Den Haag – Eindhoven 0:7 (kon.) | Graafschap – Venlo 1:2 (kon.) | Amsterdam – Groningen 3:0 (kon.)
Willem II – Excelsior 2:2 (kon.)
HFC ADO Den Haag
0:7 (0:2)
PSV Eindhoven
cz Sobota 15.09.2018, 18:30 • Cars Jeans Stadion, Den Haag • Holandská Eredivisie • 5. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:26:33)

Utkání sledovalo 14 519 diváků.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 3:17. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:9.

Zápas je u konce a jestli to po poločasu vypadalo na poklidné dohrání, byla to mýlka. Hosté v 54. minutě upravili po proměněné penaltě Gastóna Pereira na 0:3 a mohli kontrolovat průběh utkání. Den Haagu do dnes moc nešlo a jejich zmar byl poté dokonán dalšími obdrženými góly. V 73. minutě skóroval dnes podruhé Hirving Lozano, o další dvě minuty se parádně trefil Érick Gutiérrez a v nastaveném čase přidalo PSV další dva zásahy. Po závaru skóroval Steven Bergwijn a pak se odehrála ještě jedna penalta. I tu druhou proměnil Gastón Pereiro a završil tak debakl domácích na 0:7.

90+5
    90+5. Gastón PEREIRO - 0:7

90+5
    PSV právě vstřelilo branku!
    I dnešní druhý pokutový kop si vzal na starost GASTÓN PEREIRO a i tentokrát mířil ke stejné tyči. Gólman opět vystihl směr, ale ani tentokrát na míč nedosáhl.
    90+5. Penaltový zákrok na Malena

90+5
    Před samotným pokutovým kopem ještě hlavní rozhodčí vykázal jednoho z domácích trenérů na tribunu.

90+4
    Tak ještě penalta pro hosty. Malone v koutu šestnáctky stáhl Malena a rozhodčí neváhal ani okamžik.

90+3
    Hráči domácího celku si již nepřejí nic jiného, než konec tohoto pro nevyvedeného utkání.
    90+2. Steven BERGWIJN - 0:6

90+2
    Zmar Den Haagu je dovršen šestou inkasovanou brankou. Po závaru a zmatku ve vápně pálil de Jong, jeho ránu gólman ještě vyrazil, ale na prudkou dorážku STEVENA BERGWIJNA už byl krátký. Míč zapadl k tyči a je to 0:6.

90+1
    Nepřesný pas k hranici šestnáctky, domácím nevyšel další přechod do útoku.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.

89
    Stále sledujeme urputnou snahu hráčů Den Haagu dát alespoň jeden gól a zmírnit krutou porážku, k tomu je ovšem potřeba střel. A těch se od domácích nedostává.

88
    Zoet rozehrává na svou obrannou řadu, Necid se snaží o případné napadání.

87
    Dlouhý nákop na půlku Eindhovenu, nikdo z domácích se ale k přihrávce neprobil.

Aleš Pur

Góly: 18. Lozano, 45+2. L. de Jong, 54. Pereiro (pen.), 73. Lozano, 75. É. Gutiérrez, 90+2. Bergwijn, 90+5. Pereiro (pen.)

Karty:   27. Meijers (HAA), 42. Beugelsdijk (HAA)

HFC ADO Den Haag: Groothuizen – Troupee, Beugelsdijk (64. N. Kuipers), Kanon, Meijers (57. B. Kuipers) – Immers, Malone, El Khayati – Becker, Necid, Hooi (76. Lorenzen).
    Náhradníci: Havekotte, Zwinkels – Gorter, Goossens, B. Kuipers, Pinas, N. Kuipers, Polley, Goppel, Lorenzen.

PSV Eindhoven: Zoet – Dumfries (79. Behich), Schwaab, Viergever, Angeliño – Rosario (70. É. Gutiérrez), Hendrix – Lozano (76. Malen), Pereiro, Bergwijn – L. de Jong.
    Náhradníci: Room, van Osch – Isimat-Mirin, Malen, Gakpo, Sainsbury, Ramselaar, É. Gutiérrez, Sadílek, Teze, Mauro Júnior, Behich.

Rozhodca: Bas Nijhuis – Rob van de Ven, Charl Schaap

Diváci: 14 519