Pjunik – Vardar 1:0 (kon.) | Ventspils – Luftëtari 5:0 (kon.) | Čichura – Beitar Jeruzalém 0:0 (kon.)
Partizani Tirana – Maribor 0:1 (kon.) | KuPS – Kodaň 0:1 (kon.) | Levadia Tallinn – Dundalk 0:1 (kon.)
Riteriai – Irtyš Pavlodar 0:0 (kon.) | Narva – Željezničar Sarajevo 0:2 (kon.) | Balzan – Keşla FK 4:1 (kon.)
Lahti – Hafnarfjördur 0:3 (kon.) | Gabala – Niederkorn 0:2 (kon.) | Tampereen Ilves – Slavia Sofia 0:1 (kon.)
FK Liepāja – Häcken 0:3 (kon.) | Milsami – Slovan Bratislava sk 2:4 (kon.) | Ferencvároš – Tel Aviv 1:1 (kon.)
Stumbras – Limassol 1:0 (kon.) | Neftçi Baku – Újpest FC 3:1 (kon.) | Derry City – Minsk 0:2 (kon.)
Connah's Quay – Soligorsk 1:3 (kon.) | CS Petrocub – Osijek 1:1 (kon.) | CSKA Sofia – Riga FC 1:0 (kon.)
Široki Brijeg – Domžale 2:2 (kon.) | Racing FC – Constanta 0:2 (kon.) | B36 Tórshavn – Titograd Podgorica 0:0 (kon.)
Zabrze – Zaria Balti 1:0 (kon.) | Engordany – Almaty 0:3 (kon.) | Vestmannaeyjar – Sarpsborg 0:4 (kon.)
Shamrock – Štokholm 0:1 (kon.) | Rudar – Partizan 0:3 (kon.) | Budućnost Podgorica – Trenčín sk 0:2 (kon.)
Rangers – Shkupi 2:0 (kon.) | Spartak Subotica – Coleraine 1:1 (kon.) | Cliftonville – Nordsjælland 0:1 (kon.)
Lech Poznań – Gandzasar 2:0 (kon.) | Hibernian – Runavík 6:1 (kon.) | Dunajská Streda – Dinamo Tbilisi sk 1:1 (kon.)
Niš – Gżira 4:0 (kon.) | Stjarnan – Kalju 3:0 (kon.)
FK Liepāja
0:3 (0:0)
BK Häcken
cz Štvrtok 12.07.2018, 18:05 • Daugavas stadions, Liepāja • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Hostující celek po bezbrankovém prvním poločase zlepšil hru a o své výhře rozhodl ve druhé části zápasu. V posledních dvaceti minutách vstřelil tři branky a do odvety si veze nadějný výsledek. (20:19:38)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 6:9.

90+5

90+5
    Žlutou kartu dostává Keita (FK Liepāja).

90+4
    Arkivuo z hostujícího celku se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu vytěsnil mimo branku gólman Beglarjan.

90+3
    Liepāja se v pokouší vypracovat si výraznější šanci, ale přes dobrou defenzivu hostů to má velmi těžké.

90+2
    Kozlovs byl faulovaný, volný kop pro domácí celek.

90+1
    Celkem pět minut se bude nastavovat.

90
    Probíhá poslední minuta poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

89
    Domácí celek měl nyní velkou šanci, ale aktivně hrající Ikaunieks trefil jen břevno.

89
    Kozlovs to zkoušel samostatně, ale jeho akci dokázala poměrně snadno zastavit obrana hostů.

87
    Ani jeden celek se momentálně nikam nežene, mnoho šancí k vidění není. Hosté tento duel vyhrají.

86
    Jeden z hráčů je ošetřovaný.

84
    Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Pauliňo, přichází Kamara.
    82. Mervan ÇELIK - 0:3

82
    Häcken právě vstřelil branku! Hostující celek navyšuje své vedení. Po rychlé akci spoluhráčů se míč dostal k MERVANU ÇELIKOVI, který dokázal překonat domácího brankáře z dobré pozice.

82
    V poklidném tempu se dohrává zápas, hostující celek dokázal dvakrát najít recept na obranu soupeře, a tak Häcken vede o dva góly.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, hostující celek vede o dvě branky.

