2
3 7 6
Streda 13.06.2018, 17:16WTA Hertogenbosch - Ricoh Open (tráva) • Osemfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Alison Van Uytvanck a Viktória Kužmová. Zápas je predbežne naplánovaný na 15:30.

Tenisový turnaj WTA Hertogenbosch pokračuje druhým kolom, do ktorého sa prebojovala aj slovenská tenistka Viktória Kužmová. V tomto zápase bude čeliť belgickej tenistke Van Uytvanckovej.

Alison Van Uytvancková sa nachádza v rebríčku WTA nachádza na 47. mieste. V prvom kole tohto turnaja sa jej podarilo vyradiť Hogenkampovú hladko 2:0 na sety. Naša tenistka takisto hladko zvládla svoj prvý zápas, keď zvíťazila rovnako v dvoch setoch a nestratila ani jedno svoje podanie. Viktórii Kužmovej patrí 81. miesto a tak v tomto zápase bude čeliť silnejšej súperke.

Uvidíme, ako teda dopadne toto stretnutie. Jeho priebehom vás bude sprevádzať Miroslav Revaj.

Prajem príjemný podvečer všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obe aktérki tohto zápasu sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke, po ktorej sa toto stretnutie môže začať. Viktória Kužmová včera podala veľmi dobrý výkon, na ktorý sa dnes bude snažiť určite nadviazať, ale dnes bude čeliť silnejšej súperke. Verme však, že Viki predvedie ďalší výborný výkon a pobije sa o čo najlepší výsledok. Ako prvá začne na servise Alison Van Uytvancková.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

15-0
    Uytvancková začína úspešné a na svoje konto získava fiftín po úspešnom forhende na čiaru.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hráčku. Viktória sa presunula na sieť, ale jej úder následne išiel von z dvorca.

30-15
    Viki získava úvodný fiftín v tomto zápase, prezentovala sa krížnym forhendom.

40-15
    Dva gembaly pre podávajúcu hráčku.

1:0
    Tento bekhend našej tenistky putoval do autu, takže Van Uytvancková si udržala svoje prvé podanie a dostáva sa do vedenia 1:0!

0-15
    Viktória začína svoje úvodné podanie úspešne a získava tak fiftín.

15-15
    Prvá dvojchyba našej tenistky v tomto zápase.

30-15
    Slovenská tenistka posiela loptičku len do siete, takže Van Uytvancková vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Forhend belgickej tenistky putoval do autu, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Po priamom bode z podania získava slovenská tenistka gembal.

1:1
    Viktória Kužmová si takisto udržala svoje úvodné podanie a stav v prvom sete je vyrovnaný 1:1!

15-0
    Belgická tenistka zahajuje servis úspešne a na svoje konto získava fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku pri podaní jej dnešnej súperky.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Úder slovenskej tenistky zastavila páska a tak tu je gembal pre podávajúcu hráčku.

2:1
    Van Uytvancková sa prezentovala úspešným drop shotom a tak ide v prvom sete do vedenia 2:1!

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

0-15
    Na úvod si pomohla slovenská tenistka kvalitným podaním a tak získava fiftín.

15-15
    Van Uytvancková sa prezentovala víťazným úderom a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-30
    Naša tenistka vytiahla krížny bekhend a tak sa vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

30-30

30-40
    Ďalším kvalitným podaním získava slovenská tenistka gembal.

2:2
    Po chybe súperky Viktória gembal využíva a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 2:2!

15-0
    Úvod servisu belgickej tenistke vyšiel a tak získava fiftín.

30-0
    Po presnom údere na čiaru vyhráva Van Uytvancková o dva fiftíny.

40-0
    Nevynútená chyba slovenskej tenistky a tak podávajúca hráčka má šancu na čistú hru.

40-15
    Belgickej tenistke nevyšiel prechod na sieť a tak stráca prvý gembal.

3:2
    Forhend slovenskej tenistky putoval do autu a tak Van Uytvancková ide v prvom sete do vedenia 3:2!

