Novosibirsk – Jekaterinburg 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | CSKA Moskva – Jaroslavľ 1:3 (kon.)
Riga – D. Moskva 4:2 (kon.) | HC Slovan – Čerepovec sk 2:1 (kon.)

Česká stopa v zápase
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 24 střel, 23 zákroků, 1 inkasovaná branka.

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu sice aktivně, ale byli první, kdo inkasoval. Po pěkné individuální akce se do šance dostal Anatolij Golyšev, jehož projektil propadl brankáři Alexeji Krasikovovi až za brankovou čáru. V poslední vteřině první třetiny pak střelou z otočky poslal hosty do vedení o dva góly Alexandr Kučerjavenko. Jeho branku potvrdil videorozhodčí. Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Ve třetí třetině se dokázali znovu prosadit hosté, Popov poslal kotouč mezi rukou a tělem brankáře. Následně se trefil domácí Nikita Michajlov. To bylo z domácí strany všechno. Pak se ještě prosadil do prázdné branky Anatolij Golyšev. Avtomobilist vyhrává tento duel 4:1.

59:55 Anatolij GOLYŠEV - 1:4

59:55
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Hostující celek střelou do prázdné branky pojistil své vedení. Ze střední vzdálenosti se prosazuje ANATOLIJ GOLYŠEV. Asistence: Andrej Obidin.

59:41
    Charles Bertrand vypálil, jeho rána byla znovu zblokovaná.

59:38
    Oddechový čas pro hosty.

59:38
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, gól z toho není, a tak se píská icing. Vhazovat se bude před brankou Avtomobilistu.

59:30
    Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Charles Bertrand byl před brankou hodně důrazný, ale ani on nedokázal protlačit kotouč za brankovou čáru. To už domácí hrají v šesti. Brankář je na střídačce.

59:00
    Jegor Dugin z velké dálky minul levou tyčku branky hostujícího celku.

58:24
    Nikita Michajlov poslal kotouč před branku, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl připravený tečovat. Jakub Kovář neměl zakrytý výhled.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Hosté hrají tak, aby domácí nemohli hrát bez gólmana.

57:40
    Konstantin Alexejev rozehrává od své branky, v jeho akci pokračuje spoluhráče. Alexej Jakovlev se dostal do šance, jeho bekhendová rána končí mimo.

57:00
    Takticky hrají hosté výborně. Jekatěrinburg napadá ihned po ztrátě kotouče, domácí tak mají na vše minimum času.

56:33
    Vhazovalo se ve středním pásmu, hosté sice získali kotouč, ale museli se vrátit až ke své brance.

55:50
    Sibir špatně rozehrál, je z toho jen icing, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

55:22
    Mnoho času už domácí celek na dramatizování zápasu nemá, navíc hostující obrana hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho šancí.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 49. Piganovič (Dugin) – 11. Golyšev (Paré), 20. Kučeriavenko, 43. V. Popov (Litovčenko), 60. Golyšev (Obidin)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – Demidov, Piganovič, Savčenko, K. Alexejev, Ignatovič, Morozov, Naumov – Lisin, Dugin, Šarov – Bertrand, Junttila, J. Peltola – Emmerton, Zyrianov, Pervušin – Barbašev, A. Jakovlev, Michajlov – Romancev.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Mamkin, D. Bodrov, Jegoršev, Ľamin, Valitov – Krikunov, Kučeriavenko, Milovzorov – Dawes, Sexton, S. Da Costa – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Kuzněcov, Litovčenko – Obidin.

Rozhodca: Lavrentěv, Birin – Bitjukov, Parikov

Diváci: 7 420