Pjunik – Vardar 1:0 (kon.) | Ventspils – Luftëtari 5:0 (kon.) | Čichura – Beitar Jeruzalém 0:0 (kon.)
Partizani Tirana – Maribor 0:1 (kon.) | KuPS – Kodaň 0:1 (kon.) | Levadia Tallinn – Dundalk 0:1 (kon.)
Riteriai – Irtyš Pavlodar 0:0 (kon.) | Narva – Željezničar Sarajevo 0:2 (kon.) | Balzan – Keşla FK 4:1 (kon.)
Lahti – Hafnarfjördur 0:3 (kon.) | Gabala – Niederkorn 0:2 (kon.) | Tampereen Ilves – Slavia Sofia 0:1 (kon.)
FK Liepāja – Häcken 0:3 (kon.) | Milsami – Slovan Bratislava sk 2:4 (kon.) | Ferencvároš – Tel Aviv 1:1 (kon.)
Stumbras – Limassol 1:0 (kon.) | Neftçi Baku – Újpest FC 3:1 (kon.) | Derry City – Minsk 0:2 (kon.)
Connah's Quay – Soligorsk 1:3 (kon.) | CS Petrocub – Osijek 1:1 (kon.) | CSKA Sofia – Riga FC 1:0 (kon.)
Široki Brijeg – Domžale 2:2 (kon.) | Racing FC – Constanta 0:2 (kon.) | B36 Tórshavn – Titograd Podgorica 0:0 (kon.)
Zabrze – Zaria Balti 1:0 (kon.) | Engordany – Almaty 0:3 (kon.) | Vestmannaeyjar – Sarpsborg 0:4 (kon.)
Shamrock – Štokholm 0:1 (kon.) | Rudar – Partizan 0:3 (kon.) | Budućnost Podgorica – Trenčín sk 0:2 (kon.)
Rangers – Shkupi 2:0 (kon.) | Spartak Subotica – Coleraine 1:1 (kon.) | Cliftonville – Nordsjælland 0:1 (kon.)
Lech Poznań – Gandzasar 2:0 (kon.) | Hibernian – Runavík 6:1 (kon.) | Dunajská Streda – Dinamo Tbilisi sk 1:1 (kon.)
Niš – Gżira 4:0 (kon.) | Stjarnan – Kalju 3:0 (kon.)
Ferencvároš Budapešť
1:1 (0:0)
Maccabi Tel Aviv
cz Štvrtok 12.07.2018, 19:00 • Groupama Arena (Budapešť) • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu první předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi Ferencvárosi TC a Maccabi Tel-Aviv FC.

Ferencvárosi TC

Maďarský Ferencváros sváděl urputnou bitvu o mistrovský titul, nakonec se přeci jenom musel smířit s druhou pozicí. Kýžený zisk titulu nakonec dokázalo vybojovat MOL Vidi, které mělo na konci soutěže náskok pouhých dvou bodů. Ferencváros se v koncovce ročníku neprezentoval vůbec dobrou formou, neboť z posledních pěti zápasů zvítězil pouze jedinkrát, což byl zásadní zlom. Tento maďarský celek bezesporu patří mezi nejvěhlasnější mužstva své země, svojí domácí soutěž se mu totiž podařilo vyhrát už devětadvacetkrát. Početnou dávku pohárů nasbíral ve svém domácím poháru, naposledy tomu bylo v sezóně 2016–17.

Maccabi Tel-Aviv FC

Izraelský Maccabi Tel-Aviv se po základní části své domácí soutěže umístil na třetí pozici, čímž si zajistil skupinu o titul. Tel-Aviv nakonec musel sklonit hlavu před Hapoelem Beer Ševou, který si mistrovský titul zajistil s devítibodovým náskokem. Maccabi Tel-Aviv je pravidelným účastníkem evropských pohárů, jinak tomu nebylo ani v minulé sezóně, ve které došel až do základních skupin Evropské ligy. V konkurenci Villarrealu, Astany a pražské Slavie, se nakonec Maccabi Tel-Aviv musel smířit s poslední pozicí, v konečném součtu dokázal získat čtyři body.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Lovrencsics – Blažič, Frimpong, Botka – Spirovski, Fontes – Varga, Lanzafame, Bole – Finnbogason
    Náhradníci: Holczer – Bode, Csernik, Leandro, Petriak, Rodriguez, Takacs

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajkovič – Dasa, Tibi, Jair, Saborit – Micha (C), Peretz, Golasa, Rikan – Schoenfeld, Kjartansson
    Náhradníci: Ohayon – Atar, Atzili, Barsky, Glazer, Piven, Yeini

Rozhodčí: Ricardo De Burgos – Diego Barbero Sevilla, Jon Nunez Fernandez (všichni Španělsko).