3:2

3:2

0-15
    Viki začína úspešným smečom na sieti a fiftín putuje na jej konto.

15-15
    Teraz však na sieti lepšie zapracovala jej súperka, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Slovenská tenistka po chybe súperky vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Presný úder našej tenistky na čiaru, Viktória tak získava dva gembaly.

3:3
    Hneď ten prvý aj využíva a tak je stav v prvom sete vyrovnaný 3:3! Zatiaľ teda čakáme na prvý brejkbalovú možnosť na jednej či druhej strane.

0-15
    Úvod tohto podania belgickej tenistke nevyšiel a fiftín tak získava Viktória.

0-30
    Slovenská tenistka predviedla úspešný prechod na sieť a tak pri podaní súperky vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Dlhý bekhend našej hráčky putoval von z dvorca.

30-30
    Úder našej tenistky skončil na sieti, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Priamy bod z podania pre Van Uytvanckovú, ktorá tak získava gembal.

4:3
    Po úspešnom bekhende ho aj využíva a tak ide v prvom sete do vedenia 4:3!

4:3

4:3

0-15
    Viktória začína svoje podanie esom.

0-30
    Van Uytvanckovej forhend išiel von z dvorca, slovenská tenistka vyhráva o dva fiftíny.

15-30
    Dvojchyba slovenskej tenistky.

30-30
    Druhý fiftín v rade pre belgickú tenistku, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Po nepresnom údere súperky získava Viktória gembal.

40-40
    Krížny bekhend našej tenistky putoval do autu, gem sa tak presúva na zhodu 40:40!

A-40
    Aut z rakety našej tenistky, takže belgická tenistka získava prvý brejkbal v tomto zápase!

5:3
    Situácia sa opakovala a tak Viki stráca prvé podanie v tomto zápase! Alison Van Uytvanck tak má za stavu 5:3 servis na ukončenie prvého setu v jej prospech.

15-0
    Van Uytvancková začína dôležitý servis ziskom fiftínu.

30-0
    Return slovenskej tenistky končí na sieti, Viki tak prehráva o dva fiftíny.

40-0
    Tri setbaly pre belgickú tenistku!

6:3
    Esom na záver od belgickej tenistky, ktorá tak ukončila posledný gem prvého setu čistou hrou a toto dejstvo ovládla pomerom 6:3! Dlho sme sledovali vyrovnaný priebeh, ale napokon Viki stratila svoje podanie, ktoré si už nedokázal vziať späť a tak jej súperka ide do druhého setu v lepšej pozícii.

0:0

0:0

15-0
    Van Uytvancková získava prvý fiftín v druhom sete.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre belgickú tenistku.

30-15
    Úvodný fiftín v druhom sete pre našu tenistku.

30-30

40-30
    Hneď v úvode druhého setu tu je brejkbal pre belgickú tenistku!

1:0
    Ktorý sa jej aj podarilo využiť a tak berie prvé podanie v druhom sete našej tenistke a ujíma sa vedenia 1:0!

0-15
    Van Uytvancková nezačína svoj servis úspešne.

15-15

30-15

30-30

30-40
    Viki získava šancu vziať si svoje podanie späť!

40-40
    Van Uytvancková víťazným úderom túto hrozbu odvracia a tak sa tento gem presúva na zhodu 40:40!

A-40
    Gembal pre podávajúcu hráčku.

40-40
    Dlhý forhend podávajúcej hráčky putoval von z dvorca, sme tak späť na zhode.

A-40
    Ďalší gembal pre belgickú tenistku.

2:0
    Presným úderom na čiaru už túto možnosť využíva a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 2:0 v druhom sete! Viki sa už začína dostávať do problémov, ale ešte nemá nič stratené.

0-15
    Van Uytvancková posiela úder z forhendu do autu, fiftín ide na konto našej tenistky.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, drop shot našej tenistky putoval do siete.

15-30
    Po chybe súperky sa vracia Viki späť do vedenia o jednu loptičku.

15-40
    Dva gembaly pre slovenskú tenistku.

