Burnley – Watford 1:3 (kon.) | Manchester City – Huddersfield Town 6:1 (kon.) | Brighton – Manchester United 3:2 (kon.)
Brighton & Hove Albion
3:2 (3:1)
Manchester United
Nedeľa 19.08.2018, 17:00 • Amex Stadium, Brighton • Anglická Premier League • 2. kolo

Odo mňa je to na dnes všetko, prajem vám pekný zvyšok dňa. (19:08:37)

Prekvapenie na koniec nedele. Brighton porazil Manchester United 3:2 po skvelom prvom polčase.

Domáci strelili dva góly v rozpätí troch minút, na ktoré ešte reagoval Lukaku. Na konci úvodného dejstva zapríčinil Bailly penaltu, ktorú Groß s prehľadom premenil.

Po zmene strán sa dlho nič nedialo, až prišla 75. minúta a famózny zákrok Ryana pri strele Pogbu. O dvadsať minút neskôr sa role vymenili, keď Ryan nemal nárok na Francúzovu koncovku z jedenástky. Prehru United zapríčinili najmä kisky Baillyho s Lindelofom.

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:13.

90+6
    90+5. Paul Pogba (MAN) - 3:2

90+5
    Manchester United dal gól!
    PAUL POGBA nedal Ryanovi šancu, no je už príliš neskoro na ďalší zásah.

90+5
    Viacerí hráči sa snažia znervózniť Paula Pogbu, ktorý bude pokutový kop zahrávať.

90+4
    José Mourinho s prázdnym pohľadom, Manchester ale bude kopať pokutový kop po faule Duffyho zozadu na Fellainiho!

90+3
    De Gea ešte raz pošle loptu na súperovu polovicu.

90+2
    Striedanie v tíme Brighton & Hove Albion FC: z ihriska odchádza Glenn Murray, prichádza Jürgen Locadia.

90+1
    Ťažko povedať, ktorý faul od Pogbu toto bol. Francúz by si ale tiež zaslúžil žltú kartu.

90+1
    Nadstavujú sa štyri minúty.

90
    Vstupujeme do záverečnej minúty riadneho hracieho času. Martín Montoya bez problémov upratal loptu do bezpečia.

89
    Striedanie v tíme Brighton & Hove Albion FC: z ihriska odchádza Pascal Groß, prichádza Beram Kayal.

88
    Pogba hlavou odpratal loptu, no United sa v útoku vôbec nič nedarí. O držiteľovi troch bodov je rozhodnuté.

87
    Dale Stephens sa poľahky stratil z radaru Fellainiho, spracoval loptu na zadnej tyči a nebyť bloku Younga, lopta by poskakovala pred bránou. Rohový kop.

86
    Päť minút do konca. David de Gea posiela loptu na polovicu súpera, hostia ju ale veľmi rýchlo strácajú, Paul Pogba s ďalším faulom.

85
    Marcus Rashford nezmohol proti štvorici protihráčov absolútne nič. Pri snahe o zisk lopty navyše fauloval.

84
    Donáška lopty do veľkého vápna sa nepodarila, Brighton ale zostáva pri lopte.

Viktor Kalinács

Góly: 25. G. Murray, 27. Duffy, 44. Groß (pen.) – 34. R. Lukaku, 90+5. P. Pogba (pen.)

Karty:   67. G. Murray (BRN) – 45+2. Martial (MAN)

Brighton & Hove Albion: Ryan – Montoya, Duffy, Dunk (20. Balogun), Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, March – Groß (89. Kayal) – G. Murray (90+2. Locadia).
    Náhradníci: Button – Kayal, Bissouma, Locadia, Džahánbachš, Balogun, Bernardo.

Manchester United: de Gea – Young, Bailly, Lindelöf, Shaw – Fred, Pereira (46. Lingard), P. Pogba – Mata (46. Rashford), R. Lukaku, Martial (60. Fellaini).
    Náhradníci: Grant – Rashford, Smalling, Lingard, McTominay, Fellaini, A. Herrera.

Rozhodca: Kevin Friend

Diváci: 30 592