Carolina – Tampa Bay 6:1 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:6 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
Montreal – Florida 2:5 (kon.) | Ottawa – Toronto 1:4 (kon.) | Minnesota – St. Louis 2:3 (kon.)
Vancouver – Calgary 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
cz Štvrtok 20.09.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • Príprava NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (04:21:39)

Dominik Simon (PIT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:48

1. Michael Rasmussen (DET) 1+0
    2. Trevor Hamilton (DET) 1+0
    3. Tristan Jarry (PIT) 44 zák., 3 góly

Je konec. Detroit dnes nakonec zvítězil 3:2 v prodloužení nad Pittsburghem.
    Ve 4. minutě byl Adam Johnson v šanci, ovšem s tou si poradil Howard. V polovině třetiny mohl Ford uklízet kotouč do odkryté brány, ale puk netrefil. Do druhé dvacetiminutovky vstoupil Pittsburgh parádně, když se už po osmnácti vteřinách prosadil Derek Grant střelou z první. Poté už to byli ovšem domácí, kteří se dostali do velkého tlaku, ve kterém zvonila i tyč nebo se zaskvěl fantastickým zákrokem Jarry, ovšem ve 37. minutě přišlo srovnání, jelikož Trevor Hamilton vystřelil zpoza modré čáry přesně do pravé šibenice. V 50. minutě šel Pittsburgh opět do vedení, když Ryan Haggerty prostřelil domácího brankáře pokusem do pravé šibenice, ale o padesát osm vteřin později srovnal Jussi Jokinen, který dorážel kotouč do prázdné brány po vyražené střele Jansena. A nakonec v prodloužení rozhodl po minutě a půl Michael Rasmussen, kterému předložil Larkin skvělou přihrávku a domácí útočník jen uklízel puk do prázdné brány.

61:32 Michael RASMUSSEN - 3:2

61:32
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! V přesilové hře už to sice nebylo, jelikož zrovna Schultz odjížděl z trestné lavice. Nejprve nastřelil Cholowski levou tyč, po které se puk odrazil k Larkinovi, který našel u brankoviště volného MICHAELA RASMUSSENA a ten dorazil kotouč do odkryté brány! Asistence: Dylan Lorkin, Dennis Cholowski.

61:31

60:58
    Oddechový čas pro domácí.

60:41
    Ani následná střela ale neletěla na bránu Penguins. Poté sice letěla rána na svatyni Jarryho, ale ten jí dokázal vyrazit.

60:22
    Larkin zlomil hru při střele zpoza modré čáry, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

60:10
    Detroit se sice dostal dopředu, ale posléze skončil puk jen v moci Jarryho.

60:01

Ve třetí třetině vstřelila obě mužstva opět po jedné brance a následuje tak prodloužení. V 50. minutě šel Pittsburgh opět do vedení, když Ryan Haggerty prostřelil domácího brankáře pokusem do pravé šibenice, ale o padesát osm vteřin později srovnal Jussi Jokinen, který dorážel kotouč do prázdné brány po vyražené střele Jansena. V prodloužení bude Detroit pokračovat v přesilové hře.

60:00

59:31
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Schultz – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:05
    Hosté dominují od přesilové hry a opět mají puk pod svou kontrolou.

58:37
    Střela Shultze od modré ale nic velkého nepřinesla, jelikož jí Sateri viděl a taky chytil do lapačky.

58:06
    Penguins ovšem mají stále kotouč na svých holích a pokračují v tempu jako v přesilové hře a chtějí rozhodnout toto utkání už v základní hrací době.

Michal Raška

Góly a asistencie: 37. Hamilton (Cholowski, Ford), 50. Jokinen (Jensen, Ehn), 62. Rasmussen (Larkin, Cholowski) – 21. Grant (Simon, Rust), 50. Haggerty (Addison)

Detroit Red Wings: Howard (30. Sateri) – Cholowski, Hicketts, DeKeyser, Jensen, Hamilton, Saarijarvi – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Veleno, Abdelkader – Jokinen, Ehn, Terry – Ford, Megan, Witkowski
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Johnson J., Schultz, Oleksiak, Addison, Riikola, Trotman – Simon, Grant, Rust – Johnson A., Blueger, Sprong – Miletic, Lafferty, Haggerty – Lindberg, Olund, Cramarossa

Rozhodca: Corey Syvret, Brian Pochmara – David Brisebois, Brad Kovachik