2:1
    Krížny forhend belgickej tenistky putoval do autu, takže Viki získava prvý gem v druhom sete a znižuje stav tohto setu na 1:2!

2:1

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Alison Van Uytvanck.

15-0
    Van Uytvancková začína priamym bodom z podania.

15-15
    Úder belgickej tenistky putoval do siete, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Slovenská tenistka sa prezentovala úspešným returnom a tak vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Aut z rakety belgickej tenistky a tak Viki získava dva brejkbaly!

2:2
    Hneď ten prvý aj využíva a tak prvýkrát v tomto zápase berie svojej súperke podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 2:2! Viki teda pôjde podávať na potvrdenie brejku.

0-15
    Začína úspešne a na svoje konto si pripisuje fiftín.

15-15
    Forhend slovenskej tenistky ide do autu, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Krížny forhend slovenskej tenistky presne na čiaru, Viki vyhráva o jeden fiftín.

30-30
    Slovenská tenistka posiela úder len do siete, po 30 na oboch stranách.

40-30
    Van Uytvancková sa prezentovala krásnym lobom a tak má šancu vziať si svoje podanie späť!

40-40
    Esom však Viki posiela tento gem na zhodu 40:40!

A-40
    Druhý brejkbal pre slovenskú tenistku.

40-40
    Belgickej tenistke nevyšiel prechod na sieť a tak tu je opäť zhoda.

A-40
    Ďalší lob od Van Uytvanckovej a tak získava tretí brejkbal!

40-40
    Jej úder zastavila páska a sme späť na zhode.

40-A
    Gembal na potvrdenie brejku pre slovenskú tenistku.

40-40
    Vikin úder však putoval do siete a tak napínavý gem pokračuje ďalej.

40-A
    Forhendový winner od našej tenistky, ktorá získava druhý gembal.

40-40
    Teraz však posiela slovenská tenistka svoj úder do autu a tak je tu opäť zhoda.

40-A

2:3
    Viki si pomohla kvalitným podaním a tak využíva tento gembal, ktorým potvrdila brejk a v druhom sete ide do vedenia 3:2!

2:3

2:3

0-15
    Van Uytvancková zahajuje servis dvojchybou.

15-15

15-30
    Forhend belgickej tenistky končí v sieti, Viki tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-40
    Naša tenistka získava dva brejkbaly!

2:4
    Aut z rakety Van Uytvanckovej a tak Viki berie opäť podanie svoje súperke a za stavu 4:2 bude podávať na potvrdenie brejku!

0-15
    Začína priamym bodom z podania.

0-30
    Druhý fiftín v rade pre slovenskú tenistku.

0-40
    Úspešný prechod na sieť od našej tenistky a tak Viktória Kužmová získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

2:5
    Čistou hrou potvrdila slovenská tenistka brejk a v druhom sete sa dostáva do vedenia 5:2! Alison Van Uytvancková tak ide podávať na udržanie sa v druhom sete.

2:5

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Alison Van Uytvancková.

15-0
    Tenistka z Belgicka začína úspešne a tak získava fiftín.

30-0
    Druhá loptička v rade pre belgickú tenistku.

30-15
    Loptu získava Kužmová.

40-15
    Po chybe slovenskej tenistky získava Van Uytvancková dva gembaly na udržanie sa v druhom sete.

3:5
    Dlhý bekhend našej tenistky išiel von z dvorca a tak Van Uytvancková znižuje stav v druhom sete na 3:5! Viktória Kužmová však má servis na zisk druhého setu.

15-0
    Nezačína ho však úspešne a fiftín putuje na konto jej súperky.

15-15

30-15
    Belgická tenistka opäť vyhráva o jednu loptičku.

40-15
    Viki posiela svoj úder len do siete a tak Van Uytvancková získava dva brejkbaly na udržanie sa v druhom sete!

4:5
    No a hneď ten prvý aj využíva, takže belgická tenistka znižuje stav na 4:5 a pôjde tak podávať na udržanie sa v tomto sete! Viki bola blízko k zisku druhého setu, ale napokon je tu ešte dráma.