1

2
    Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

3
    Poprvé se k míči dostal také hostující celek, konkrétněji to byl Dasa, jenž se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry.

4
    První kontakt s kulatým nesmyslem má za sebou také brankář Dibusz. Kapitán Ferencvárose odkopl míč ke středovému kruhu.

5
    Už se zdálo, že se Bole dostane do velké šance, na poslední chvíli ale zakročil vracející se Golasa. Rohový kop pro Ferencváros.

6
    K rozehrávce se postavil Varga, který to zkoušel krouceným centrem přímo na bránu. Na přední tyči dokázal zasáhnout Dasa.

7
    Maccabi Tel-Aviv uklidnil poněkud rozháraný úsek utkání. Izraelský celek to zkouší alá Barcelona, tedy krátkými přihrávkami na malém prostoru.

8
    Dasa si nechtěl komplikovat život a míč raději poslal až k brankáři Rajkovičovi. Druhý jmenovaný okamžitě odkopl na druhou stranu.

9
    Rikan vyslal kolmici na volného Kjartanssona, před kterým včas zakročil zkušený Frimpong. Maccabi se nastěhovalo před vápno.

10
    To nebylo špatné! Lovrencsics ti to namířil po pravém křídle, načež poslal do šestnáctky centr, který si malém do vlastní branky srazil Saborit.
    10. Saborit si málem vstřelil vlastní branku.

11
    Spirovski si hlídal pohyb Peretze, který neměl na kombinaci téměř žádný prostor. Proto musel ihned vrátit míč na kopačku Jaira.

12
    Dasa se prezentoval dobrým pohybem u postranní čáry, kde nakonec v souboji s Botkou vybojoval další autové vhazování.

13
    Šance také na druhé straně. Golasa si hodil míč na levačku a poté vypálil z velké dálky. Jeho rána prosvištěla těsně nad.

14
    Nedovolenýn zákrokem si pomohl Golasa, který hodně ostře poslal k zemi Spirovskiho. Druhý jmenovaný o soupeři vůbec nevěděl.

15
    Nyní to vzorným způsobem udělal Rikan, jenž vyhrál přetahovanou kousek od středového kruhu. Maccabi Tel-Aviv je výrazně aktivnější.

16
    Jair celkem zbytečně uspěchal rozehrávku, což se podepsalo na dalším pokračováním akce. Blažič totiž kontroloval dráhu letu míče do zámezí.

17
    Lovrencsics se ujal i další rozehrávku autového vhazování. Tentokráte si chtěl vybrat Finnbogasona, který ale souboj o míč prohrál.

18
    Ferencváros dostal k dispozici volný kop z pravé strany. Varga kroutil míč k penaltovému puntíku, přesila protihráčů byla úspěšnější.

19
    Fontes se vydal celkem neohroženým způsobem až do šestnáctky, kde upadl na zem. Hlavní sudí nechává pokračovat.

20
    Nyní to s agresivitou přehnal domácí forvard Finnbogason, který po odehrání míče zajel do Jaira. Na zemi ještě skončil brankář Rajkovič.

21
    Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nabízí celkem zajímavou podívanou. Sledujeme totiž fotbal nahoru a dolu.

22
    Na hrací ploše se přiostřuje. Tentokráte na zeleném pažitu skončil domácí Lanzafame, pár slov si od sudího vyslechl Rikan.

23
    Peretz se skvěle zorientoval v přehuštěném prostoru, posléze vyprodukoval kolmici na Dasu. Druhý jmenovaný měl k míči příliš daleko.

24
    Poslední minuty nabízí o poznání nepřesnější podívanou. Před malým momentem se ale k sympatické ráně dostal Varga, míč putoval na tribunu.

29
    Rajkovič byl vyrušen ze zimního spánku, nyní totiž musel řešit nebezpečnou situaci před vlastní brankou. Hostující brankář ihned založil protiakci.

30
    Schoenfeld nakonec vybojoval rohový kop. K míči se postavil pravý obránce Dasa, na jehož centr nejlépe zareagoval Fontes.

31
    Menší zdravotní problémy měl domácí Finnbogason, který v pokutovém území svedl souboj o balón. Nakonec je všechno v pořádku.

