Tampa Bay – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:5 (kon.) | Dallas – Winnipeg 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 3:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 4:5 (po pr.) | Minnesota – Vegas 1:2 (0:1 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Colorado – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:4 (kon.) | Carolina – NY Rangers 8:5 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Montreal Canadiens
cz Nedeľa 07.10.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:52:24)

Bodyčeky: 24:32

Je konec. Montreal dnes naprosto jasně a zaslouženě debakloval Pittsburgh, který se neprobudil z gólového utkání s Washingtonem a předváděl velice špatnou hru.
    Ve 12. minutě se hostující dostali do vedení. Tatarova střela byla zblokována a puk se odrazil k volnému Brendanu Gallagherovi, který zavěsil do prázdné svatyně. V 16. minutě se dostal Paul Byron do úniku, se kterým si poradil skvěle a poslal Canadiens do dvoubrankového vedení. Posléze se domácí dostali do první velké šance, ale nic velkého z toho nebylo.
    Ve 24. minutě se prosadil Paul Byron, když dostal přihrávku zpoza brány a poté zakončil do pravé části brány. Ve 27. minutě byl blízko gólu Kessel, ale trefil jen tyč. Ve 35. minutě se Montreal dostal dopředu v oslabení a po přihrávce z pravé strany zakončil bekhendem Joel Armia. Ve 38. minutě se ovšem prosadil domácí Riley Sheanan a dal tak alespoň malou naději domácím.
    Ovšem v 51. minutě utnul i malou naději Charles Hudon, který si objel bránu a využil toho, že se Murray včas nepřesunul a zakončil do brány.

59:36
    Bryan Rust se málem dostal ke střele, ale hostující hráč mu vypíchl kotouč.

59:15
    Montreal dokonce ještě získal přesilovou hru na samém závěru zápasu.

58:45
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Derick Brassard – 2 min., hákování).

58:30
    Teď už to vypadalo na nějakou šanci, ale střela z levé strany byla zblokována.

58:05
    Domácí mají dokonce problémy i s rozehrávkou ve své třetině a dnes je to od nich velice velice špatný výkon.

57:08
    Hosté dál mají hru naprosto pod kontrolou a nenechávají Penguins se dostat do nějaké šance.

56:08
    Nyní puk skončil zblokován mimo hrací plochu a následuje komerční přestávka.

56:05
    Po další nepřesné přihrávce se ke kotouči dostali Canadiens, ale pouze ho vyvezli do útočného pásma.

55:14
    Dnešní utkání se takřka dohrává, jelikož Pittsburgh se dál marně snaží ohrozit hostující bránu, zatímco Montreal hraje to co potřebuje.

Střely na branku: 22:28

53:45
    Další zmatek před domácí svatyní, ovšem tentokrát dokázali vše vyřešit domácí hráči.

53:36
    Hosté jen vyhodili kotouč na domácí bránu.

Michal Raška

Góly a asistencie: 38. Sheahan (Letang, Sprong) – 12. Gallagher (Tatar, Danault), 16. Byron (Lehkonen, Petry), 24. Byron (Domi, Lehkonen), 35. Armia (Byron, Petry), 51. Hudon (A. Shaw)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, J. Johnson, Määttä, J. Schultz, Oleksiak – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Brassard, Simon – Sprong, Sheahan, Cullen.
    Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry (A), Mete, Juulsen, Reilly, Jo. Benn, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Lehkonen, Domi, Byron (A) – A. Shaw, Peca, Hudon.

Rozhodca: Ghislain Hebert, Chris Rooney – Matt MacPherson, Ryan Daisy