4:5

4:5

15-0
    Van Uytvancková začína presným úderom na čiaru.

30-0

40-0
    Tri gembaly na udržanie sa v druhom sete pre Van Uytvanckovú.

5:5
    Čistou hrou vyrovnáva belgická tenistka stav v druhom sete na 5:5! Razom a to teda celé otočilo a ešte to bude v druhom sete napínavé. Získať ho musí naša tenistka, ináč sa s týmto turnajom bude musieť rozlúčiť.

0-15
    Svoje podanie začína úspešne a získava fiftín.

0-30

0-40
    Viki získava po presnom podaní šancu na čistú hru.

5:6
    Úspešným prechodom na sieť ukončila Viki tento gem, ktorý získava čistou hrou a ide do vedenia 6:5 v druhom sete! Alison Van Uytvancková tak bude podávať na udržanie sa v druhom sete.

5:6

5:6

15-0
    Dlhý forhend našej tenistke išiel von z dvorca, fiftín na konte belgickej tenistky.

30-0
    Van Uytvancková získava druhý fiftín v rade.

40-0
    Tri gembaly pre belgickú tenistku.

6:6
    Čistou hrou Van Uytvancková vyrovnáva stav v druhom sete na 6:6 a o osude tohto dejstva tak rozhodne tajbrejk! Viki Kužmová však prehráva 0:1 na sety a tak bude musieť uspieť v skrátenej hre.

1-0
    Van Uytvancková získava na úvod skrátenej hry minibrejk!

2-0
    Ten sa jej podarilo potvrdiť a tak vyhráva o dve loptičky.

2-1
    Ani Van Uytvancková si neudržala úvodné podanie v skrátenej hre.

2-2
    Viki takisto potvrdila minibrejk a tak je stav v skrátenej hre vyrovnaný.

2-3
    Treťou loptičkou v rade ide Viki do vedenia v skrátenej hre.

2-4
    Belgická tenistka opäť stráca podanie!

2-5
    Ani teraz sa Van Uytvanckovej nedaril, Viki je blízko k zisku druhého setu.

3-5
    Teraz však nevyšlo ani podanie slovenskej tenistke, Van Uytvancková znižuje na rozdiel dvoch loptičiek.

3-6
    Tri setbaly pre slovenskú tenistku!

4-6
    Viki posiela svoj úder len do siete a tak belgická tenistka sa ešte drží v druhom sete.

6:7
    Dvojchybou ukončila Van Uytvancková skrátenú hru v druhom sete a tak Viktória Kužmová vyrovnáva stav druhého setu na 1:1 a o všetkom tak rozhodne tretí set! Veľmi napínavé dejstvo sme mali teraz možnosť sledovať, Viki zlepšila hru oproti prvému setu, dokázala získať už aj podania súperky a napokon v skrátenej hre ukázala pevnejšie nervy. Uvidíme, čo nám teda ponúkne posledný tretí set, ktorý o všetkom rozhodne.

0:0

0:0

15-0
    Van Uytvancková zahajuje úvodný servis úspešne a tak získava fiftín.

15-15
    Úvodný fiftín v treťom sete pre našu tenistku.

15-30

15-40
    Presný úder na čiaru od našej hráčky, Viki získava dva brejkbaly v úvode tretieho setu!

0:1
    Viki úspešne obhodila svoju súperku a tak získava úvodný servis tretieho setu svojej súperky a dostáva sa do vedenia 1:0!

0-15
    Viki zahajuje svoje prvé podanie v treťom sete úspešne.

0-30

0-40
    Tri gembaly a šancu na čistú hru pre podávajúcu hráčku.

0:2
    Výborne! Čistou hrou potvrdila slovenská tenistka brejk a v treťom sete sa dostáva do vedenia 2:0!

0-15
    Ani teraz nezahajuje belgická tenistka svoj servis úspešne.

15-15

30-15
    Aut z rakety našej tenistky, Van Uytvancková tak získava druhý fiftín za sebou.

