CSKA Moskva – Třinec 7:1 (kon.) | Sparta Praha – HC Slovan 3:0 (kon.) | K. Vary – Trenčín 6:4 (kon.)
HK Riga – Vítkovice 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – HK Riga 12:0 (kon.) | Trenčín – Sparta Praha 1:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 7:3 (kon.)
HC Sparta Praha
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
cz Utorok 07.08.2018, 08:30 • Malá WERK Aréna, Třinec • President Cup

Z tohoto online přenosu je to vše a zhruba za půl hodiny se znovu přihlásím z malé WERK Arény. Odehraje se tady souboj o první místo mezi Rigou a Vítkovicemi. (10:47:05)

Pražané ve třetí třetině nepustili svého soupeře byť jen ke kontaktnímu gólu, zaslouženě zvítězili 3:0 a zajistili si třetí místo ve skupině. O soupeřích obou týmů v boji o páté až osmé místo se rozhodně v právě hraném duelu mezi Karlovými Vary a Trenčínem.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni brankář Slovanu Dominik Bovan a obránce Sparty Andrej Adamec.

Ještě se nám strhla menší strkanice, kterou rozhodčí rázně ukončili.

59:50
    Pražané pomalu slaví první vítězství na turnaji.

59:17
    Ještě jedno vyloučení v závěru utkání. Na trestnou lavici se vrací Martin Morong a opět to je za sekání.

58:30
    Slovan už je také kompletní, ale na svém kontě má tříbrankovou ztrátu.

57:58
    Sparta je v plném počtu, Slovan ve čtyřech.

57:26
    Sparťané ve třech, protože na ledě zůstal ležet Theimer. Rozhodčí přerušili hru.

56:27
    Sparta bude hrát přesilovku čtyři na tři. Na dvě minuty je vyloučen Martin Morong za sekání.

55:47
    Ondriš atakoval za sparťanskou svatyní gólmana Sluku. Oba zůstali po střetu ležet na ledě. Broš neudržel nervy a krosčekoval Ondriše. Oba si jdou sednout na trestnou lavici.

55:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Střelu Theimera od modré vyrazil gólman Bovan vedle sebe, kam si dojel pro puk MICHAL VITOUCH a dorážkou do odkryté brány zvýšil vedení Sparty na 3:0.

54:36
    Prudká střela Davida z levého kruhu končí u Bovana.

53:41
    Slováci se špatnou přihrávkou vytěsnili z útočného pásma a Sparta i toto oslabení ustojí bez inkasovaného gólu.

52:39
    Pražané i v oslabení zaútočili Kalný se prokličkoval před bránu, jenže bekhendovou střelou do středu brány nemohl překvapit Bovana v bráně Slovanu.

51:41
    Trestná lavice Pražanů dlouho nezůstala prázdná. Za hákování byl vyloučen na dvě minuty Patrik Brůna.

51:18
    Sparťané zmáčkli svého soupeře a celou akci zakončil střelou z mezikruží Höll. Trochu přesnosti a mohli se rudí radovat z třetího gólu, tak si úspěšný zákrok připsal Bovan.

50:45
    Sparta je kompletní.

Igor Mainka

Góly a asistencie: 22. Červenka (Vitouch, Theimer), 32. Straka (Adamec), 56. Vitouch (Theimer)

HC Sparta Praha: Sluka (Dlouhý) – Adamec, Brůna, Ducháč, Ludvík, Mašek, Tomov, Šesták, Menzel – Broš, Bareš, Straka, Theimer, Vitouch, Červenka, David, Mácha, Höll, Pírs, Kalný, Němec.
    HC Slovan Bratislava: Bovan (Rusnák) – Patzelt, Čechov, Benedikt, Bertok, Borák, Krakovský, Morong, Rajzík – Géci, Ožvald, Bubica, Molnár, Trubač, Ružanský, Zelenay, Kukumberg, Lachkovič, Veber, Jendek, Ondriš.