Nitra – Zvolen 2:3 (po pr.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:0 (kon.) | B. Bystrica – Nové Zámky 2:1 (3:1 po s.n.)
Trenčín – Miškovec 4:0 (kon.) | Žilina – Košice 4:3 (2:1 po s.n.) | Budapešť – Detva 2:4 (kon.)
MAC Budapešť
2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
HK Detva
Nedeľa 07.10.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

Záverečná tretina priniesla iba jeden presný zásah, o ktorý sa v 59. minúte postaral domáci Bodó. Z troch bodov sa však tešia hokejisti Detvy, ktorí zvíťazili v pomere 4:2. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:25:07)

59:54
    Záverečná minúta už nič zaujímavé nepriniesla a tak sa z troch bodov môžu tešiť hokejisti Detvy.

58:43
    Budapešť dáva gól!

Domáci ešte v závere dokázali znížiť. CHRIS BODÓ si osamotený pred Riečickým dokázal poradiť, keď svojim zakončením pod hornú tyčku nedal brankárovi hostí žiadnu šancu.

58:19
    Puk sa ocitol až na ochrannej sieti a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme, čo vyhovuje hosťom.

57:33
    Terbócs mohol pridať druhý gól domácich, no z tesnej blízkosti nedokázal puk pretlačiť popod betóny Riečického.

56:18
    Domáci sa teraz na dlhší čas dokázali usadiť v útočnom pásme, kde však nedokázali ohroziť Riečického bránu.

55:16
    Do dobrej streleckej pozície sa dostával Klempa, no z ťažkej pozície nedokázal prestreliť výborne chytajúceho Riečického.

54:35
    Pri puku sú hostia, ktorí sa pochopiteľne nikde neponáhľajú a celú akciu budú začínať až spoza vlastnej brány.

53:45
    Hostia v plnom počte.

53:31
    A teraz mohli hokejisti Detvy pridať druhý gól vo vlastnom oslabení, no pred Bálizsom to teraz trochu prekombinovali a pripravili sa o sľubnú príležitosť.

52:54
    Domáci si stále nedokázali vypracovať dobrú streleckú pozíciu a čas sa im pomaličky kráti.

52:07
    Domáci budú mať príležitosť na skórovanie v presilovej hre, no hostia dokázali poslať puk cez všetky čiary.

51:45
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Fekiač – 2 min., podrazenie).

51:19
    Hostia teraz dobre zapracovali v útočnom pásme, no Bálizs aj napriek menším zmätkom piaty gól neinkasoval.

51:10
    Zakázané uvoľnenie aj na opačnej strane a vhadzovať sa tak bude pred bránou Bálizsa.

50:37
    Terbócs si dobre nakorčuľoval pred bránkovisko hostí, kde však nedokázal prestreliť Riečického.

49:52
    Oba celky sú už na ľade s piatimi korčuliarmi a bude nasledovať záverečných desať minút tohto stretnutia.

Pavel Pytliak

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 30. Nagy (Terbócs), 59. Bodó – 6. Puliš (Chovan Mat.), 12. Chovan Mat. (Kuklev), 26. Tibenský (Šimon, Chovan Mat.), 36. Puliš (Murček, Chovan Mat.)

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Garát, Vokla, Dudás, Kreisz, Bukor – Klempa, Brown, Dansereau – Pápa, Nagy, Terbócs – Szabad, Langkow, Bodó – Odnoga, Majoross, Szigeti
    HK Detva: Riečický (Petrík) – Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ďaloga, Fekiač, Žilka – Ščurko, Murček, Puliš – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Chovan

Rozhodca: Novák, Goga – Šefčík, Valo – Čavojský (video)