Toronto – Boston 1:3 (kon.) | Columbus – Washington 1:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:4 (0:1, 0:1, 1:2) Stav série: 2:2
Washington Capitals
cz Piatok 20.04.2018, 01:40 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

To je z mé strany již vše, dobrou noc a příště na počtenou. (04:11:58)

Jakub Vrána (WSH): 0+0, +0, 1 střela, čas na ledě 6:41

Je dobojováno, také čtvrté utkání této série ovládl hostující tým, a do Washingtonu se tak tento souboj stěhuje za stavu 2:2 na zápasy. Capitals byli po většinu dnešního klání lepším týmem a ačkoliv měli také domácí pár světlých momentů, na výhru jim to stačit nemohl. Zřejmě rozhodující byla trefa Alexandra Ovečkina na 3:0, po níž sice ještě snížil Jenner, na víc už se ale Blue Jackets nezmohli.

59:34
    Boone Jenner vjel do útočného pásma příliš brzy, Columbusu tak byl odpískán ještě jeden ofsajd.

58:42
    Někteří diváci už opouštějí své sedačky, v samotném závěru utkání už se na ledě nic převratného neděje.
    57:41 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:4

57:41
    Washington právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Artěmij Panarin zavrávoral ve středním pásmu, čehož využil jeho bývalý spoluhráč z dětství JEVGENIJ KUZNĚCOV a neomylně poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

57:30
    Capitals se osvobozují, domácím se čas začíná povážlivě krátit.

56:49
    Bobrovskij je na střídačce, Blue Jackets to v závěru zkoušejí se šesti hráči v poli.

56:31
    Panarinův pokus z levého kruhu si Braden Holtby pohlídal, před námi je ještě jedna komerční přestávka...

55:52
    Jenner nabral rychlost ve středním pásmu a prokličkoval se až do mezikruží, odkud ale autor jediné branky Columbusu pálil nepřesně.

55:16
    Necelých pět minut před třetí sirénou byla hra znovu přerušena a následovat bude další komerční brejk.

54:29
    Ryan Murray si šikovně připravil palebnou pozici, jeho následnou ránu z pravého kruhu si ale Braden Holtby pohlídal.

53:40
    Už se hraje dlouho bez přerušení a Blue Jackets se stále ne a ne usadit v útočném pásmu, do konce třetí třetiny už přitom zbývá jen něco málo přes šest minut.

52:47
    Ovečkin pálil z pravého kruhu nepřesně, svěřenci Johna Tortorelly se ale poté daleko nedostali.

52:05
    Oshie se po drobném kontaktu s protihráčem ochotně skácel k zemi, sudí ale nechávají ve hře pokračovat.

51:09
    Vanek nepřesnou přihrávkou vyhnal Werenskiho z útočného pásma. Domácí se pokoušejí o tlak, stále je ale brzdí časté nepřesnosti.

Vojtěch Balon

Góly a asistencie: 47. Jenner (J. Anderson) – 7. T. Wilson (Kuzněcov), 30. Oshie (Ovečkin, Carlson), 43. Ovečkin (Kuzněcov, T. Wilson), 58. Kuzněcov

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Jenner, N. Foligno, Vanek – Calvert, Dubinsky, J. Anderson – Milano, Letestu, Bjorkstrand.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly – J. Vrána, Beagle, Chiasson.

Rozhodca: Charron, Watson – Murray, Gibbons