koniec udalosti
19. etapa
Víťaz: Thibaut Pinot (Groupama-FDJ)
Michal Bakoš
Výsledky devätnástej etapy Vuelta a España 2018
Najlepšia desiatka celkového poradia
1. Simon Yates (Mitchelton-Scott) 76:44:41 hod.
2. Alejandro Valverde (Movistar) +1:38
3. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +1:58
4. Enric Mas (Quick-Step Floors) +2:15
5. Miguel Ángel López (Astana) +2:29
6. Nairo Quintana (Movistar) +4:01
7. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) +5:22
8. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) 5:29
9. Ion Izagirre (Bahrain-Merida) +6:30
10. Tony Gallopin (AG2R) +7:21
Celkové poradie (červený dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Bodovacia súťaž (zelený dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Vrchárska súťaž (bielo-modrý dres): Thomas De Gendt (Lotto-Soudal)
Kombinovaná súťaž (biely dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Tímová súťaž: Movistar
Najlepšia desiatka devätnástej etapy
1. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) 3:42:05 hod.
2. Simon Yates (Mitchelton-Scott) +0:05
3. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +0:13
4. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) 0:52
5. Miguel Ángel López (Astana) +0:52
6. Enric Mas (Quick-Step Floors) +0:52
7. Wilco Kelderman (Sunweb) +1:03
8. Alejandro Valverde (Movistar) +1:12
9. Tony Gallopin (AG2R) +1:15
10. Nairo Quintana (Movistar) +1:49
Rýchlostná prémia Sant Julià de Lòria (136,7 kilometra od štartu)
1. Jonathan Castroviejo (Sky) 4 body
2. Benjamin Thomas (Groupama-FDJ) 2 body
3. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) 1 bod
Celkové výsledky Vuelta a Espaňa 2018 po osemnástej etape
Najlepšia desiatka celkového poradia
1. Simon Yates (Mitchelton-Scott) 73:02:37 hod.
2. Alejandro Valverde (Movistar) +0:25
3. Enric Mas (Quick-Step Floors) +1:22
4. Miguel Ángel López (Astana) +1:36
5. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +1:48
6. Nairo Quintana (Movistar) +2:11
7. Ion Izagirre (Bahrain-Merida) +4:09
8. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) +4:36
9. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) +5:31
10. Tony Gallopin (AG2R) +6:05
Celkové poradie (červený dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Bodovacia súťaž (zelený dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Vrchárska súťaž (bielo-modrý dres): Thomas De Gendt (Lotto-Soudal)
Kombinovaná súťaž (biely dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Tímová súťaž: Movistar
Najlepšia desiatka celkového poradia
1. Simon Yates (Mitchelton-Scott) 76:44:41 hod.
2. Alejandro Valverde (Movistar) +1:38
3. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +1:58
4. Enric Mas (Quick-Step Floors) +2:15
5. Miguel Ángel López (Astana) +2:29
6. Nairo Quintana (Movistar) +4:01
7. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) +5:22
8. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) 5:29
9. Ion Izagirre (Bahrain-Merida) +6:30
10. Tony Gallopin (AG2R) +7:21
Celkové poradie (červený dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Bodovacia súťaž (zelený dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Vrchárska súťaž (bielo-modrý dres): Thomas De Gendt (Lotto-Soudal)
Kombinovaná súťaž (biely dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Tímová súťaž: Movistar
Najlepšia desiatka devätnástej etapy
1. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) 3:42:05 hod.
2. Simon Yates (Mitchelton-Scott) +0:05
3. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +0:13
4. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) 0:52
5. Miguel Ángel López (Astana) +0:52
6. Enric Mas (Quick-Step Floors) +0:52
7. Wilco Kelderman (Sunweb) +1:03
8. Alejandro Valverde (Movistar) +1:12
9. Tony Gallopin (AG2R) +1:15
10. Nairo Quintana (Movistar) +1:49
Rýchlostná prémia Sant Julià de Lòria (136,7 kilometra od štartu)
