Tampa Bay – Florida 2:1 (2:0 po s.n.) | NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:5 (kon.)
Toronto – Ottawa 3:5 (kon.) | Dallas – Winnipeg 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 3:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 4:5 (po pr.) | Minnesota – Vegas 1:2 (0:1 po s.n.) | Arizona – Anaheim 0:1 (kon.)
Colorado – Philadelphia 5:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:4 (kon.) | Carolina – NY Rangers 8:5 (kon.)
po s.n. (0:1)
Minnesota Wild
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Vegas Golden Knights
cz Nedeľa 07.10.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:37 (05:15:25)

1. Devan Dubnyk (MIN) 41 zák., 1 gól, 97,6%
    2. Marc-André Fleury (VGK) 29 zák., 1 gól, 96,7%
    3. Matt Dumba (MIN) 1+0

Golden Knights dokázali dobýt Xcel Energy Center, na vítězství se ale pořádně nadřeli. Wild až do samotného závěru utkání vedli zásluhou branky Matta Dumby z první třetiny a fantastických zákroků Devana Dubnyka, jenže brankáře Minnesoty 91 sekund před koncem při hře bez brankáře propálil Max Pacioretty a v samostatných nájezdech dovršil obrat finalisty Stanley Cupu jediný úspěšný střelec Erik Haula. Konečný výsledek. Minnesota Wild 1 Vegas Golden Knights 2 po samostatných nájezdech.

Erik HAULA - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
    Autorem vítězné branky je ERIK HAULA.

3. séria
    0:1
    Erik Haula zakončil třetí sérii a zakončil ji jako jediný úspěšně, když rychlou střelou zápěstím z mezikruží procedil puk mezi betony Devana Dubnyka do sítě!

3. séria
    0:0
    Mikko Koivu dobře zamíchal s pukem, jenže u pravé tyče mu sjel z hole, jinak by ho zasunul do prázdné brány.

2. séria
    0:0
    Jonathan Marchessault si z levé strany sjel před bránu a poté rychlou střelou zápěstím našel lapačku Devana Dubnyka.

2. séria
    0:0
    Jason Zucker rychle zamíchal s pukem a v blízkosti pravé tyče bekhendem bránu Vegas přestřelil.

1. séria
    0:0
    William Karlsson si u pravé tyče hodil puk na bekhend a ztroskotal na lapačce Devana Dubnyka, který puk vyrazil.

1. séria
    0:0
    Samostatné nájezdy zahájil na domácí straně Zach Parise a rychlou střelou zápěstím neprostřelil Marc-Andrého Fleuryho mezi betony. Dobrý zákrok brankáře Vegas.

Samostatné nájezdy začínají.

Jonathan Marchessault z vrcholu pravého kruhu střelou zápěstím dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Devan Dubnyk ale puk vyrazil vyrážečkou a čeká nás penaltový rozstřel. Kdo si odnese ze zápasu druhý bod? Skóre po prodloužení zní. Minnesota Wild 1 Vegas Golden Knights 1.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Zach Parise dostal dvě minuty za hrubost 9 sekund před koncem prodloužení a Wild si vzali oddechový čas.

64:41
    Jon Merrill udělal chybu a Mikko Koivu se řítil do přečíslení dva na jednoho, jenže to přehnal s kličkami a jeho míchání s pukem po překřížení útočného pásma u pravé tyče brány Vegas k ničemu nevedlo.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 10. Dumba (Coyle) – 59. Pacioretty (Marchessault, C. Miller), rozh. náj. Haula