40-15
    Vikin úder zastavila páska a tak sú tu dva gembaly pre podávajúcu hráčku.

40-30
    Slovenská tenistka sa však prezentovala víťazným úderom a tak odvracia prvý gembal svojej súperky.

40-40
    Dvojchyba belgickej tenistky, ktorá tak stráca aj druhý gembal a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

A-40
    Ďalší gembal pre Van Uytvanckovú.

1:2
    Priamy bod z podania pre belgickú tenistku a tak znižuje stav v treťom sete na 1:2!

1:2

1:2

0-15
    Presný forhend našej tenistky dopadol na čiaru a tak získava fiftín.

15-15

15-30
    Aut z rakety belgickej tenistky, Viki tak opäť vyhráva o jeden fiftín.

30-30

30-40
    Napokon je tu gembal pre našu tenistku.

40-40
    Lepší prechod na sieť ukázala belgická tenistka a tak tu je zhoda 40:40!

A-40
    Brejkbal pre Van Uytvanckovú!

40-40
    Ten však slovenská tenistka odvracia a tak pokračujeme v napínavom geme ďalej.

40-A
    Viki získava ďalší gembal.

40-40
    Zhoda.

40-A
    Po víťaznom údere tu je ďalší gembal pre slovenskú tenistku.

1:3
    Tento pokus už našej tenistke vyšiel a tak ide v treťom sete do vedenia 3:1!

15-0
    Po úspešnom prechode získava belgická tenistka fifín.

30-0
    Druhá loptička v rade pre podávajúcu hráčku.

40-0
    Van Uytvancková získava tri gembaly.

2:3
    Čistou hrou znižuje belgická tenistka stav v treťom sete na 2:3!

0-15
    Aut z rakety belgickej tenistky, fiftín pre našu hráčku.

0-30
    Viki ukázala presný forhend na čiaru a tak vyhráva o dve loptičky.

0-40
    Slovenská tenistka získava šancu na čistú hru.

15-40
    Prichádza však nepresný úder a tak stráca túto možnosť.

2:4
    Druhý gembal však už naša tenistka využíva a tak ide v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 4:2!

15-0
    Van Uytvancková predviedla úspešný prechod na sieť a tak získava fiftín.

30-0
    Belgická tenistka úspešne predviedla forhend do protipohybu a tak vyhráva o dva fiftíny.

30-15

30-30

30-40
    Je tu brejkbal pre slovenskú tenistku!

2:5
    Výborne! Po krížnom forhende Viki využíva brejkbal a tak ide v treťom sete do vedenia 5:2 a bude teda podávať na víťazstvo v tomto zápase!

2:5

2:5

0-15
    Viki musela ísť cez druhé podanie, čo zvládla a získava fiftín.

15-15

15-30
    Nevynútená chyba belgickej tenistky a tak Viki opäť vyhráva o jeden fiftín.

30-30

40-30
    Napokon je tu brejkbal na udržanie sa v zápase pre Van Uytvanckovú!

40-40
    Ten sa jej však nepodarilo využiť a tak sa dramatický gem dostáva na zhodu 40:40!

40-A
    Esom získava Viki mečbal!

40-40
    Po úspešnom prechode na sieť však Van Uytvancková túto hrozbu odvracia.

40-A
    Druhý mečbal v zápase pre slovenskú tensitku!

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Viktória Kužmová! Skvelo zvládnutý tretí set našej tenistky, ktorá po výhre 2:1 na sety dokázala vyradiť šestku tohto turnaja a postupuje tak do štvrťfinále! Po prvom sete sme takýto výsledok zrejme nečakali, ale po kvalitne odohratom tajbrejku dokázala Viki psychickú pohodu preniseť do rozhodujúceho tretieho setu a tak ešte na tomto turnaji pokračuje ďalej, čo je určite skvelá správa pre našu mladú a talentovanú tenistku.

Koniec zápasu

To je už z mojej strany všetko, takže vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (19:19:23)