32
    Máme za sebou něco málo přes třetinu hry. I nadále sledujeme vyrovnanou partii, v posledních minutách je o něco aktivnější Maccabi.

33
    Botka to zkoušel individuálním průnikem do šestnáctky, na samotné hraně velkého vápna zasáhl Dasa. Rohový kop pro domácí celek.

34
    Avšak s totožným výsledkem. Maccabi Tel-Aviv je zatím ve vzduchu velmi zodpovědné, svého soupeře nepouští k ničemu vážnějšímu.

35
    Spirovski chtěl přiťuknout zcela volnému Bolemu, tento úmysl ale přečetl pozorný Micha, jenž odpravil kulatý nesmysl ven z hrací plochy.

36
    Žlutou kartu dostává Eyal Golasa (Maccabi Tel-Aviv FC).

37
    Perez se zasekávačkou zbavil napadajícího protihráče, posléze zkoušel sám zakončit. Jeho rána ale nebyla vůbec povedená.

38
    S míčem se pomazlil také brankář Dibusz, který rozehrál do strany na volného Lovrencsicse. Domácí to zkouší po pravém křídle.

39
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.

43
    Hostující celek se nyní hodně hněval na rozhodčího, který zřejmě neviděl nedovolený zákrok na Golasu. Posléze odpískal faul hostujícího Peretze.

44
    Brzy se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu. Vypadá to, že žádnou branku zatím neuvidíme.

45

Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou branku. Sledovali jsme velice vyrovnanou podívanou a také několik zajímavých šancí. O něco více ze hry měl izraelský celek, Ferencváros spíše hrozil z rychlých protiútoků.

46

47
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

48
    Hned v úvodních vteřinách se k autovému vhazování dostal Lovrencsics, který si svým hodem vybral kolegu Lanzafameho.

49
    Nakonec se k autu dostal také soupeř, konkrétněji to byl Saborit. Levý obránce rozehrál na jistotu k obranné linii.

50
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval hostující Bole, který neodhadl dráhu letu míče a místo toho trefil Finnbogasona.

51
    Golasa na malý moment operoval na pravém křídle, kde ale narazil na početnější přesilu protihráčů. Domácí neuspěli při následném kontru.

52
    Na zeleném pažitu zůstal ležet domácí Bole, který se okamžitě dostal do péče lékařského personálu. Nehraje se více než minutu.

53
    Nakonec se Ferencváros postaral o rozehrávku volného kopu. Na centr si seběhl jeden z domácích, hlavičku ale poslal doprostřed.
    53. Šance po standardce.

54
    Na opačné straně bude také na pořadu dne standardní situace. Za záchrannou brzdu se rozhodl zatáhnout domácí Fontes.

55
    K rozehrávce se postavil Golasa, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho navštívenka skončila pouze na zdi.

56
    Posléze se domácí celek dožadoval rohového kopu, skutečnost byla o něco odlišná. Ferencváros bude nakonec pouze vhazovat.

57
    Rohový kop se konal na druhé straně, do zakončení se dokonce dostal Tibi. Hlavička ze záklonu neměla šanci na úspěch.

58
    Velká šance hostů! Balón proti noze obdržel RIkan, jeho rána prosvištěla jen o vlásek vedle tyče. Zřejmě největší branková příležitost.

59
    Nyní se nám hra o poznání uklidnila, stále je na balónu častěji hostující celek. Rikan nyní neuspěl v rychlostním souboji.

60
    Směrem dopředu to zkusili také domácí, velmi dobře ale zasáhl Tibi. Rychlý kontr Tel-Avivu skončil na pozorné obraně soupeře.

61
    Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Izraelský celek stupňuje svůj nápor, domácí mají velké potíže ve vlastní šestnáctce.

62
    Nakonec z toho byl další rohový kop pro hosty, i tentokráte ho obstaral obránce Dasa. Centrovaná nabídka zaplula na hlavu Frimponga, který ale fauloval.

62
    Ferencváros právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Po standardní situaci vznikl v šestnáctce menší zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval STEFAN SPIROVSKI. Jeho rána placírkou skončila až v síti.
    62. SPIROVSKI - 1:0

63
    Nyní se hodně přiostřilo. Může za to hostující Golasa, který hodně tvrdě zajel do protihráče. Faktem je, že hostující záložník už jednu žlutou kartu má.

64
    Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Eyal Golasa, přichází Eliran Atar.

65
    Uvidíme, jak hosté na změnu skóre zareagují. Ve druhém poločase sice byli aktivnější, poslední minuty jim zrovna dvakrát nevyšly.

