Něman Grodno – Eisbären 2:4 (kon.) | Tappara – Djurgården 5:1 (kon.) | Jyväskylä – Lugano 0:1 (kon.)
Skellefteå – IFK Helsinky 3:4 (po pr.) | Redhawks – Mníchov 6:1 (kon.) | Storhamar – Třinec 6:2 (kon.)
Vienna – Zürich 2:6 (kon.) | Aalborg – Frölunda 1:5 (kon.) | Norimberk – Rouen 2:5 (kon.)
Zug – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Cardiff – Växjö 5:6 (po pr.)
Skellefteå AIK
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
IFK Helsinky
cz Utorok 16.10.2018, 18:30 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Liga majstrov • Skupina C

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (21:41:46)

Střely na branku: 23 – 27.

Klub z Helsinek tedy končí základní skupinu dvoubodovým vítězstvím, ovšem do další fáze se přesto nepodívá. Bolzano by nesmělo bodovat s polským GKS Tychy, nad kterým v polovině utkání vede 4:0. Skellefteå naopak prohrála, ale to na jejím postupu z prvního místa už nic nemění.

Je dobojováno! Helsinské IFK nevstoupilo do třetí třetiny ideálně a po druhém gólu Oscara Möllera prohrávalo už 1:3. Přesto všechno se nevzdalo a po trefě Kankaanpery se znovu dostalo na dostřel. Finský tým minutu před koncem vyrovnal při hře bez gólmana a v prodloužení dokonce rozhodl o své výhře díky chybě domácího brankáře Lindvalla, jenž propustil Petrellovu střelu z nulového úhlu.

63:37 Lennart PETRELL - 3:4

63:37
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Druhý bod míří do Helsinek! Eronen na levém křídle přenechal kotouč LENNARTU PETRELLOVI, který dokonale nachytal Lindvalla, jenž si nepohlídal prostor u pravé tyče a nenápadnou střelu z ostrého úhlu si sám srazil do branky. Asistence: Teemu Eronen.

62:05
    Niklas Nordgren si najel do pravého kruhu, ale rozvlnil jen ochrannou síť. Hra je vykázána do středního pásma.

61:05
    Eronenovi utekl puk mimo dosah, ale zároveň se tím dostal k Raskovi, jehož střelu z mezikruží domácí gólman zastavil.

60:37
    Mladíček Lundell zleva zkoušel překvapit Lindvalla, kterému puk nejprve vypadl, ale na druhý pokus ho už zkrotil.

60:01

60:00

59:44
    Švédský tým dvakrát vyhodil a prodloužení nás tedy nemine.

59:15
    Hosté nutně potřebují tři body, a tak to i za nerozhodného stavu zkouší bez brankáře!
    58:48 Juhani TYRVÄINEN - 3:3

58:48
    Minutu před koncem třetí třetiny je vyrovnáno! Eronen přihrál na modrou Quinceymu. Nahozený puk byl jedním z hráčů v mezikruží sražen k JUHANI TYRVAINENOVI a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Kyle Quincey, Teemu Eronen.

58:17
    Helsinky drží útočné pásmo. Platí to i po střele z pravého kruhu, kterou LIndvall vykopl pravou nohou.

57:29
    Skellefteå rezignovala na ohrožení prázdné branky a raději podržela puk na vlastní polovině. Po chvilce se ho zbavila nahozením po mantinelu.

57:04
    Engren opustil hostující brankoviště. Toho chtěl využít Pudas, ale střelou přes celé hřiště opuštěnou klec minul.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 17. Aaltonen (Djuse), 32. Möller (Djuse, Olimb), 43. Möller – 5. Rask (Eronen, Santala), 49. Kankaanpera (Eronen, Santala), 59. Tyrväinen (Quincey, Eronen), 64. Petrell (Eronen)

Skellefteå AIK: Lindvall (Armalis) – Granberg, Djuse, Berglund, Lindgren, Norén, Alm, Pudas – J. Ericsson, Lindström, Alvarez – Aaltonem, Pettersson, Holloway – A. Eriksson, Olimb, Möller – Berggren, Wingerli, Hedberg – Andersson.
    IFK Helsinky: Engren (Ruusu) – Motin, Eronen, O´Connor, Quincey, Varakas, Kankaanperä, Finley – Rask, Tyrväinen, Thorell – Lessio, Lundell, Petrell – Nordgren, Santala, Tallberg – Pitkänen, Åsten, Engberg – Kulmala.

Rozhodca: Stricker (SUI), Björk (SWE) – Yletyienen (SWE), Käck (SWE)