Boston – Edmonton 4:1 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:6 (kon.) | NY Rangers – San Jose 3:2 (po pr.)
Pittsburgh – Vegas 4:2 (kon.) | NJ Devils – Washington 6:0 (kon.) | Florida – Columbus 4:5 (kon.)
Montreal – LA Kings 0:3 (kon.) | Detroit – Toronto 3:5 (kon.) | Tampa Bay – Vancouver 1:4 (kon.)
St. Louis – Calgary 5:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 3:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (po pr.)
St. Louis Blues
5:3 (3:1, 2:0, 0:2)
Calgary Flames
cz Piatok 12.10.2018, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:56:07)

Trestné minuty: 10:14

Utkání je u konce a St. Louis se dočkalo prvního vítězství v této sezóně. Poslední třetina ale nebyla pro domácí vůbec jednoduchá, neboť Calgary přidalo plyn, tlačilo se před Allena a ten dvakrát kapituloval. Nejprve jej ve 49. minutě překonal Derek Ryan a na začátku 52. minuty bruslí jeho spoluhráč Alex Pietrangelo. Gól si ale připsal Mikael Backlund, který byl posledním z hostů, kdo se dotkl puku. Závěrečný tlak už ale další branky nepřinesl a domácí se mohou radovat ze dvou bodů a výhry.

60:00
    Po siréně nám na ledě ještě vznikla menší rozmíška a rozhodčí udělil dva tresty. Jak domácí Joel Edmundson, tak i hostující Matthew Tkachuk dostali dvě minuty za sekání.

59:35
    Ještě jedno přerušení pro posunutou branku domácích.

59:11
    Puk je opět ve středním pásmu, tohle St. Louis vyhovuje, body jsou již blízko.

58:43
    Allen si připsal důležitý zákrok, když lapačkou předvídal Monahanovu teč z mezikruží a přerušil hru.

58:31
    Bozak šikovně vyhodil z pásma, hosté musí pospíchat pro puk.

57:59
    Hosté se snaží zápas ještě více zdramatizovat, v šesti mačkají pětici hráčů St. Louis.

57:24
    Rittich je na střídačce, začíná power-play hostujícího celku!

57:07
    Domácí si nyní zjednodušují pozici, jak jen mohou, pokud je potřeba, klidně jen posunou puk z pásma pryč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:10
    Schenn našel mezi kruhy Schwartze, jeho švih ale na poslední chvíli zablokoval vracející se Bennett.

55:31
    Välimäkiho přihrávka nenašla adresáta, puk skončil ve středním pásmu u hráčů St. Louis.

54:27
    Rittich nyní udržel naděje svého týmu na případný bodový zisk, když nejprve lapil dva Tarasenkovy pokusy a poté i Maroonovu dorážku z bezprostřední blízkosti.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 8. Steen (Kyrou, Bouwmeester), 10. Perron (B. Schenn), 18. Edmundson (Barbašev, Thomas), 25. Perron (B. Schenn, Steen), 40. Perron (B. Schenn, Schwartz) – 8. Neal (S. Bennett, Dubé), 49. D. Ryan (Czarnik, Tkachuk), 52. Backlund (Giordano, E. Lindholm)

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Jeřábek – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Maroon – Perron, B. Schenn, Schwartz – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Blais, Thomas, Barbašev.
    Calgary Flames: M. Smith (41. Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Czarnik, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, Dubé, S. Bennett – Peluso, D. Ryan, Frolík.

Rozhodca: Rehman, Hebert – Daisy, Nansen

Diváci: 16 403