66
    O vyrovnávací trefu se pokusil Schoenfeld, který se v šestnáctce obtočil s míčem. Posléze ale zamířil přímo doprostřed.

67
    Dasa byl v osobním souboji proti Bolemu o poznání důraznější, což přineslo dílčí úspěch v podobě zisku autového vhazování.

67
    Žlutou kartu dostává Kjartan Finnbogason (Maccabi Tel-Aviv FC).

68
    Ferencváros měl k dispozici už čtvrtý rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Nakonec byl po jednom ze soubojů odpískaný faul.

69
    Kjartansson se na malý moment dostal za záda obrany, následnou střílenou přihrávku dokázal srazit do boční sítě domácí Frimpong.

70
    Ferencváros se rozhodně nerozhodl pouze bránit, spíše ba naopak. Maďarský celek se chopí rozehrávky dalšího rohového kopu.

71
    Míč směřoval k hranici malého vápna, kde ale zakročil pozorný Tibi. Posléz to z velké vzdálenosti zkusil Bole, leč hodně nad branku.

72
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Tel-Avivu se v těchto momentech utkání vůbec nedaří, soupeř je o poznání živější.

73
    Najednou se do velké šance dostával jeden z hostů, na poslední chvíli ale zakročil Botka. Nakonec to bylo s útočným faulem Tel-Avivu.

74
    Důležitý zákrok Dibusze! Kousek za pokutovým územím napřáhl Peretz, proti jehož ráně se dokázal domácí brankář blýsknout skvělým zákrokem.

75
    Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Davide Lanzafame, přichází Leandro.

76
    Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Roland Varga, přichází Ivan Petriak.

79
    Málem to bylo o dvě branky! Fontes se skvělým způsobem proháčkoval až do šestnáctky, zakončení ale poslal pouze do boční sítě.

79
    Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Vidar Orn Kjartansson, přichází Omer Atzili.

80
    Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Kjartan Finnbogason, přichází Daniel Bode.

81
    Obrázek hry se příliš nemění. Stále sledujeme hodně vyrovnanou podívanou. Jen pro připomenutí, příští týden bude na programu odveta

82
    Máme před sebou poslední desetiminutovku. Tel-Aviv se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, stále naráží na výbornou obranu soupeře.

83
    Saborit se marným způsobem snažil vybojovat autové vhazování pro svoje barvy. Nakonec se autu ujme domácí celek.

84
    Domácí hráči se přeci jenom začali stahovat hlouběji na vlastní polovinu, soupeř to tak bude mít čím dál více obtížnější.

85
    Bole podnikl rychlý protiútok, který ještě před polovinou hrací plochy dokázal utnout Rikan. Domácí hráči zůstanou u balónu.

85
    Žlutou kartu dostává Daniel Bode (Ferencvárosi TC).

85
    Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Avi Rikan, přichází Shiran Yeini.

86
    Nakonec to bylo s faulem, Ferencváros se tak dostal k rozehrávce volného kopu z vlastní poloviny. Nákop se stal snadnou kořistí soupeře.

87
    Hodně uspěchaně to nyní zamýšlel střídající Atzili, který místo kombinace vypálil. Míč směřoval zhruba metr vedle brány.

88
    Brzy se nám rozběhne nastavený čas. S vysokou pravděpodobností to vypadá, že se domácí tým dočká vítězství.

89
    V závěru ještě jedná velká šance. Hosté se dostali do zakončení z velkého vápna, míč ale dokázal z čáry odhlavičkovat Blažič.

90
    Žlutou kartu dostává Eliran Atar (Maccabi Tel-Aviv FC).

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+1
    Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jenom dostávají k vyrovnávací brance! Z velké vzdálenosti to zkusil ELIRAN ATAR, načež jeho střela doplachtila až do sítě. Do dráhy letu míče ještě zřejmě strčil nohu jeden z hráčů.
    90+1. ATAR - 1:1

90+3
    Zdá se, že se nakonec dočkáme nerozhodného výsledku. Do konce zápasu zbývá zhruba minuta.

90+4

Je konec! Dnešní utkání nám nakonec nabídlo hned dvě branky, oba celky se postaraly o jednu trefu. Druhý poločas byl o poznání zajímavější, domácí se totiž dostali do vedení. Už v nastaveném čase ale srovnal skóre hostující Atar, který tak svému celku zajistil lepší výchozí pozici do odvety.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:8. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:21. (20:52:03)