3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:2
cz Streda 18.04.2018, 18:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL • Finále

Využití: 0:1.
    Hity: 27:42.

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KAZ) – 1 (0+1, 2 střely, 15:25) (21:41:19)

Třetí finálo střetnutí je u konce. Po vítězství 3:2 v prodloužení se radují domácí hráči a stav série snižují na 1:2. Domácí vstoupili do zápasu lépe, když se v první třetině dostali do vedení zásluhou Kirilla Petrova. Jenže hosté ještě v téže třetině dokázali skóre otočit. Nejprve se trefil Anton Lander a po něm Stanislav Galijev. To však bylo ze strany Kazaně vše. Ve druhé třetině srovnal za domácí Greg Scott. V poslední dvacetiminutovce jsme branku neviděli a tak se šlo do prodloužení, ve kterém svou druhou brankou v zápase rozhodl Kirill Petrov. Díky němu si tak CSKA Moskva připsalo ve finále první bod.

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

72:25 Kirill PETROV - 3:2

72:25
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je dobojováno! Chybu v obranném pásmu trestá KIRILL PETROV, který z pravého kruhu vypálil zápěstím naprosto přesně do horního rohu! Trefil se dnes podruhé a je jasným hrdinou zápasu.
    Asistence: Alexandr Popov.

72:10
    Střela Alexeje Marčenka z mezikruží končí ve výstroji Garipova.

71:39
    CSKA vyhazuje pouze na zakázané uvolnění. Hra se vrací před jejich gólmana.

70:37
    Kirill Petrov to zkoušel nadvakrát, ale ani jedno zakončení mu nevyšlo podle představ. S kotoučem tak může hrát Kazaň.

70:00
    Deset minut z prvního prodloužení je za námi. Na rozhodnutí stále musíme čekat.

69:42
    Justin Azevedo to zkoušel od pravého mantinelu, ale ani Sorokin neměl sebemenší problém.

69:12
    Michail Grigorenko to zkusil z ostrého úhlu. Garipov nemusel předvést žádný výjimečný zákrok.

69:00
    CSKA napadá rozehrávku Kazaně hned v jejím zárodku a díky tomu nutí svého soupeře k chybám.

68:36
    Alexandr Burmistrov se teď několik vteřin svíjel na ledě. Ale už se zvedl a po svých odjel na střídačku, kde je ošetřován.

68:22
    Na druhé straně musel pěkný rozklek předvést Emil Garipov. I on uspěl a zápas nám tak pokračuje dál.

67:36
    Domácí jsou nyní v úzkých. Kazaň posílá na Sorokina jednu střelu za druhou a gólman CSKA se má co ohánět.

66:58
    Tvrdou střelu od modré vyslal Justin Azevedo, ale Ilja Sorokin se pro ni neskutečně natáhl a schoval ji v lapačce.

66:25
    Hra už se opět odehrává na druhé straně. Hosté kombinují za brankou a čekají na jakoukoliv skulinku v obraně domácích.

65:20
    DOmácí hráči najížděli teď dva na tři. Akci táhl Ivan Tělegin, ale Kazaň v pohodě tento nájezd ubránila.

Aleš Skok

Góly a asistencie: 15. K. Petrov (Grigorenko, Popov), 39. Scott (Marčenko), 73. K. Petrov (Popov) – 17. Lander (Manuchov, Sekáč), 19. Galijev (Tkačov)

CSKA Moskva: Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Grigorenko, Popov, K. Petrov – Šalunov, Andronov, Kaprizov – Telegin, Svetlakov, Ničuškin – Platt, Scott, – Popugajev.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Jarullin, Batyršin, Ľamkin, Ohtamaa, Manuchov, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Zaripov, Tkačov, Galijev – Lukojanov, Burmistrov, A. Potapov – M. Gluchov, Svitov, Klinkhammer.

Rozhodca: Jeřábek, Olenin – Otmachov, Sivov