79
    Mohammed vypálil z dobré pozice, jeho projektil kryje domácí Beglarjan. Ten rozehrává.
    77. PAULIŇO - 0:2

77
    Häcken právě vstřelil branku! Hostující celek poměrně rychle navyšuje své vedení. První ránu dokázal domácí brankář vyrazit, na dorážku PAULIŇA byl už ale krátký.

76
    Mohammed byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce hostů tak končí.

76
    Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Hmizs, přichází Torres.
    74. Daleho IRANDUST - 0:1

74
    Häcken právě vstřelil branku! Hostující celek se v závěru poločasu dostává do vedení. Ujala se nenápadná rána DALEHO IRANDUSTA, která vzduchem dolétla až za brankovou čáru. Šikovného zakončení hráče Häckenu.

73
    Volný kop rozehrává Pouliňo, jehož projektil kryje brankář domácího celku.

72
    Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Friberg, přichází Faltsetas.

72
    Zdá se, že se bude střídat. Do hry půjde nový hráč hostů.

71
    Domácí obrana si dokázala poradit s rychlou akcí soupeře.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce tohoto zápasu, který zatím mnoho šancí nenabídl.

68
    Zajímavou domácí šanci zakončoval aktivně hrající Ikaunieks, jehož projektil však končí mimo.

66
    Domácí kombinují na polovině hrací plochy, snaží se co nejrychleji dostat před branku soupeře.

65
    Po delší době se do střelecké pozice dostal také hostující celek, Irandust však minul branku z dobré pozice.

64
    Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Kamešs, přichází Apiņš.

63
    Fanoušci ženou domácí hráče za první brankou v zápase, ale jejich oblíbenci mají problémy s přechodem do finální fáze akcí.

62
    FK se vypracovalo další dobrou šanci, Kamešs se probojoval do zakončení, minul branku.

59
    Domácí celek se mohl dostat do vedení, ale střelecký pokus, který vyslal Karlsons, končí mimo branku.

59
    Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat. Hraje se hodně takticky.

57
    Rohový kop rozehrával Friberg, jehož centr postrádal v pokutovém území přesnost.

57
    Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Lundberg, přichází Irandust.

56
    Häcken svou aktivní hrou vybojoval rohový kop. Obránci míč odehráli do autu.

55
    Jako první střídal domácí celek, do hry přichází odpočinutý Karlsons.

55
    Střídání v týmu FK Liepāja: ze hřiště odchází Ķigurs, přichází Karlsons.

53
    Hostující celek rozehrává na útočné polovině, ale vypracovat střeleckou příležitost si nedokázal.

52
    Žlutou kartu dostává Ikaunieks (FK Liepāja).

52
    Ikaunieks fauloval soupeře, hra je přerušená. Za faul na Lundberga uvidí pravděpodobně kartu.

50
    Hraje se na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není. Domácí Ivanovs se nedokázal přes obránce dostat do zakončení.

48
    V klidném tempu se zahájila také druhá část hry. Začalo hodně pršet, podmínky pro fotbal nejsou ideální.

46
    Zdá se, že ani jeden celek neudělal žádnou změnu v sestavě.

46

Mnoho šancí jsme v úvodním poločase neviděli, ani jeden celek si výraznější příležitost nevypracoval. Týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu.

45+0

45
    Žlutou kartu dostává Kari Arkivuo (BK Häcken).

45
    Jeden z hostujících hráčů už z úhlu překonal brankáře, ale obránce dokázal balon vykopnout.

45
    Probíhá poslední minuta hry v tomto poločase. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Häcken hraje aktivně, ale nemůže se propracovat do střelecké pozice.

42
    Jeden z hostujících hráčů zkoušel vypálit, ránu výborně zblokoval Lundberg.

41
    Hosté kombinují na polovině hrací plochy, hledají možnost, kudy vést útočnou akci. Lundberg přišel o balon.

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu.

39
    Domácí celek má nyní převahu, další jeho akce končí postavením mimo hru. V ofsajdu byl Kamešs.

37
    Ikaunieks se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu výborně vytěsnil Abrahamsson na rohový kop.

36
    Kamešs byl znovu nachytaný v postavení mimo hru.

35
    Domácí hráči se pokoušeli překonat obranu, ale akci Keity zastavil Hammar.

33
    Domácí celek se pokoušel propracovat do střelecké pozice, Kamešs byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce tak končí.

