Zagłębie S. – Karviná 2:2 (kon.) | Jablonec – Varnsdorf 5:0 (kon.) | Teplice – Jihlava 1:0 (kon.)
Slovácko – Gliwice 1:1 (kon.) | Poprad – Michalovce 1:1 (kon.) | Třinec – Hlučín 7:1 (kon.)
GKS T. – Vítkovice 1:1 (kon.) | Honvéd Budapešť – Nitra sk 2:0 (kon.) | Trnava – Ostrava sk 0:1 (kon.)
Rapid Viedeň – Slavia 0:2 (kon.)
FC Spartak Trnava
0:1 (0:0)
FC Baník Ostrava
Streda 04.07.2018, 18:00 • Štadión Antona Malatinského • Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Slovenský majster Spartak Trnava si na generálku pred predkolom Ligy Majstrov pozval ostravský Baník, stretnutie sa uskutoční v City Arene od 18.00.

Spartak Trnava sa po majstrovskej sezóne oslabil o trénera El Maestra, rovnako farby Trnavy opustil aj Yasin Pehlivan a Reagy Ofosu, či Martin Vantruba.

Naopak na trénersku lavičku prišiel Radek Látal, do brány sa vrátil Dobrivoj Rusov a spartakovci podpísali aj 24-ročného Fabiana Miesenböcka z Rakúska. Aktuálne skúša tuzemský majster aj takmer dvojmetrového útočníka Senada Jaroviča.

Spartak hrá prípravu iba s českými tímami, najskôr remizoval s Brnom 0:0, následne aj s Jihlavou 1:1, aby neskôr porazil Slovácko 4:2 a podľahol Sigme z Olomouca 0:3.

Baník Ostrava

Po záchranárskych prácach v minulej sezóne sa Baník stretol v príprave s Ružomberkom a vyhral 1:0, následne si vychutnal Zlaté Moravce a Senicu 0:4 resp. 0:6.
    Fanúšikov Ostravy potešil Milan Baroš, ktorý potvrdil, že za svoj milovaný klub bude hrať aj v ďalšej sezóne.
    Zostal aj Václav Procházka, tréner Bohumil Pánik má tak pomerne k dispozícii skúsený káder.

Zaujímavosťou je, že zápas na želanie trénera Látala nebude vysielať Spartak TV, diváci však môžu prísť na zápas aj zadarmo, keďže vstupné je dobrovoľné.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Zápas sa začal, hostia idú do šance Hrubého priamym kopom, ale Rusov bez problémov chytá.

2
    Hostia nastúpili v bielom, domáci v klasickom červeno – čiernom.

3
    Rusov opäť pri lopte, dlhým odkopom hľadá Jirku, obrana hostí si dala pozor a získala loptu.

5
    Kombinácia Trnave nevyšla, Čonka ťažkú prihrávku nestihol.

6
    Dlhý odkop Baníku spracoval Tóth, pomohol mu gólman Rusov, Trnava môže vyraziť smerom vpred.

7
    Úvod zápasu je viacmenej opatrný, ani jedno mužstvo si nevytvorilo zatiaľ šancu na úvodný gól.

8
    Priamy kop Ostravy. Lopta smeruje z pravej strany priamo do rukavíc Rusova.

10
    Do Trnavy dorazila aj skupina fanúšikov Baníku, tieto dva tímy majú k sebe blízko, aj keď fanúšikovská družba už oficiálne zanikla.

11
    Baník začína rozohrávku pomalou kombináciou medzi stopérmi, domáci tím však prečítal zámer a získal loptu.

12
    Hladík si pridržal Baroša, rozhodca nechal pokračovať v hre.

14
    Center z pravej strane mieril na Granečného, ale Kadlec si počínal skvele a odvrátil pred súperom.

14
    Do kontry sa dostal Erik Jirka, ale sám pred gólmanom hostí nepochodil a napálil do jeho rukavíc. Čistá šanca Trnavy.

15
    Spartak pomohol po štvrťhodine ísť do vedenia, mladý útočník však zaváhal.

16
    Viac času dostal v zálohe Greššák a našiel Egha, ten si odtlačil súpera, ale ofsajd zmaril jeho zámer.

17
    Faul na Baroša a priamy kop pre Baník z pravej strany, takmer v strede polovice ihriska.

18
    Prudkú loptu smerom vpred musel odkopávať obranca Ostravy a roh pre Spartak je na svete.

19
    Kontra sa hosťom nevydarila, trnavská defenzíva si poradila a ide sa vpred.

20
    Jirka vybojoval na pravej strane pri rohovej zástavke loptu a hľadal po zemi Egha. Obrana si dala pozor a stav sa nemení.

22
    Trnava mohla opäť viesť. Ibaže Greššák nezužitkoval prihrávku z ľavej strany a strelou minul bránu o riadny kus.

23
    Hladík opäť raz úspešný proti Barošovi, slávny strelec to dnes nebude mať ľahké.

24
    Spartak mal už dve šance, hostia z Ostravy na svoju gólovku ešte len čakajú.

25
    Fleišman sa dopustil faulu a vidí žltú kartu.

26
    Tóth a Hladík si zrejme nezvykli na systém 3-5-2 a pokazili loptu vo svojom obrannom "pásme.".

27
    Priamy kop pre Ostravu.

28
    Center z priameho kopu a Diame hlavičkoval mimo brány Rusova. Gólu príliš nechýbalo.

30
    Polhodina hry za nami, stav je zatiaľ bezgólový.

31
    Za faul po strate lopty vidí žltú kartu Stronati.

32
    Priamy kop pre Spartak, lopta je vpravo od brány hostí.

33
    Čanturišviliho roh sa dostal cez Grendela až ku Greššákovi a ten napálil loptu nad bránu.

