Chievo – Juventus 2:3 (kon.) | Lazio – Neapol 1:2 (kon.)
Lazio Rím
1:2 (1:1)
SSC Neapol
cz Sobota 18.08.2018, 20:30 • Stadio Olimpico, Řím • Talianska Seria A • 1. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. (22:35:18)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:5.

Carlo Ancelotti odstartoval v lize na lavičce Neapoli vítězně! Šestý ligový zápas v řadě na Stadio Olimpico dokázala Neapol ovládnout, tady se jí daří. Neměla to ovšem vůbec jednoduché. Prvních pětatřicet minut dominovalo Lazio, které se také díky krásnému gólu Immobileho dostalo do vedení. Ovšem od té doby byla Neapol lepší, probrala se a ještě v závěru první půle srovnala.

Rozhodující direkt padl v 59. minutě, kdy krásnou ranou překonal Strakošu Insigne. Na to už nedokázalo Lazio zareagovat, hosté kontrolovali hru až do 90. minuty. V samotném závěru Římané přeci jen zatlačili, vytvořili si jednu tutovku, ale Acerbi hlavou trefil jen tyč. Neapol tak zvládla stejně jako Juventus obrátit skóre a v prvním těžkém kole vybojovala tři body. Mistr i vicemistr z minulé sezóny tak zatím po dvou zápasech vévodí tabulce.

90+5

90+5
    Hosté míč odvrátili a duel končí!

90+4
    V samotném závěru má k dispozici Lazio přímý kop z půlící čáry, poslední šance!

90+3
    Dlouhý nákop Bastose hledal Correu, ale ten míč na hrací ploše nestihl a poté bolestivě spadl přes reklamní banner.

90+3
    Hosté rozehráli roh nakrátko, ale Mertens byl následně v ofsajdu. Necelé dvě minuty pro Lazio na srovnání.

90+2
    Callejón vyrazil dopředu a našel na zadní tyči Milika, skvělým skluzem před brankovou čárou zachránil domácí Bastos! Neapol mohla definitivně rozhodnout.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty, u míče Neapol.
    90. Acerbi mohl srovnat, ale hlavou trefil jen tyč!

90
    Luis Alberto odcentroval na přední tyč, kde hlavičkoval Acerbi, ale míč nenasměroval do sítě, pouze do bližší tyče! Veliká škoda pro Lazio... Následný centr Alberta byl až příliš přetažený.

90
    Po sraženém centru následuje rohový kop pro domácí!

90
    Cataldi nedokázal najít v tísni Cácerese. Ovšem Lazio opět vybojovalo zpět míč a přeci jen si v závěru vytváří tlak!

89
    Pouze na okamžik bylo Lazio nalepené k pokutovému území, přišel jen zblokovaný centr.

88
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Danilo Cataldi.

87
    Callejónův centr prosvištěl vápnem, ale hráči Lazia odkopem jen darovali míč zpět hostům. Na nějaký závěrečný tlak se domácí zřejmě nemají, museli by skórovat spíše z náhodné akce.

86
    Callejón dostal míč na levou stranu, před Radua sice nedokázal odcentrovat, ale vybojoval rohový kop. Radu již podruhé za krátkou dobu právě Callejóna postrčil, ale sudí si dnes žlutou kartu zřejmě zapomněl.