Česko – Turecko 62:60 (po pr.)
Česká republika
62:60 (11:18, 24:38, 42:41, 50:50)
Turecko
cz Sobota 18.08.2018, 15:45 • Basketball school • ME do 16 rokov - ženy • Skupina A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:55:38)

Je dobojováno a na straně českého týmu propuká obrovská radost. Turecko vedlo v průběhu první půle už o 18 bodů, ale na konci třetí čtvrtiny to bylo české hráčky, které držely těsný náskok. Čtvrtá čtvrtina přinesla nervózní basket s mnoha chybami, nicméně to vypadalo, že Česko náskok udrží a vyhraje. Trojka Erdoganové 18 sekund před koncem však dostala zápas do prodloužení. I v něm se reprezentantky Česka dostaly do vedení, o které ovšem minutu před koncem přišly a vypadalo to na možné druhé nastavení. To ale odmítla Fišerová a její koš byl nakonec tím vítězným. Po velkém obratu mají české hráčky ve skupině A stoprocentní bilanci, Turecko ke včerejšímu vítězství připisuje porážku.

Statistiky

Nejvíce bodů: Malíková 22 – Erdoganová 20
    Nejvíce doskoků: Fučíková 19 – Yilmazová 11
    Nejvíce asistencí: Fišerová, Fučíková 6 – Yilmazová 4

Konec zápasu. (62:60)

44:55
    Turecko má míč a šanci na poslední střelu, zatím ale není v pozici na zakončení. (62:60)

44:40
    Fišerová vrací českému týmu vedení! (62:60)

44:20
    Bleskově ale odpověděla Erdoganová. (60:60)

44:16
    Zethammerová se zleva natlačila pod koš a překulila míč do obroučky. (60:58)

43:54
    Náskok českých basketbalistek je pryč, Yilmazová proměnila oba trestné hody. (58:58)

43:54
    Chyba českého týmu při rozehrávce znamenala ztrátu, faul a dva trestné hody pro Yilmazovou. (58:56)

43:46
    Pod košem českého týmu vznikl zmatek, kterého využila Yilmazová a zblízka dala další dva body. (58:56)

43:20
    Už to neplatí, neboť z protiútoku se trefila Erdoganová. Závěr tak bude opět velmi dramatický. (58:54)

43:14
    A byla úspěšná v obou případech. Český tým vede o šest. (58:52)

43:14
    Faul na Malíkovou, budou následovat dva trestné hody. (56:52)

42:50
    Gulceliková vystřelila z nouze, rána ji ale sedla a bylo to za dva body. (56:52)

41:53
    Ta byla opravdu blesková, Malíková dostala přihrávku do sóla a hravě jej střelou o desku zakončila. (56:50)

41:46
    Mikšíková doskočila pod vlastním košem a zakládá akci svého týmu. (54:50)

41:35
    Výborná obrana českého týmu, přihrávka Gulové byla sražena. (54:50)

41:07
    Další body přidala střelou z levého křídla Mikšíková a je to už o čtyři. (54:50)

40:33
    Zeithammerová se obtočila kolem své strážkyně, uvolnila se a pak z výskoku dala se štěstím koš. (52:50)

Aleš Pur

Česká republika: Finková, Hajnová, Zeithammerová, Malíková, Mikšíková, Fučíková, Zdeňková, Fišerová, Chromá, Stloukalová, Pokorná, Kubíčková.
    Turecko: Mandiraciová, Gulceliková, Ucarová, Gulová, Yilmazová, Sacalirová, Uzunogluová, Erdoganová, Simseková, Tokatliová, Vardarová, Turkmenová.

Rozhodca: Zdravko Rutešić (MNG), Mindaugas Vecerskis (LTU), Paulina Gajdoszová (POL)