Almaty – Sigma Olomouc 1:2 (kon.) | Niederkorn – Ufa 2:2 (kon.) | Larnaca – Sturm Graz 5:0 (kon.)
Helsinki – Ljubljana 1:4 (kon.) | Universitatea Craiova – Lipsko 1:1 (kon.) | Kodaň – CSKA Sofia 2:1 (kon.)
Kukësi – Kutaisi 2:0 (kon.) | APOEL – Be'er Sheva 3:1 (kon.) | Midtjylland – New Saints 3:1 (kon.)
FK Sūduva – Jūrmala 0:0 (kon.) | Kluž – Alaškert 5:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Sevilla 0:5 (kon.)
Molde – Hibernian 3:0 (kon.) | Zenit – Minsk 8:1 (po pr.) | Luzern – Olympiakos 1:3 (kon.)
Tel Aviv – Pjunik 2:1 (kon.) | Dinamo Brest – Limassol 1:0 (kon.) | Linz – Besiktas 2:1 (kon.)
Dudelange – Légia Varšava 2:2 (kon.) | Zrinjski Mostar – Razgrad 1:1 (kon.) | Brøndby – Spartak Subotica 2:1 (kon.)
Bazilej – Arnhem 1:0 (kon.) | Bergamo – H. Haifa 2:0 (kon.) | Maribor – Rangers 0:0 (kon.)
Lech Poznań – Genk 1:2 (kon.) | Gent – Jagiellonia 3:1 (kon.) | Feyenoord – Trenčín sk 1:1 (kon.)
Rapid Viedeň – Slovan Bratislava sk 4:0 (kon.) | FCSB – Hajduk Split 2:1 (kon.) | Partizan – Nordsjælland 3:2 (kon.)
Rosenborg – Cork City 3:0 (kon.) | Bordeaux – Mariupol 2:1 (kon.) | Burnley – Başakşehir 1:0 (po pr.)
Rijeka – Sarpsborg 0:1 (kon.) | Valur – Tiraspol 2:1 (kon.) | Braga – Zorja Luhansk 2:2 (kon.)
Sporting Braga
2:2 (0:0)
FK Zorja Luhansk
cz Štvrtok 16.08.2018, 21:30 • Estádio Municipal de Braga, Braga • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Z mé strany je to pro tento zápas už všechno, díky za pozornost a dobrou noc. (23:37:32)

Fauly: 4:6

V Braze se nám urodilo velké překvapení, domácí tým je totiž vyřazen ze hry a dál postupuje po výsledku 2:2 Zorja Luhansk. Po bezbrankové první půli se to pravé drama odehrálo až ve druhém poločase. Nejprve se krásně z přímého kopu trefil Joao Novais a vypadalo to, že Braga si jde jasně za postupem, protože byla až dosud jasně lepším týmem. Jenže nic takového. Za pět minut srovnal Refael Matao. O tři minuty později padl ale další gól a radovala se Braga, když se prosadil Ricardo Horta. První zápas skončil v Luhansku 1:1, takže za této konstelace postupovala Braga. Jenže hostům stále stačil na postup jediný gól. A toho se také Zorja dočkala, když se z protiútoku prosadil Oleksandr Karavajev a stal se hrdinou večera. Poslal totiž Zorju Luhansk do čtvrtého předkola Evropské ligy.

90+7

90+7
    Žlutou kartu dostává Oleksandr Karavajev (FK Zorja Luhansk).

90+6
    Macharadze si našel ten centrovaný míč a jistým zákrokem ho chytil. Tohle už by mohlo být pro Luhansk dobré.

90+6
    Tak ještě je tu rohový kop pro domácí.

90+6
    Hosté ale znovu dokázali být ve vzduchu silnější a míč odvrátili.

90+5
    Braga má k dispozici ještě jednu standardní situaci.

90+5
    Další dlouhý a vysoký míč do vápna dokázal vyboxovat brankář Macheradze.

90+4
    Domácí reklamují ruku jednoho z hráčů Luhansku v pokutovém území, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.

90+3
    Žlutou kartu dostává Ricardo Esgaio (SC Braga).

90+3
    Ze standardní situace ale domácí nic nevytěžili. Míč si ze vzduchu stáhl brankář Macharadze.

90+2
    Sám ale dostal za předchozí jasné držení za dres žlutou kartu.

90+1
    Na hřišti zůstává ležet Michajličenko a logicky se mu vůbec nechce zpět na nohy.

90+1
    Nastavovat se ještě bude šest minut.

90
    Ke střele z hranice vápna se dostal Fransergio, ale hosté jeho pumelici obětavě zablokovali.

89
    Luhansk nečekaně nerozehrál rohový krok na krátko a píská se jeho ofsajd. I když se o něj tedy v žádném případě nejednalo.

88
    Už se opět hraje a Luhansk se brání nejlepším možný způsobem. Vybojoval si totiž rohový kop.

Petr Sumbal

Góly: 65. Novais, 73. Horta – 70. Ratao, 83. Karavajev

Karty:   8. Sousa (BRG), 32. Novais (BRG), 50. Horta (BRG), 90+3. Esgaio (BRG) – 34. Charatin (ZOR), 40. Chomčenovskij (ZOR), 63. Silas (ZOR), 64. Vernjdub (ZOR), 90+2. Michajličenko (ZOR), 90+7. Karavajev (ZOR)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 4:6.
    Sporting Braga: Matheus – Figueiras, Viana, Silva, Sequeira – Esgaio, Novais, Fransérgio – Eduardo (C), Sousa, Horta
    Náhradníci: Marafona, Ricardo, Xadas, Eduardo, Santos, Costa, Martins

FK Zorja Luhansk: Felipe – Tymčik, Vernjdub, Svatok, Michajličenko – Karavajev (C), Charatin, Silas, Chomčenovskij – Ledněv, Ratao
    Náhradníci: Macharadze, Gorděnko, Kočergin, Lytvyn, Kanajev, Kazakov, Čeberko

Rozhodca: Aleksandar Stavrev – Dejan Kostadinov, Goce Petreski (vš. MKD)
    09.08.2018
    Zorja Luhansk - Braga 1:1

Góly: 72. Karavajev – 69. Horta

Karty:   27. Ledněv (ZOR), 80. Charatin (ZOR) – 25. Eduardo (BRG), 43. Novais (BRG)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:18.