Boston – Edmonton 4:1 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:6 (kon.) | NY Rangers – San Jose 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Vegas 4:2 (kon.) | NJ Devils – Washington 6:0 (kon.) | Florida – Columbus 4:5 (kon.)
Montreal – LA Kings 0:3 (kon.) | Detroit – Toronto 3:5 (kon.) | Tampa Bay – Vancouver 1:4 (kon.)
St. Louis – Calgary 5:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 3:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (po pr.)
New York Rangers
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
San Jose Sharks
cz Piatok 12.10.2018, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (03:57:24)
    Rangers se konečně dočkali první výhry

Filip Chytil (NYR)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 11:06
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:22.

1. Henrik Lundqvist (NYR) 41 zák., 2 góly 95,3%
    2. Brett Howden (NYR) 1+0
    3. Marcus Sörensen (SJS) 1+0.

Střely na branku: 27 – 43 (6:17, 9:16, 11:10, 1:0).

Je dobojováno! Rangers byli v prvních dvou třetinách herně i střelecky pasivnější. Žraloci toho ale nevyužili a z několika šancí ani jednou nenavýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek. V poslední dvacetiminutovce už celek z Manhattanu zabral a v čase 57:21 si gólem Brendana Smithe vynutil prodloužení, kde rozhodla jediná střela z hokejky Bradyho Skjeie. Pro Rangers je to velká vzpruha po třech prohraných zápasech v řadě. Odvedený výkon přesto byl od ideálu hodně vzdálený, o zisk bodů se obrovsky zasloužil gólman Lundqvist, jenž pochytal přes 40 střel.

60:37 Brady SKJEI - 3:2

60:37
    Rangers právě vstřelili branku!
    Tak to bylo rychlé, druhý bod získávají domácí, kteří poprvé v sezóně vítězí! Tomáš Hertl si neporadil se zpracováním zadovky od Erika Karlssona a zákonitě následovalo přečíslení. BRADY SKJEI hodně dlouho nic neudělal a jen se přibližoval brance, až se rozhodl sám zakončovat z nelehkého úhlu a parádně trefil bližší horní roh nad pravým ramenem Della. Bez asistence.

60:19
    Tomáš Hertl vyhrál důležité úvodní buly a Sharks tak mají výhodu první útočné akce v prodloužení tři na tři.

60:01

60:00

59:28
    Dellova hrubka málem stále San Jose body! McQuaidovo nahození od obranné modré čáry ještě ve středním pásmu tečoval Zibanejad. Vysoko letící puk hostující gólman lapačkou nezkrotil a poslal ho do pravé tyče!

59:02
    Labanc přihrával podél brankové čáry k Lundqvistovi. Nikoho v bílém ale nenašel a situaci uklidnil Lettieri.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Erik Karlsson napálil clonícího hráče před sebou a domácím se díky tomu podařilo vyhodit puk do bezpečí.

58:03
    Braun zvládl roli posledního hráče a nepustil osamoceného Kreidera do zakončení. K němu nedošlo ani po Zuccarellově bekhendové přihrávce k brankovišti.

57:56
    Burns hned dvakrát pálil z levého konce modré čáry, v obou případech ale trefil jednoho z protihráčů. Byl u toho už i sešitý Tomáš Hertl.
    57:21 Brendan SMITH - 2:2

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 14. B. Howden (Zuccarello, Kreider), 58. Br. Smith (Bučnevič, Fast), 61. Skjei – 5. Sörensen (Meier, Burns), 25. Donskoi (Suomela, Burns)

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – McQuaid, Skjei, Claesson, Br. Smith, DeAngelo, M. Staal (A) – Spooner, K. Hayes, Vesey – Fast, Zibanejad (A), Bučnevič – Zuccarello (A), B. Howden, Kreider – Lettieri, Chytil, Namestnikov.
    San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – E. Karlsson, Vlasic, J. Ryan, Burns (A), Dillon, Braun – Labanc, Pavelski (C), E. Kane – Meier, Couture (A), Hertl – Donskoi, Suomela, Sörensen – M. Karlsson, Chartier, Goodrow.

Rozhodca: Morton, Nicholson – Tobias, Miller

Diváci: 17 004