cz Pondelok 16.04.2018, 18:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL • Finále

Jiří Sekáč (KAZ) – 0 (0+0, 12:10) (20:39:24)

Střely na branku: 23:26.
    Vyloučení: 4:6.
    Využití: 1:1.
    Hity: 16:15.

Je za námi druhé finálové utkání Kontinentální hokejové ligy. V tom byli opět úspěšnější hráči Kazaně, kteří porazili CSKA i podruhé 2:1. Domácí se dostali do vedení v první třetině, kdy se prosadil neproduktivnější hráč play-off Justin Azevedo. Ten využil dvojnásobnou početní výhodu. Ještě v téže třetině ale hosté vyrovnali. Necelou minutu před koncem se prosadil Bogdan Kiselevič.

Podruhé v zápase se dostala Kazaň do vedení na konci prostřední třetiny, kdy se trefil Rob Klinkhammer. Byla to rovněž vítězná branka zápasu.

Ve třetí dvacetiminutovce se hostům už vyrovnat nepodařilo a do Moskvy se tak série přesouvá za stavu 2:0 pro Kazaň. Třetí zápas je na progeamu ve středu od 18:30.

59:45
    Kazaň vyhazuje zkušeně do středního pásma, vypadá to na druhé vítězství domácích.

59:32
    Domácí to zkoušeli přes celé hřiště do prázdné branky, ale neuspěli. Píská se zakázané uvolnění a CSKA si navíc vybírá oddechový čas.

59:15
    CSKA to zkouší bez brankáře!

58:30
    Už pouhých devadesát sekund do konce třetí části. Hraje se v obranném pásmu CSKA.

57:32
    Justin Azevedo dostal z ničeho nic příležitost k zakončení, když mu přihrál jeden z hostujících hráčů. Se svou šancí si ale neporadil. Kotouč si natáhl příliš do strany a sám se vyhnal z ideálního střeleckého úhlu.

56:31
    Teď letělo směrem na Garipova několik střel a semlela se před ním menší mela. Nicméně puk za jeho zády neskončil. CSKA stále tak jeden gól pozadu.

55:42
    CSKA se snaží, dře, ale vyrovnání mu zatím není souzeno. Je více na puku, ale to je tak vše.

54:15
    Domácí ale vyvážejí kotouč a sbírají další drahocenné vteřinky. CSKA musí opět začínat až od vlastní branky.

53:30
    Čas se hráčům moskevského CSKA povážlivě krátí. Už pouze šest a půl minuty do konce. Vhazování v obranném pásmu Kazaně.

52:52
    CSKA v plném počtu.

52:25
    Domácí jsou sice po celou dobu v pásmu, ale přesilovka je zatím bez střel.

51:51
    Kazaň má další příležitost přesilové hry a tlačí se za třetím gólem, který by mohl tento zápas rozhodnout.

50:52
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., hrubost).

50:24
    Když už se hráči v bílých dresech dostanou do útočného pásma a k případné střele, tak vše hasí jistý Garipov.

Aleš Skok

Góly a asistencie: 11. Azevedo (Zaripov), 37. Klinkhammer (M. Gluchov) – 20. Kiselevič (Scott, Popov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Jarullin, Batyršin, Ľamkin, Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Burmistrov, A. Potapov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer.
    CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, Ar. Sergejev, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Naumenkov, Makjejev – Ničuškin, Popov, K. Petrov – Telegin, Šalunov, Grigorenko – Ľubimov, Andronov, – Kuzmenko, Svetlakov, Scott – Kaprizov.

Rozhodca: Kulakov, Bělov – Sadovnikov, Ivanov