Toronto – Boston 4:2 (kon.) | NJ Devils – Tampa Bay 5:2 (kon.) | Colorado – Nashville 5:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 8:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:0, 2:2, 1:0) Stav série: 1:2
Boston Bruins
cz Utorok 17.04.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Česká a slovenská stopa v utkání

Tomáš Plekanec (TOR) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:58
    Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:23
    David Pastrňák (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:24
    David Krejčí (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:19
    Zdeno Chára (BOS) 1+0, 5 střel, čas na ledě 22:31 (04:41:59)

Hvězdy utkání

1. Frederik Andersen (TOR) 40 zák., 2 góly, 95,2%
    2. Patrick Marleau (TOR) 2+0
    3. Morgan Rielly (TOR) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 30-42; Zablokované střely: 19-22; Vhazování: 51%-49%; Hity: 38-26; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 4-4.
    Nejlepší zákrok celého zápasu a možná i celého tohoto playoff

David Pastrňák poprvé v sérii nebodoval, ačkoliv měl ve třetí třetině několik obrovských šancí, a poprvé v sérii se z vítězství mohli radovat jeho krajané Roman Polák a Tomáš Plekanec. Adam McQuaid sice po přestávce odpověděl na úvodní gól Jamese vana Riemsdyka a Zdeno Chára na branku Patricka Marleaua, jenže necelých šest minut před koncem druhé třetiny skóroval Auston Matthews. Hráči Bostonu už potřetí vyrovnat nedokázali a naopak inkasovali, když se krátce před koncem prosadil podruhé v zápase Patrick Marleau. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 4 Boston Bruins 2 (stav série: 1:2 Boston Bruins).

59:16
    Střídačka Bostonu si podruhé vyžádala oddechový čas a brána hostů zůstává stále prázdná.

59:16
    Bruins si vytvořili tlak, který vyvrcholil střelou Ricka Nashe z bodu pravého kruhu pro vhazování, útočník Bruins ale našel pouze náruč Frederika Andersena.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:56
    Brad Marchand a Morgan Rielly se do sebe pustili za bránou Frederika Andersena a oba byli vyloučeni na dvě minuty. Domácí obránce dostal dvě minuty se krosček, zatímco útočník Bostonu za sekání.
    57:49 Zákrok playoff? Frederik Andersen holí zabránil gólu!

57:49
    David Pastrňák měl další dvě velké příležitosti, jenže Frederik Andersen obě jeho střely skvěle vyrazil a Air Canada Centre nyní zní jeho jméno! Brankář Toronta už byl po střele českého útočníka z levého křídla a ostrého úhlu překonán, jenže holí dokázal puk v pohybu vzad na brankové čáře zastavit a vytáhnout nad!

57:26
    Tuukka Rask naskočil na střídačku a Bruins poslali na led extra útočníka! Boston hraje bez brankáře.

57:16
    Maple Leafs se na pravém křídle ocitli v postavení mimo a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka. Toronto udělalo významný krok k výhře, když se před pár okamžiky podruhé v zápase prosadil Patrick Marleau.
    56:25 Patrick MARLEAU - 4:2

56:25
    Toronto právě vstřelilo branku!
    PATRICK MARLEAU si v levém kruhu potáhl puk a forhendovou střelou mezi lapačkou a levým betonem Tuukky Raska zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Gólu Maple Leafs předcházela chyba Davida Krejčího, který se zbytečně snažil vydat mezi trojici protihráčů. Toronto vede 4:2. Asistence: Mitchell Marner a Tomáš Plekanec.

55:53
    Connor Brown dokázal zabránit zakázanému uvolnění, jenže za bránou Bruins se ocitl proti obrovitému Zdenovi Chárovi, který se kolem něj krásně obtočil a rozehrál.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 18. J. van Riemsdyk (Bozak, Rielly), 24. Marleau (Marner, Rielly), 35. Matthews (W. Nylander, Hyman), 57. Marleau (Marner, Plekanec) – 24. McQuaid (Schaller, Kuraly), 27. Chára (Kuraly, Holden)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Plekanec, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – A. Johnsson, D. Moore, Kapanen.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Krug, K. Miller, Chára (C), McAvoy, Holden, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Rick Nash – Heinen, Riley Nash, Backes (A) – Schaller, Kuraly, Acciari.

Rozhodca: Brad Meier, Ian Walsh. Čároví: Michel Cormier, Brian Murphy

Diváci: 19663