Philadelphia – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NJ Devils – Tampa Bay 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:1 (kon.)
Colorado Avalanche
2:3 (0:1, 0:2, 2:0) Stav série: 1:3
Nashville Predators
cz Štvrtok 19.04.2018, 04:00 • Pepsi Center, Denver • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie
    Hokejisté Nashvillu dnešní zápas v Denveru urvali a v pátém utkání na domácím ledě budou moci sérii rozhodnout.

1. Filip Forsberg (NSH) 1+1
    2. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
    3. Mattias Ekholm (NSH) 0+2 (06:56:32)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:34 (8:15, 14:11, 11:8)
    Zblokované střely – 14:18
    Vyhraná vhazování – 22:35
    Trestné minuty – 10:14
    Hity – 36:30

Hokejisté Colorada ještě ve třetí třetině zápas pořádně zdramatizovali, ale svou stíhací jízdu už nedotáhli do konce. Nashville tak vítězí 3:2 a v sérii vede 3:1 na zápasy. Do závěrečné dvacetiminutovky domácí nastupovali s tříbrankovým mankem. Do zápasu je ale vrátil ve 46. minutě v přesilovce 5 na 3 Gabriel Landeskog a devět minut před koncem snižoval na rozdíl jediného zásahu Alexander Kerfoot. Laviny v závěru tlačily a byly blízko prodloužení. V největší šanci však trefil Colin Wilson jen tyčku.

59:58
    Závěrečná rána Tysona Josta končí na zadním mantinelu, hosté dnes vyhrají!

59:27
    Nyní vyhodil šikovně Subban. Puk se doklouzal do obranného pásma Lavin.

59:14
    Sissons dostává puk do středního pásma.

58:45
    Teď už domácí hrají bez gólmana!

58:28
    Andrew Hammond už hledí na střídačku, zatím ale zůstává v brance.
    57:51 Wilson měl na holi vyrovnání, Rinnemu pomohla tyčka.

57:51
    Po střele Barbieriho měl vyrovnání na holi Colin Wilson. Ten trefil zblízka tyčku!

57:31
    Colton Sissons zaútočil po pravém křídle a vyzkoušel Hammonda. Ten vyráží.

56:41
    Hru ale zklidňuje za brankou P. K. Subban.

56:01
    Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty. Čas pro závěrečný tlak Lavin.

55:11
    Domácí zastavilo postavení mimo hru.

54:54
    Austin Watson obkroužil domácí klec a pokusil se zakončit. Hammond si pokryl prostor u své tyčky.

54:43
    Nyní puk vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 46. Landeskog (Jost, Barrie), 52. Kerfoot (Nieto, Zadorov) – 16. F. Forsberg (Johansen, Ekholm), 28. Sissons (F. Forsberg, Ekholm), 32. C. Smith (Watson)

Colorado Avalanche: J. Bernier (41. Hammond) – Barrie, Zadorov, Barberio, Nemeth, Warsofsky, Siemens – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Andrighetto, Kerfoot, Jost – Comeau (A), Söderberg, Nieto – G. Bourque, Compher, C. Wilson.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm (A), Irwin, Jemelin – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – C. Smith, Turris, Fiala – Watson, Bonino, Sissons – Hartman, Fisher, Järnkrok.

Rozhodca: Hanson, Joannette – Cherrey, Murchison

Diváci: 18087