1. Jonathan Castroviejo (Sky) 4 body
2. Benjamin Thomas (Groupama-FDJ) 2 body
3. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) 1 bod
Celkové výsledky Vuelta a Espaňa 2018 po osemnástej etape
Najlepšia desiatka celkového poradia
1. Simon Yates (Mitchelton-Scott) 73:02:37 hod.
2. Alejandro Valverde (Movistar) +0:25
3. Enric Mas (Quick-Step Floors) +1:22
4. Miguel Ángel López (Astana) +1:36
5. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +1:48
6. Nairo Quintana (Movistar) +2:11
7. Ion Izagirre (Bahrain-Merida) +4:09
8. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) +4:36
9. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) +5:31
10. Tony Gallopin (AG2R) +6:05
Celkové poradie (červený dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Bodovacia súťaž (zelený dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Vrchárska súťaž (bielo-modrý dres): Thomas De Gendt (Lotto-Soudal)
Kombinovaná súťaž (biely dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Tímová súťaž: Movistar
Šprintérom vyfúkol triumf Jelle Wallays
Osemnásta etapa mala tranzitný charakter a jej profil vyhovoval šprintérom. Tí sa však do súboja o prvenstvo nedostali, hoci ich tímy pracovali celý deň na špici pelotónu a kontrolovali odstup na vedúcu partiu. Nakoniec ich prekvapila dvojica Jelle Wallays (Lotto-Soudal) a Sven Erik Bystrøm (UAE), ktorá bola súčasťou úniku dňa a vydržala až do konca. Triumf si vybojoval Jelle Wallays, Sven Erik Bystrøm obsadil druhú priečku a pódium etapy doplnil Peter Sagan.
Trojnásobný majster sveta sa v závere snažil prekaziť úspech úniku, zaútočil dlhým šprintom, ale na viac ako tretie miesto to už nestačilo. V súťaži o zelený dres je Sagan znova druhý za Alejandrom Valverdem.
Etapa s finišom na dlhom kopci
Devätnásta etapa sa bude niesť v znamení čakania na príchod cyklistov do Andorry, kde ich čaká cieľové stúpanie Coll de la Rabassa. Horská prémia prvej kategórie má nasledovné parametre: 17 km; 6,6 %. Zaujímať nás bude najmä to, ako sa na tomto kopci vyvinie situácia medzi pretekármi elitnej desiatky celkového poradia. Pre borcov, ktorí si chcú vylepšiť postavenie v generálnej klasifikácii, je predposlednou šancou. Pre kvalitných vrchárov, ktorí nie sú zainteresovaní v súboji o celkové poradie, je zas devätnásta etapa predposlednou možnosťou na pokúsenie sa o etapový vavrín z úniku.
Prémie na trati
Cieľová horská prémia prvej kategórie Coll de la Rabassa: 17 km; 6,6 % (Cieľ)
Rýchlostná prémia Sant Julià de Lòria (136,7 kilometra od štartu)
1. Simon Yates (Mitchelton-Scott) 73:02:37 hod.
2. Alejandro Valverde (Movistar) +0:25
3. Enric Mas (Quick-Step Floors) +1:22
4. Miguel Ángel López (Astana) +1:36
5. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +1:48
6. Nairo Quintana (Movistar) +2:11
7. Ion Izagirre (Bahrain-Merida) +4:09
8. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) +4:36
9. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) +5:31
10. Tony Gallopin (AG2R) +6:05
Celkové poradie (červený dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Bodovacia súťaž (zelený dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Vrchárska súťaž (bielo-modrý dres): Thomas De Gendt (Lotto-Soudal)
Kombinovaná súťaž (biely dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Tímová súťaž: Movistar
1. Jonathan Castroviejo (Sky) 4 body
2. Benjamin Thomas (Groupama-FDJ) 2 body
3. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) 1 bod
1. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) 3:42:05 hod.
2. Simon Yates (Mitchelton-Scott) +0:05
3. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) 0:13
4. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) 0:52
5. Miguel Ángel López (Astana) +0:52
6. Enric Mas (Quick-Step Floors) +0:52
7. Wilco Kelderman (Sunweb) +1:03
8. Alejandro Valverde (Movistar) +1:12
9. Tony Gallopin (AG2R) +1:15
10. Nairo Quintana (Movistar) +1:49
1. Simon Yates (Mitchelton-Scott) 76:44:41 hod.
2. Alejandro Valverde (Movistar) +1:38
3. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +1:58
4. Enric Mas (Quick-Step Floors) +2:15
5. Miguel Ángel López (Astana) +2:29
6. Nairo Quintana (Movistar) +4:01
7. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) +5:22
8. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) 5:29
9. Ion Izagirre (Bahrain-Merida) +6:30
10. Tony Gallopin (AG2R) +7:21
Celkové poradie (červený dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Bodovacia súťaž (zelený dres): Alejandro Valverde (Movistar)
Vrchárska súťaž (bielo-modrý dres): Thomas De Gendt (Lotto-Soudal)
Kombinovaná súťaž (biely dres): Simon Yates (Mitchelton-Scott)
Tímová súťaž: Movistar
1. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) 10 bodov
2. Simon Yates (Mitchelton-Scott) 6 bodov
3. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) 4 body
4. Rigoberto Urán (EF Education First-Drapac) 2 body
5. Miguel Ángel López (Astana) 1 bod