Čína – Česko 72:67 (kon.)
Čína
72:67 (18:18, 40:32, 53:48)
Česká republika
cz Štvrtok 21.06.2018, 19:00 • Hala míčových sportů KV Arena, Karlovy Vary • Priateľské zápasy - ženy

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, díky za pozornost a hezký zbytek večera. (20:41:51)

Poslední zápas turnaje v Karlových Varech rozhodl o tom, že vítězství patří Číně a Česko končí druhé. Vzájemné utkání těchto dvou reprezentací nabídl napínavou podívanou, ale bohužel s hořkým koncem pro českou republiku. Po první čtvrtině byl stav vyrovnaný, rozhodla ale čtvrtina druhá, kterou Češky prohrály o osm bodů. Třetí čtvrtinu pak Česko o tři vyhrálo a čtvrtá skončila nerozhodně, to ale Číně na vítězství 72:67 bohatě stačilo.

Konec zápasu. (72:67)

39:58
    Jeden z trestných hodů Číny proměněn. (72:67)

39:57
    Dva trestné hody pro Čínu. (71:67)

39:55
    Březinová to zkusila za tři body, ale bohužel se míč odrazil od obroučky a ven. (71:67)

39:52
    Oddechový čas Česka. (71:67)

39:50
    Čína měla dva trestné hody a z toho jeden proměnila. (71:67)

39:46
    Češky ale velice rychle snižují, ale bohužel to byla jen velmi daleká dvojka a ne trojka. (70:67)

39:38
    Na poslední chvíli ještě Číňanky stihly trefit za dva body. (70:65)

39:23
    Bartáková takticky faulovala. (68:65)

39:08
    Češkám bohužel nevyšla střelba za tři body. (68:65)

39:00
    Zisk míče pro českou reprezentaci a hned oddechový čas Česka. (68:65)

38:59
    Oddechový Čas si vzala Čína. (68:65)

38:59
    Kušlitová tentokrát neuspěla, svým pokusem za dva body koš netrefila a pak faulovala. (68:65)

38:14
    Bartáková se toho nebála, šla individuálně do koše a z náročné pozice proměnila! (68:65)

37:30
    Kontr Číňanek znamená koš z pozice za dva body. (68:63)

37:00
    Ještě to bude velké drama, protože Češky střílejí trojku! Trefila se parádně Sára Beránková. (66:63)

36:26
    Číňanky jsou ale neustálou hrozbou a znovu navyšují své vedení na šest bodů. (66:60)

Petr Sumbal

Čína: Jüan, Süe-meng, S'-ťing (C), Meng-žan, Sü, Ťia-pao, Li-li, Tching, Meng, Ťia-cchen, Jüe-žu, Šuang
    Česká republika: Elhotová Karolína, Bartáková, Kušlitová, Březinová, Beránková, Bartoňová (C), Pudláková, Pecková, Vojtíková

Rozhodca: Matějek, Blahout, Jeřáb
    Štvrtiny: 18:18, 22:14, 13:16, 19:19