Sampdoria – Inter 0:1 (kon.) | Turín – Neapol 1:3 (kon.) | Bologna – AS Rím 2:0 (kon.)
Chievo – Udinese 0:2 (kon.) | Lazio – CFC Janov 4:1 (kon.) | AC Miláno – Bergamo 2:2 (kon.)
Frosinone – Juventus 0:2 (kon.)
FC Turín
1:3 (0:2)
SSC Neapol
cz Nedeľa 23.09.2018, 12:30 • Stadio Olimpico (Turín) • Talianska Seria A • 5. kolo

Neapol má tři body v kapse. Zejména díky skvělému vstupu do zápasu, kdy se prosadila díky Insignemu pod břevno a Verdim k pravé tyči. Na začátku svého soupeře přehrávala a když by vedla po půlhodině i vyšším rozdílem, tak se nikdo nemohl divit. Turín vyrovnal hru a ve druhém poločase působil daleko lepším dojmem než v tom prvním. Belotti navíc snížil z penalty do protipohybu Ospiny. Nicméně, hodně důležitá byla další trefa Insigneho o brankovou konstrukci. Od té doby už Neapol kontrolovala hru, nepustila ani protivníka k většímu tlaku v posledních minutách. (14:37:26)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:17.

90+5

90+5
    Hysaj postupoval do brejku tři na dva a vzal to na sebe střelou zprava vedle zadní tyče.

90+4
    Po faulu na Izza na pravé straně se píská proti hostům.

90+4
    Hosté odevzdali míč po levé straně na kopačky domácího brankáře.

90+3
    Do zakončení Soriana z osy hřiště se postavil Koulibaly a zablokoval jej zády.

90+3
    Až příliš rychlý byl pas na středu, kde si nabíhal Mertens.

90+2
    Hysaj je faulovaný na pravé straně u vlastního vápna, Edera tomu nechce věřit a nesouhlasí s výrokem hlavního rozhodčího.

90+2
    Allan měl proti sobě dva hráče na pravé straně a pálil vedle přední tyče, Sirigu rychle rozehrává.

90+1
    Insigne si na pravé straně neobhodil protihráče a domácí tak spěchají.

90+1
    Nastavuje se pět minut!

90+1
    Po zásahu Berenguera hlavou na levé straně disponují hosté autem na polovině soupeře.

90
    Soriano sebral míč na levé straně a poslal jej k noze Pariginiho, jenže ten následně udělal faul z frustrace na Allana po ztrátě balónu.

89
    A zase si hosté jen nahrávají, aby soupeř musel běhat bez balónu a bralo mu to energii.

89
    Hosté jsou v posledních minutách vynikající u svého vápna, Ospina nezasahuje.

88
    Callejón našel Hamšíka na levé straně, jehož střela ze střední vzdálenosti mířila k přední tyči do rukou brankáře.

87
    Pariginiho nahrávka z pravé strany neprošla do vápna, domácí vhazují z hostující poloviny.

87
    Střídání v týmu Turín FC: ze hřiště odchází Daniele Baselli, přichází Simone Edera.

Vít Muzikář

Góly: 51. Belotti (pen.) – 4. L. Insigne, 20. Verdi (D. Mertens), 59. L. Insigne

Karty:   31. Rincón (TUI), 42. Izzo (TUI) – 23. Koulibaly (NEA), 37. Rog (NEA), 52. Albiol (NEA)

FC Turín: Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – Aina (77. Parigini), Baselli (87. Edera), Rincón, Meïté (62. R. Soriano), Berenguer – Zaza, Belotti (C).
    Náhradníci: Ichazo, Rosati – R. Soriano, Lukić, Damascan, Edera, Parigini, De Silvestri, Djidji, Bremer.

SSC Neapol: Ospina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Luperto (74. Nikola Maksimović) – Rog (61. Allan), Hamšík (C) – Callejón, L. Insigne, Verdi (54. P. Zieliński) – D. Mertens.
    Náhradníci: D'Andrea, Karnezis – Malcuit, Allan, Rui, Ruiz, Nikola Maksimović, P. Zieliński, Diawara, Milik.

Rozhodca: Irrati – Tegoni, Passeri