Tampa Bay – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:5 (kon.) | Dallas – Winnipeg 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 3:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 4:5 (po pr.) | Minnesota – Vegas 1:2 (0:1 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Colorado – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:4 (kon.) | Carolina – NY Rangers 8:5 (kon.)
St. Louis Blues
4:5 (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)
Chicago Blackhawks
cz Nedeľa 07.10.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díka za pozornost a dobrou noc. (04:56:41)

3. Vladimir Tarasenko (STL) 2+0

Dramatické utkání je u konce, z vítězství 5:4 po prodloužení na ledě St. Louis se radují hokejisté Chicaga. První třetina se lépe povedla domácímu týmu, které ji vyhrálo 2:1. Jenže v prostřední části byli zase lepší hosté a vývoj utkání otočili. Druhá otočka přišla ve třetí třetině. Tentokrát ji měli na svědomí domácí, kteří během chvíle otočili na 4:3. Jenže vedení jim dlouho nevydrželo, o vyrovnání se postaral Jonathan Toews, který vsítil svou druhou branku v utkání. A tak se šlo do prodloužení. V tom jsme viděli několik šancí na obou stranách, ale nakonec rozhodl až Toews, který se ze samostatného úniku nemýlil a zároveň završil svůj hattrick.

62:20 Jonathan TOEWS - 4:5

62:20
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, Chicago vítězí, hrdinou večera se stává JONATHAN TOEWS, který zároveň dovršuje svůj hattrick. St. Louis ztratilo v útočném pásmu puk a Toews jel sám na Allena. Kapitán Chicaga zvolil místo kličky střelu a vyplatilo se mu to, od tyčky se puk odrazil za Allenova záda. Asistence: Brandon Saad, Henri Jokiharju.

61:31
    Nick Schmaltz nabízel Kaneovi přihrávku před branku, ale útočník Chicaga těsně kotouč nezasáhl.

61:07
    Chicago má kotouč a nechce se ho zbavit. Raději i opustilo útočné pásmo.

60:35
    První zákrok v prodloužení si připsal Jake Allen, který chytil tvrdou ránu Duncana Keitha.

60:25
    Tarasenko přihrával mezi kruhy na Alexe Pietrangela. Ten si kotouč přikopl bruslí a pak jeho střelu přizvedl do ochranné sítě Brent Seabrook.

60:01

Prodloužení začne za malou chvíli.

Třetí třetina skončila a rozuzlení nepřinesla, takže se bude v St. Louis poprvé v sezóně prodlužovat. Ve třetí třetině nejprve v krátkém časovém sledu skórovali Vladimir Tarasenko a Chris Butler, ovšem vedení domácím dlouho nevydrželo, brzy opět srovnal Jonathan Toews. Další branky už nepadly.

60:00

59:20
    Steen nemohl pokračovat v akci, pískal se totiž ofsajd.

59:13
    A znovu střílel Kane, tentokrát z levé strany přes obránce Bortuzza. Allen si povyjel a kotouč chytil.

58:59
    Patrick Kane se procpal do útočného pásma a vystřelil bekhendem. Allen si poradil.

58:33
    Kotouč už byl ve středním pásmu, takže se píská postavení mimo hru domácího týmu.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 15. Parayko (Maroon, R. O'Reilly), 18. Tarasenko (R. O'Reilly), 44. Tarasenko (Maroon, R. O'Reilly), 45. Ch. Butler (Barbašev, Schwartz) – 19. J. Toews (E. Gustafsson, DeBrincat), 22. P. Kane (Schmaltz), 31. Krüger (P. Kane, Schmaltz), 47. J. Toews (Jokiharju, DeBrincat), 63. J. Toews (Saad, Jokiharju)

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Ch. Butler, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Maroon – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, Bozak, Steen (A) – Blais, Thomas, Barbašev.
    Chicago Blackhawks: C. Ward (A. Forsberg) – Jokiharju, Keith (A), Manning, Seabrook (A), Rutta, E. Gustafsson – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Schmaltz, Saad – Kämpf, Anisimov, Kunitz – Martinsen, Johnson, Krüger.

Rozhodca: Skilliter, Sutherland – Mach, Suchánek