Nitra – Trenčín 3:1 (kon.) | Žilina – B. Bystrica 3:2 (po pr.) | Zvolen – Nové Zámky 2:3 (po pr.)
Budapešť – Lipt. Mikuláš 2:3 (1:2 po s.n.) | Košice – Poprad 0:1 (kon.) | Detva – Miškovec 5:2 (kon.)
HK Nitra
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 23.09.2018, 17:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

Po výhre 3:1 si tri body do tabuľky pripisuje domáca Nitra. Úvodný gól stretnutia v 24. minúte strelil Fominikh, za hostí vyrovnal v 48. minúte Starosta. O výhre domácich rozhodli góly McCormacka a Blackwatera v záverečnej desaťminútovke. (19:44:41)

Najlepším hráčom hostí je vyhlásený Michal Valent, za domácich Frederik Foltán.

59:33
    Hstia s pukom v útočnom pásme.

58:57
    Vhadzuje sa pred Foltánom.

58:48
    Vhadzuje sa pred Foltínom. Hostia hrajú bez brankára.

58:48
    Oddychový čas hostí.

58:39
    Nitra dala gól!
    Nitra využíva presilovku vďaa gólu JUDDA BLACKWATERA, ktorý dostal skvelú prihrávku od Lantošiho na os klziska a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Róbert Lantoši.

58:24
    Pekná kombínácia Slováka s Blackwaterom. Prvý menovaný na puk nedočiahol a neohrozil brankára Valenta.

57:43
    Po prerušení hry postranný rozhodca avizoval, že hostia hrali v šestici a Nitra si v závere zahrá presilovku pri vylúčení Sádeckého.

57:43
    Puk na striedačke hostí a hra je prerušená.

57:04
    Po súboji s Bučekom ostal na lade ležať ŠVec a rozhodca hru prerušil. Pomer síl sa nemení. Hráč hostí s bolestivou grimasou odkorčuloval na striedačku.

56:22
    Ďalšie zakázané uvoľnenie na strane hostí.

55:20
    Zakázané uvoľnenie Trenčín.

54:08
    Hudec prihral Mikulovi, ktorého pokus na dvakrát Foltán skryl do svojej moci.

Dnešné stretnutie sleduje 3034 divákov.

53:21
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Foltánom.

52:17
    Radivojevič dostal za protesty osobný trest a odkorčuloval do kabín. Hrá sa 5 na 5.

Dalibor Sklár

Góly a asistencie: 24. Fominikh (Pupák, Sloboda), 53. McCormack (Lantoši), 59. Blackwater (Lantoši) – 48. Starosta (Radivojevič, Sojčík)

HK Nitra: Foltán (Šimboch) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Sloboda – Blackwater, Slovák, Lantoši, Scheidl, Richard, Buček, Pätoprstý, Bortňák, Rapáč, Hrušík, Čaládi, Fominikh
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Šimko) – Rýgl, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Špankovič, Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík, Bartovič, Sádecký, Hecl, Varga, Bližňák, Mikula, Hudec, Pardavý, Švec

Rozhodca: Stano, Kókai – Tvrdoň, Váczi