31
    Friberg rozehrával rohový kop, následně zakončoval Hammar, jehož projektil končí mimo branku.

30
    Půlhodina hry je pryč, na výraznější příležitost na jedné či druhé straně čekáme.

29
    Hostující Arkivuo byl faulovaný, rozehrávat tak bude Häcken.

28
    Fanoušci ženou domácí celek v cestě za vstřelením první branky v zápase. FK kombinuje na útočné polovině. Kozlovs to vzal na sebe, ale přes obránce neprošel.

27
    Hostující celek rozehrává další akci od své branky.

26
    Hmizs byl faulovaný, rozehrávat tak bude domácí celek na polovině.

24
    Wahlström minul branku, jeho rána byla tečovaná. Rohový kop pro domácí. Friberg centroval před branku, ale jeho míč postrádal přesnost.

22
    Sledujeme podprůměrnou fotbalovou podívanou, ani jeden celek se do šancí nedostává. Hraje se zejména na polovině hrací plochy.

21
    Po nepovedené akci bude rozehrávat gólman Abrahamsson od své branky.

20
    Výsledkem útočné snahy FK je rána Ikauniekse, která však končí mimo branku.

19
    Domácí celek kombinuje na útočné polovině, ale nedaří se mu překonat obrannou řadu soupeře.

18
    Strumia fauloval, rozehrávat bude Pauliňo.

17
    Tlak hostů pokračuje dál, znovu bude Häcken rozehrávat rohový kop. Příležitost si hosté nevypracovali.

16
    Mnoho šancí jsme v úvodní čtvrthodině neviděli. Sledujeme takticky vedenou fotbalovou bitvu.

14
    Hostující celek hraje aktivněji, nyní vybojoval další rohový kop. Stejný hráč rozehrával.

12
    Häcken rozehrává rohový kop. Friberg centroval před branku, obrana si poradila.

11
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene.

10
    Domácí brankář musí po nepřesné kombinaci soupeřů pro míč a rozehrává od své branky.

9
    Beglarjan vykopává od své branky. S rozehrávkou vůbec nepospíchal.

8
    Volný kop po faulu Kozlovse. Rozehrával Pauliňo a jeho rána končí mimo branku.

6
    Hostující celek se pokoušel propracovat do střelecké pozice, rána však byla obranou FK zbokovaná.

4
    Hraje ve v poklidném tempu, ani jeden celek se nikam nežene. Hra se odehrává spíše ve středu hrací plochy.

3
    Hostující celek se poprvé dostal do zajímavější střelecké pozice, ale Lundberg pálil mimo branku.

1
    Hned v první minutě hry rozehrávají domácí fotbalisté rohový kop. Ķigurs centroval před branku, na balon nikdo ze spoluhráčů vyskočit nedokázal.

1
    V poklidném tempu zápas začíná.

1

FK Liepāja: Beglarjan – Jorkovskis, Tobers, Gueje, Keita – Kozlovs, Hmizs, Strumia – Kamešs, Ikaunieks (C), Kigurs
    Náhradníci: Zviedris – Torres, Karlsons, Apiņš, Grebis, Ivanovs, Jemeļins

BK Häcken: Abrahamsson – Andersson, Wahlström, Hammar, Arkivuo – Friberg (C), Lundberg, Berggren – Mohammed, Pauliňo, Çelik
    Náhradníci: Rasheed – Faltsetas, Kamara, Bohm, Irandust, Ackermann Anglelin

Rozhodčí: Guida – Costanzo, Carbone.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase předkola Evropské ligy proti sobě nastoupí FK Liepāja a BK Häcken.

FK Liepāja z posledních pěti zápasů vyhrála tři. RTU porazila 5:0, Jelgavu 2:0 a Metta/LU 2:0. Nestačilna na Ventsplits 1:4 a remizovala se Spartaksem 1:1.

BK Häcken z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Sundsvallem 3:0 a Dallkurdem 2:0. Nestačil na Elfsborg 1:2 a östersunds 0:2. Remizoval s AIK Stockholm 1:1.

Žádné předchozí vzájemné utkání tyto celky spolu neodehrály.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:05.