pching-En Lu
    Hong Kong: Jasper Tchang

Dnešní utkání sleduje 80 diváků. (19:33:00)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 30. Lu, 32. Šen (Pchan), 45. Šen (Lu), 53. Tsao (Tchi), 55. Šen (Pcho-Jün Hsiao) – 6. K. Ho (Fu)

Taiwan: Liao (D. Čchang) – Šen, I-Č. Tchang, W-T. Čchang, T. Č. Čchan, Pchan, Tchi – Šen, Pcho-Jün Hsiao, Wang – Pcho-Jüan Hsiao, Lu, H-Ch. Jang – Chung, Tsao, Tchien.
    Hongkong: K. Ho (Kcheung) – Leung, K. H. Wong, Jieung, Č. K. Kchan, Fung, Lam, P. W. Čcheung, Ma – S. H. Kchan, Šam, Tchang – To, Lo, Fu – T. Wong, Lau, Tchaj – J. Ho.

Rozhodca: Iarets – Burger, Cristeli