Turecko – Hongkong 6:1 (kon.) | Bulharsko – Gruzínsko 3:5 (kon.) | Juhoafrická rep. – Taiwan 2:5 (kon.)
Bulharsko
3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Gruzínsko
cz Utorok 17.04.2018, 16:15MS - 3. divízia • 2. kolo

Z mé strany je to již pro tento zápas vše, díky za pozornost a hezký den. (18:49:04)

Gruzie se raduje z historicky prvního vítězství nad Bulharskem, které porazili po solidní výkonu a hlavně výborné druhé třetině 5:3. Skóre utkání otevřel v první třetině přesilovkovou ranou Artem Kurbatov. Pak ale Bulhaři ještě do první přestávky obrátili skóre, prosadili se Veselin Dikov a Martin Nikolov. Druhá třetina patřila Gruzíncům. Nejprve překonal Dimitrova Artem Kozjulin a pak se dvakrát během jedenácti sekund prosadil Alexander Vasilčenko. Ve třetí části utkání ještě navýšil vedení Gruzie Artem Kozjulin a Bulharsku už se podařilo jen snížit gólem Ivana Hodulova z přesilové hry. Gruzie tedy má v tabulce po dvou zápasech 6 bodů a je ve vedení, Bulharsko zůstává na třech bodech a momentálně mu patří třetí příčka.

Nejlepší hráči utkání
    Bulharsko – Ivan Hodulov
    Gruzie – Alexander Vasilčenko

59:59
    Janaki Gatčev to přehnal s tvrdostí a dostává 2+10 minut za hrubost.

59:34
    Po další gruzínské šanci se bude vhazovat před Dimitrovem.

59:15
    Gruzie se pak dostala do přečíslení dvou na jednoho, ale také jejich zakončení zablokoval obránce soupeře.

59:07
    Stanislav Muhačev se dostal ke střele, ta byla ale zablokovaná.

59:02
    Další zakázané uvolnění Gruzie. Bulharsku se nedaří vytvořit si tlak. Dimitar Dimitrov stále není odvolán a zůstává v brance.

58:46
    Po vyhození Gruzie se píská icing. Bulharsku už se čas na vyrovnání výrazně krátí.

57:21
    Opět se hraje v pěti na obou stranách.

55:50
    Bulharsko se při hře čtyři na čtyři snaží využít více prostoru na ledě a tlačí se dopředu.

55:21
    Vyloučení v týmu Bulharsko (Veselin Dikov – 2 min., sekání).

55:21
    Andrej Iljenko předvedl možná svůj nejlepší zákrok v utkání, vytáhl se proti tvrdé střele z pravého kruhu.

55:08
    Gruzii se podařilo dostat kotouč do středního pásma a konečně stihne vystřídat.

55:01
    Vyloučení v týmu Gruzie (Vitali Dumbadze – 2 min., nedovolené bránění).

54:48
    Po rychlé střele po vhazování drží Iljenko kotouč bezpečně ve své lapačce.

54:48
    Gruzínci si nekomplikovali situaci a vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

53:58
    Bulharsko se nadechuje k tlaku. Střelu od modré čáry vyrazil Iljenko betonem.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 11. V. Dikov (Vasilev), 19. M. Nikolov (Dilkov), 53. Hodulov (V. Dikov) – 4. Kurbatov (Obolgogiani, Žužunašvili), 29. Kozjulin (Vasilčenko), 37. Vasilčenko, 37. Vasilčenko (Kozjulin), 45. Kozjulin

Bulharsko: Dimitrov (Stojnov) – Božanov, Stojlov, Mladenov, I. Georgijev, Stefanov, Gjurov, K. Dikov (A) – Muhačev, Hodulov (A), Iskrenov – T. Georgijev, M. Nikolov, Dilkov – V. Dikov, Vasilev (C), Bojadžiev – Gatčev, Stojadinov.
    Gruzínsko: Iljenko (Ambrolava) – Kurbatov, Dumbadze (C), Comaia (A), Charizov, Džeiranašvili (A), Geperidze, Davitašvili – Žužunašvili, Obolgogiani, Filimonov – Vasilčenko, Švecov, Kozjulin – Minasiani, Gongadze, G. Oganeziani – D. Oganeziani, Šalunov.

Rozhodca: Jarec – Cristeli, Labžov