Česko – Švajčiarsko 6:3 (kon.)
Česko
6:3 (2:3, 2:0, 2:0)
Švajčiarsko
cz Pondelok 16.07.2018, 17:00 • Sportcentrum Lužánky, Brno • Reprezentácia do 20 rokov

To je pro dnešní utkání vše. Program hokejové juniorky pokračuje v Brně zítra, kdy se opět od 17:00 utká se Švýcarskem. (19:17:48)

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Karel Plášek!

Čeští junioři vstupují nové sezóny výhrou nad Švýcarskem. Třetí třetina byla hodně kouskovaná. K vidění bylo i pár roztržek. Čechům se podařilo vsítit v závěrečné periodě dvě branky a zaslouženě vítězí. Švýcaři byli lepším celkem pouze v první třetině, kde vstřelili tři branky. Od druhé třetiny se prosazovali pouze Češi.

59:40
    V závěru se ještě snažil prosadit Čajka, trefil však pouze obránce před ním.
    57:34 SAFIN - 6:3

57:34
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi využívají přesilovou hru. Po kombinaci na levé straně hřiště si vzal puk za branku Machalovi, který přihrál na pravý kruh OSTAPU SAFINOVI, který trefil místo nad vyrážečkou a navyšuje vedení o tři branky. Asistence: Ondřej Machala.

57:12
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Barandun – 2 min., nedovolené bránění).

56:53
    Libor Zábranský se dostal pod tlak při rozehrávce, situaci si nekomplikoval a vyhodil na zakázané uvolnění.

55:52
    Češi jsou v plném počtu, v době, kdy Patera musel předvést zákrok proti důraznému Nussbaumerovi.

55:05
    Češi jsou již ve čtyřech. Hostům se nedaří dostat se do útočného pásma.

54:44
    Švýcaři hrají dvojnásobnou přesilovu hru.

53:52
    Vyloučení v týmu Česko (Dajčar – 2 min., hrubost + 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gross – 2 min., hrubost).

53:52
    Na hřišti se odehrála další roztržka, kterou rozhodčí ukončili.

53:40
    Švýcarsko je kompletní a bude hrát půl minuty přesilovou hru.

53:04
    Nussbaumer se dostal do situace jeden na jednoho. Zkusil zamíchat pukem a vystřelit přes obránce. Střela letěla na hruď Patery, který s lehkou obtíží kryje touš.

52:15
    Máme tu hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Vhazování před Paterou vyhráli hosté, kteří ihned zkusili vystřelit. Český brankář připraven.

52:15
    Vyloučení v týmu Česko (Hrabík – 2 min., krosček).

51:50
    Češi hrají přesilovou hru. Safin vypálil po ledě, pokus brankář vyrazil.

Matouš Vojáček

Góly a asistencie: 16. Dvořák (Škvrně), 19. Škvrně (Dvořák), 26. Navrátil (Hladonik), 40. Zelingr (Machala), 42. Hrabík (Safin), 58. Safin (Machala) – 7. Müller (Gross, Sigrist), 12. Tanner (Cavalleri), 16. Berni (Müller)

Česko: Patera (Dostál) – Zelingr, Buchtela, Bednář, Zábranský, Šalda, Mikyska, Dajčar – Čajka, Hladonik, Jeník, Škvrně, Blümel, Machala, Plášek, Navrátil, Dvořák, Hrabík, Safin, Svoboda, Kern.
    Švajčiarsko: Zaetta (Hollenstein) -. Guillaume, Barandun, Berni, Burger, Geisser, Gross, Le Coultre, Matewa – Brüschweiler, Cavalleri, Derungs, Kohler, Leuenberger, Müller, Nussbaumer, Partry, Sigrist, Simic, Tanner, Wyss.

Rozhodca: Adam Kika, Pavel Obadal – Václav Hanzlík, David Otáhal