34
    Godál si pomohol nedovolene a Baník bude mať loptu u seba. Po centri je z toho rohový kop a Trnava sa musí brániť.

35
    Rusov chytá center po rohu a hľadá spoluhráčov vpredu. Ďalším zákrokom sa predviedol Hladík, zahral tvrdo, ale čisto.

36
    Hladík v obrannej akcii, opäť zabojoval a ubránil šestnástku. Roh pre hostí.

37
    Útok Trnavy sa skončil pred šestnástkou hostí, Čanturišvili sa s loptou ďaleko nedostal.

38
    Priamy kop po faule Grendela a Baník bude kopať zo vzdialenosti asi 25 metrov.

40
    S centrom Fleišmana si domáci poradili, stav sa krátko pred polčasom nemení.

41
    Greššák vyviezol loptu a hoci atakovaný našiel Čanturišviliho na pravej strane a ten centrom hľadal Egha. Lopta mladého Rakúšana nenašla a skóre sa opäť menení.

43
    Prvý polčas sa blíži k svojmu koncu a Baroš je faulovaný pred šestnástkou Trnavy.

44
    Godál vidí za faul na Baroša žltú kartu.

45
    Nenápadná akcia v závere polčasu v podaní hostí. Center Fleišmana nezasunul do brány nikto v bielom, hoci sa po lopte hádzali dvaja hráči hostí.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Prvý polčas sa skončil bez gólov, čo teda teší najmä gólmanov. Na šance sa dá povedať, je stav vyrovnaný 2:2. Druhý polčas sa začína o pár minút.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Za Spartak dohral Grendel a prišiel Miesenboeck. Rusova v bráne nahradil Chudý.

47
    V drese Baníku už nepokračujú Azevedo, Baroš.

48
    Ostrava dala gól!Center z ľavej strany a MARTIN FILO ostal sám nekrytý pred Chudým a hlavou bezpečne skóroval.

50
    Rýchly gól musel trénera domácich Látala poriadne nahnevať. Filo bol na míle sám pred Chudým nemal problém si vybrať kam loptu pošle.

51
    K odrazenej lopte sa dostal Jirka, ale jeho volej skončil na tribúne.

53
    Trnava ostala po góle zaskočená, jej hráči akoby teraz nevedeli čo majú hrať.

54
    Priamy kop pre hostí.

55
    Zo štandardky Ostrava nič nevyťažila, cez stopérov sa Spartak snaží založiť ďalšiu akciu.

56
    Za faul na Godála vidí žltú kartu Jirásek.

57
    Godál je po faul otrasený, ale po chvíli odchádza po svojich za čiaru.

59
    Pre Spartak je tento zápas generálkou pred blížiacim sa predkolom Ligy Majstrov. V ňom hostí trnavský tím Zrinskij Mostar.

59
    Oravec nahradil Čanturišviliho.

60
    Priamy kop pre Baník. Filova rana mieri mimo bránu Chudého.

61
    Roh pre Baník.

62
    Po rohu sa k lopte dostal Petdrinho a takmer z uhla prekonal Chudého. Trnava naňho zabudla a takmer pykala. Skóre ostáva 1:0 pre hostí.

63
    Miesenboeck sa zatiaľ nejaví ako výrazná posila, ťažko však súdiť po pár minútach.

64
    Dvaja hráči boli teraz ošetrovaní na ploche, po chvíli sa už hrá v plných počtoch.

66
    Spartak sa teraz na dlhší čas usadil na polovici Ostravy, strelecké pokusy zatiaľ chýbajú.

67
    Jirku nahradil Jarovič.

67
    Meshaninov nahradil Šindelářa.

68
    V drese Ostravy dohral Dame prišiel Šašinka.

71
    Posledných 20 minút zápasu, Trnava má na hrote skúšaného Jaroviča, pod ním operuje Miesenboeck.

72
    Za faul na Egha vidí žltú kartu Procházka.

73
    Priamy kop pre Spartak, Miesenboeck a Čonka pri lopte.

73
    Na center Čonku skákal Hladík, ale jeho pokus mieril mimo brány.

73
    Pokorný strieda Procházku.

75
    Hladík si zavaril zlou prihrávkou, ale napokon svoju chybu odčinil a po príkladnom boji získal loptu.

76
    Faul a priamy kop pre Spartak z hranice šestnástky.

77
    Egho napálil loptu iba do múru.

78
    Prišiel namiesto Šindelářa.

80
    Posledných desať minút zápasu, tréner Látal zrejme nebude s generálkou spokojný.

81
    Granečný dohral, prišiel Bolf.

82
    Egho skúsil dobehnúť center Čonku, jeho prihrávka na Miesenboecka už nebola presná a prácu mali Hladík s Tóthom.

84
    Filo prebral loptu a unikol obrane, ale ofsajd ukončil jeho snahu.

84
    Čonka dohral, prišiel Yilmaz.

85
    Do konca ostáva päť minút, Ostrava vedie v Trnave 1:0.

87
    Zápas sa iba dohráva, Trnava sa síce snaží niečo vymyslieť, ale hostia dávajú pozor.

89
    Egho v kontre vysunul Jaroviča, ten v momente strely zaváhal a jeho pokus bol blokovaný. Mohlo byť 1:1, takto Spartak stále prehráva.

90
    Kadlec posunl Yilmazovi, ale jeho pokus bol blokovaný a následne lopta končí v zámedzí.

90+2

Prípravný zápas medzi Spartakom Trnava a Baníkom Ostrava sa skončil výhrou hostí 1:0, keď gól strelil po polčase Filo. (19:49:50)