Nórsko – Portugalsko 1:3 (kon.) | Fínsko – Taliansko 0:1 (kon.)
Fínsko
0:1 (0:1)
Taliansko
cz Pondelok 16.07.2018, 19:00 • Elisa Stadion (Vaasa) • Majstrovstvá Európy U19 • Skupina A

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:9. (20:55:55)

Je konec! Dnešní utkání nakonec rozhodla jediná branka, a sice z kopačky Zaniola. Italská reprezentace tak potvrdila roli jasného favorita dnešního zápasu, avšak hostitel tohoto turnaje nepředvedl vůbec špatný výkon. Finsko se ve druhém poločase snažilo dohnat jednobrankové manko, avšak neustále naráželo na pozornou obranu nebo brankáře Plizzariho. Italové se postupem času soustředili na defenzívu, která slavila úspěch, neboť nedopustila žádnou inkasovanou branku.

90+6

90+5
    Vypadá to, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto. Do konce utkání zbývá něco málo přes minutu, Finsko se ale nemůže dostat na dostřel Plizzarimu.

90+4
    Přetahovanou o balón nakonec lépe zvládli hráči Itálie, kteří vyvezli míč do bezpečnějšího prostoru.

90+3
    Žlutou kartu dostává Gianluca Scamacca (Itálie).

90+2
    Finsku se absolutně nepovedla rozehrávka rohového kopu, po kterém se Plizzari dostal k výkopu od své branky.

90+1
    Mohlo být vyrovnáno! Z velké vzdálenosti od branky to zkoušel Oksanen, proti jehož pohotové střele se senzačně vrhl Plizzari.

90
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

89
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Timo Stavitski, přichází Niklas Jokelainen.

88
    Do konce zápasu už nezbývá moc času. Italové hrají přesně tak, jak jim to vyhovuje.

87
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Abukar Mohamed, přichází Anssi Suhonen.

86
    Po hodně dlouhé době práce pro Leislahtiho. Po odraženém centru to z dálky zkusil Tonali, jeho zakončení zaplulo do náruče brankáře.

85
    Útočným faulem se prezentoval střídající Kean, který v souboji proti Vesiahovi uplatnil až příliš velký důraz. Finsko okamžitě rozehrálo.

84
    Hráči v modrém se přeci jenom přesunuli před brankáře Leislahtiho, kterého ani v tomto případě neohrozili. Itálie byla mnohem nebezpečnější v úvodním dějství.

83
    Standardní situace na straně Itálie. Melegoni to logicky nezkoušel centrovaným balónem, nýbrž poslal zpětnou přihrávku na Bettellu.

82
    Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes deset minut. Finsko se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, soupeř mu toho moc nedovoluje.

81
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicolo Zaniolo, přichází Davide Fratesi.